Печено пиле

  • 757
  • 8
знаете ли каква е тайната на печените пилета -с каква марина се правят
Виж целия пост
# 1
Аз преди да сложа пиленцето да се пече хубаво го намазвам с краве масло и след това с подправки, подходящи за него  chef
Виж целия пост
# 2
И след намазването го сложи върху един буркан пълен до половината с бира и печеш на не много силна, но предварително загрята фурна.
Виж целия пост
# 3
Аз мажа с горчица. Но не цяло пиле, обикновено вземам бутчета и ги пека така или го правя на пържолки. Стават вкусни и крехки от горчицата.
Виж целия пост
# 4
Аз го правя по следния начин: намазвам го цялото със зехтин, осолявам го хубаво, слагам малко червен пипер и розмарин - 2 стръка вътре. Печа във глинена тенджера с малко вода или бира. Час, час и половина на около 220 градуса.
Виж целия пост
# 5
За пилешко месо много подхождат:Чесън,соев сос,куркума морков,прясно мляко или бира/за мариноване/По добре ако става дума за пържолки,филенца,хапки,
защото успяват много добре да се овкусят...да ви е сладко 1dating
Виж целия пост
# 6
Аз до омазвам цялото в майонеза -отвън и отвътре и го слагам в плик за печене.Затварям добре /без да го надупчвам/, поставям го в тавичка полегнало и наливам в тавата или в съда вода, като изври -пак добавям.Пека на слаба фурна,като се зачерви го обръщам и от другата страна!
Виж целия пост
# 7
Класиката в печенето на пиле е да се намаже със смес от червен пипер, сол, черен пипер и мазнина. Вариациите са многобройни. Аз му капвам и малко соев сос и го заливам с бира, да плува в нея дкато се пече.
Виж целия пост
# 8
В микровълнова с грил много успешно съм правила печено пиле,обаче хитът ми е пиле върху бутилка.Стъклена бутилка от газирана вода пълня с вода може и малко бира да се сложи.Пилето,предварително осолено го ...нахлузвам Embarassed върху бутилката.Отгоре го намазвам само с масло,червен пипер и го поливам със соев сос(последното не е задължително).Поставям бутилката с пилето вав тава,в която има налята вода.Пече се.След като се изпече става толкова крехко,направо се разпада.Супер препечено...Много внимателно се изхлузва от бутилката .Пробвайте Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия