Алергия към жълтък

  • 772
  • 8
Мили мами,
Малко съм притеснена, но нека ви обясня ситуацията. Когато Марти стана на 5 месеца по съвет на педиатъра започнах да давам по 1/4 жълтък заедно със зеленчуковото пюре наобед. Оттогава до сега са изминали 2 седмици. Още в средата на първата на Марти на челцето, по-късно на главичката започнаха да избиват пъпчици. Когато бяхме на консултация тази седмица споделих с педиатърката и ги показах. Тя ги погледна и каза, че може би е нахапан от комар. Когато се събудихме днес, просто бях ужасена - милия ми малък мъж с 8-9 и то големи пъпки по лицето и главата отзад. От днес спрях жълтъка, за да разбера дали наистина това е алергична реакция от него. Не съм давала друга нова храна през това време.
Споделете мами, които сте имали подобни случаи, дали това е реакция със сигурност от жълтъка.
Аз естествено ще спра сега и ще продължа с него по-късно.
Виж целия пост
# 1
По коремчето има ли или са само по главата и вратлето?
Виж целия пост
# 2
Само по главичката.
Виж целия пост
# 3
При всички случай трябва да те консултира лекар. Ако вашата педиатърка не е познала алергичен обрив... явно трябва да намериш свестен педиатър /лично мнение, но немога да се сдържа - щом ти е казала да даваш жълтък на 5 месеца също трябва да я смениш/.

Педиатърът ще ти кажа дали наистина е алергичен обрив, евентуално ще ти каже какво да не яде бебо и какви капки да му даваш. Не поемай сама такава инициатива.
Виж целия пост
# 4
Съветвам те да се посъветваш и с друг лекар Thinking
Моето дете беше получило алергична реакция от сок на праскова, но не получи (слава Богу ooooh!) цялостен обрив - както ми казаха - а само на дясното краче и лявата ръчичка и ако не бях се досетила преди да отидем при доктора, можеше и аз да си мисля, че е нахапа - например от бълхи #2gunfire
Ако не си сигурна в мнението на педиатърката си, наистина ( повтарям съвета си) консултирай се и с друг детски лекар. Аз поне бих го направила заради благосъстоянието на малкия ти мъж Hug Peace
Виж целия пост
# 5
Аз не мога да разбера защо бързате с тоя жълтък, при положение, че се знае, че е алерген??? Аз още не съм давала и не виждам какво е загубило детето ми от това.
А педито какво каза за обрива?
Виж целия пост
# 6
И аз още не съм дала жълтък то4но поради опасност от алергия. По всяка вероятност детенцето е полу4ило реакция, посъветвай се най-добре с алерголог или дерматолог.
Виж целия пост
# 7
Щом имаш съмнения, че може жълтъкът да е причината, спри го и виж дали ще има подобрение и заведете детето при друг лекар. Моят съвет е да забравиш за жълтъка известно време, а ако се окаже, че той е виновникът, направо го забравяш поне до 2-3 години.
Борис е на 2г. и 3м. и все още не съм давала яйце.
Виж целия пост
# 8
Синът ми беше нахапн от комари по лицето. Уж гледаме преди да си легнем, но явно сме изпуснали някой.

Тъй като той не може да ги почеше наистина изглеждат по-различно, отколкото охапванията при възрастен човек.

Все пак наистина трябва да разбереш дали не е от жълтъка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия