Консервиране на тиквички ?!

  • 24 876
  • 11
Моля , Praynigнякой да ми даде идея и рецепти за консервиране на  тиквички ! Тази година ми се родиха много от този вид:
http://1.bp.blogspot.com/_1b_dfRn_-ls/SnOxirC5E6I/AAAAAAAACmw/Mf … apture1+++++a.jpg
Това се едни по-големи кръгли и още едни дълги без семки за пържене. Почти всеки ден хапваме пържени или печени с ориз Crossing Arms,кайма,сирене....но количеството е голямо и моля, ако някой знае рецепта за съхраняването им зимата да ми сподели   chef?!
Виж целия пост
# 1
Може да ги замразиш на половинки или на кубчета. После ще стават за печене, пълнене, супи и яхнии.
За пържене на колелца, поръсени със сол и отцедени преди да се замразят, май също стават, но аз не съм пробвала.
Виж целия пост
# 2
Аз се притеснявах за замразяване дали няма да потъмнеят или как ще се получи понеже имат високо съдържание на вода ?!  С какво се отделят една от друга парчетата ,за да не се залепят или е достатъчно както казваш ти да се отцедят?
Виж целия пост
# 3
При мен не потъмняха. Замразявала съм от всички видове тикви и тиквички. Но после не съм ги пържила.
Предполагам, ако ги измиеш, за да се отлепят една от друга и след това подсушиш със кърпа, ще могат да се изпържат после.
Тук из форума четох(но не мога да намеря къде  Confused ), че замразяват и направо изпържени.
Виж целия пост
# 4
Цитат
Тук из форума четох(но не мога да намеря къде   ), че замразяват и направо изпържени.

И вкъщи така сме опитвали да съхраним тиквички във фризера, но именно поради високото съдържание на вода, опитите ни са се оказвали неуспешни.
Изпържени патладжани обаче могат да бъдат замразени.
Виж целия пост
# 5
можеш да ги съхраниш като ги направиш като кисели краставички,стават много вкусни!говоря за общоизвестните тиквички,не вярвам тези да се различават много от тях!
Виж целия пост
# 6
Благодаря  на всички ! Hug
Значи ще търся рецепта за кисели краставички !
Виж целия пост
# 7
Обикновените тиквички ги изпържвам, изчаквам да изстинат, добавям нарязан копър и магданоз, слагам в пликче и хоп във фризера. През зимата изваждам пакетчето, врътвам за малко в МВ, слагам ги в купа, нарязвам чесън, заливам с кисело мляко и хоп на масата.
Виж целия пост
# 8
Майка ми ги правеше нарязани на шайби, в буркан с вода и 2 аспирина, и сварени за 5 минути само за капачка. После стават и за пържене и за готвене, а ако искаш само за готвене може и направо на кубчета.
Виж целия пост
# 9
Здравейте! Мисля да замразя тиквички и на шайби и на кубчета. Предполагам, че зимата като се извадят и се размразят тези на шайбите, ще си се отлепят нормално. Вие какво ще кажете?
Виж целия пост
# 10
Благодаря  на всички ! Hug
Значи ще търся рецепта за кисели краставички !

Мариновани тиквички Peace
Виж целия пост
# 11
аз ги пържа и след това във фризера, иначе на колелца после не стават за пържене

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия