Да спра ли режима на поискване?

  • 603
  • 12
Тази седмица ходихме при предиатъра за да ни бие първата ваксина. Премериха ни и се оказа, че за 35 дена от както сме се родили и се кърмим активно, бебо е наддала цели 2 кг. Доктора каза да намаля кърменията, както и да спра нощните - те са или 2 или 3 пъти, тъй като я кърмя на поискване. Понякога за 24 часа можем да се храним до 8-10 пъти, което според него не е добре и трябва да я отуча от нощните и да сме на 6 кърмения общо. Препоръча ни да започнем със сокчета - по 2 лъжички сутрин и вечер.
Незнам как да постъпя. Дали да не се пробвам да хапва последно в 24 часа и след това чак в 6 за да може стомахчето й да си "почине" и да въведа 3-часовото хранене. Днес през деня се пробвах да я храня така и срещнах доста трудности.
Все пак 2 кг. не са ли много за около месец да наддаде? Да се опитам да ли спра нощните и да "регулирам" малко храненето на поискване?
Виж целия пост
# 1
Изчакай. Предстои ви фазата на усилен растеж, характерна за 6-тата седмица. Има време да се регулират нещата. Нощните хранения все още са важни за установяване на стабилна лактация, особено в интервала 3-8 ч., когато нивата на хормона пролактин са най-високи.
За предимствата на късното захранване можеш да прочетеш в Библиотеката. Засега сок не ви е необходим. Виж тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8557
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7681
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18199
Виж целия пост
# 2
защо си мисля,че няма да ти се отдаде ти да определиш режима на бебе?аз поне не успявам.вярно е ,че донякъде се поддават на дресировка,но мисля,че не си струва нервите.Емо качи 1.650 за първите 35 дни.педито беше по-скоро възхитена,отколкото притеснена.много се дразня от педиатри,които ти казват да намалиш храненето,сякаш никога не са гледали бебе и не знаят,че когато бебе е гладно с нищо не може да се залъже!така че храни си на поискване и си живей спокойно.а сокове аз не съм давала.преди седмица започнах направо с пюрета.това вече зависи от теб!успех!
Виж целия пост
# 3
А сокчето за редуциране на качването ли, какво  newsm78

Не се притеснявай, не си единствената с бързокачващо бебе и в никакъв случай не му вредиш като го кърмиш на поискване и нощем. Това качване няма да продължи вечно, следващия месец вероятно ще качи по-малко. Сигурно си чувала за скокообразното наддаване при кърмените бебета.

Ограничаването на кърменията и още по-лошо заместването има с вода и сокове може и да повлияят на теглото на бебето, но въпросът е дали си заслужава и кое е по-малкото зло - едно нормално качващо, гладно и изнервено бебе или наядено, спокойно и пухкаво.
Виж целия пост
# 4
Важно е колко голямо се е родило бебето. По принцип малките бебета наддават повече в абсолютни единици. Големите пък - по-малко. Аз на твое място бих поговорила на тази тема с педиатъра си или с друг, на когото имам доверие. Може и да става дума за разминаване в кантарите. Ограничаването на храненията в тази възраст по принцип е много крайна мярка и за съжаление често е началото на края  Wink, а предполагам ти все още не се замисляш за отбиване.
Виж целия пост
# 5
Аз на толкова малко бебче не бих наложила режим. Също не бих махала и нощните хранения. Път то бебчето нека да си пухкавее  - нали не яде в KFC, чипсове, пуканки и др вредители
Виж целия пост
# 6
И ние в началото бяхме качили много, но нещата се регулират сами. Мисля, че бебчето е малко за режим, колкото повече расте толкова по-рядко ще яде, остави го само да се откаже от нощното и ти пожелавам да е скоро  Wink
Виж целия пост
# 7
НЕДЕЙ! GrinningПри нас пък се оказа, че изобщо не сме наддали при първата консултация, а след една седмица при контролно измерване на теглото на същия кантар беше наддал 300гр.Просто на различни кантари-различно тегло. Не се вързах на ненаддаването и си продължих на поискване. Резултатът е едно спокойно и усмихнато бебе, което си наддава нормално Peace
Виж целия пост
# 8
А сокчето за редуциране на качването ли, какво  newsm78

Не бе, за ранно развитие на язва е сока! какво по-добро за това от малко плодова киселина в корема на новородено Mr. Green и то нека с ямълка започне, че е по-кисела Mr. Green Ако не захранва със сока после кой ще посещава докторите - ще им намалеят драстично пациентите!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green А от там и приходите  Mr. Green

много ме избива на простотия днеска Rolling Eyes

Виж целия пост
# 9
Сигурно си чувала за скокообразното наддаване при кърмените бебета.

И аз съм чувала, даже имам опит с един такъв скок, продължил 6 месеца!  Mr. Green

Miriel, нищо не пречи да опиташ да махнеш нощните хранения. Ако изобщо успееш, ще е точно сега, по-късно е почти невъзможно, имай го предвид.  Wink След някой и друг месец нощното кърмене ще стане не необходимост за бебето, а гаден навик и тогава няма да успееш да го отучиш.  Rolling Eyes Аз лично опитвам на няколко пъти (бебка наддава всеки месец по кило откакто се е родила и определено НЯМА НУЖДА ОТ НОЩНО КЪРМЕНЕ  Twisted Evil), но засега без успех!  Sad
Виж целия пост
# 10
Сигурно си чувала за скокообразното наддаване при кърмените бебета.
И аз съм чувала, даже имам опит с един такъв скок, продължил 6 месеца! Mr. Green
А, моля, моля, не говоря за изключенията  Mr. Green Wink

Ако не захранва със сока после кой ще посещава докторите - ще им намалеят драстично пациентите! Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Еййй, как не съм се сетила досега doh
Благодаря ти, че ми отвори очите  bouquet Wink
Виж целия пост
# 11
Според мен все пак трябва да има някъкъв режим,защото не всеки път когато ревне детето е гладно. Не казвам, че трябва точно на 3ч.,може да е с половин час по-късно или по- рано, зависи от бебчо. Но така ще ти е по лесно да я опознаеш и да разбереш, кога какво иска. Моята дъщеря беше също на поискване и в един момент аз се превърнах в залъгалка,а сега тя е 9кг. и май от пюрета ще мине на пържоли защото за сега е немислимо да й давам каши и други такива
Виж целия пост
# 12
Ние също сме от тежката категория и се опитваха познати да ме увещават да спра нощното кърмене. Според мен бебчо най-добре си знае от какво има нужда. Когато започне повече да се движи и проходи и бузките ще спаднат. Поне при нас е така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия