Официално се завърнахме и ние...

  • 1 303
  • 22
... преди 5 дни де, но сега чак сварих да седна и да кача снимките дето стават за гледане.

http://community.webshots.com/user/ep0nine200

Не ми се пише за как изкарахме и какво правихме. То от снимките се вижда. Половината от плановете ми останаха неизпълнени, нямам какво много да кажа. Не ходихме никъде, само във Варна и близките околности стояхме.

Все пак изкарахме райски.

А вие много ми липсвахте!
Виж целия пост
# 1
Ми почнах с коментирането, но нещо ми се прецака работата и ще продължа я днес, я утре... зависи от настроението ми.
Виж целия пост
# 2
Миличка, туй с никовете ще ми е малко трудно защото не можах да запомня по-голямата част от имената на мамите. Има там някой прекрасни личности които знам де... Ще ги наименувам при първа възможност.
Виж целия пост
# 3
За втори път му е да ходи в БГ. Първия беше на 2 годинки и пътувахме с кола.
Български не говореше, проговори го що годе и така, че само аз и роднините ми го разбирахме. Но после като се върнахме и човека продължи да си говори българския на финландците тука. Днес обаче е превключил отново на фински.
Със хората се оправяше, той си е такъв контактен.
Със средата... ми в началото му беше странно, после се окопити и на моменти беше все едно е израстнал там. Играеше с децата пред блока, гонеше кучетата и котките. Разби си носа, изпохапаха го комарите.
Искаме ощееее
Виж целия пост
# 4
Ооо айде бе маме! Липсваше ни тука.
Бандата почна да се събира по старому и купона си тече.
Радвам се, че сте си изкарали добре. Аз паднах във Варна и бях в гипс 15 дни та нямам хубави спомени от това лято.

 Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 5
привет .
4удесни снимки си имате . голяма среща - наистина би било готино да понапи6е6 някое друго име отдолу ,аз само една "мамка" разпознах и толкоз . пък и да поопи6е6 мако пове4е за преживяването в  БГ .Гледам след хапката на срещата и по дискотеки сте се вихрири , пък и от другите снимки има доста купонджииски Simple Smile 
Виж целия пост
# 6
Супер са снимките,личи си,че добре сте си изкарали HugА малката каква е сладуранка и как се къпе в морето... Heart EyesИ на мен ми се приходи на море в България Wink
Виж целия пост
# 7
привет .
4удесни снимки си имате . голяма среща - наистина би било готино да понапи6е6 някое друго име отдолу ,аз само една "мамка" разпознах и толкоз . пък и да поопи6е6 мако пове4е за преживяването в БГ .Гледам след хапката на срещата и по дискотеки сте се вихрири , пък и от другите снимки има доста купонджииски Simple Smile

Ще има, обещавам. Малко време само ми дайте... сега май бебата се разболява... аз от оня ден подсмърчам, синкото от вчера... сега Неа пуфти и се върти в леглото със запушен нос. Дано но се размине леко този път. Стига ми летния повърняшки вирус дето ни спипа във Варна и загубих почти една седмица в лежане по дивани и легла превита на 2 с болки в стомаха и притичвания към тоалетната.
Виж целия пост
# 8
Мноог сте сладкички....всички и тез дини..оле....как ми се прияде, ама българска, от Своге..

Моф, да са ти живи и здрави  хубавите дечица и ти покрай тях Hug  bouquet
Виж целия пост
# 9
добре дошла и добре заварила;)
Двете ти съкровища са супер, снимките са заразителни;) Искам и аз на село и на море!

Имам въпрос - освен теб някой друг говори ли на детето ти български във Финландия?Пускаш ли му касетки с бг приказки или двд-та с бг филми за да учи езика или го знае само от комуникацията с теб? питам и събирам съвети, за да закореня езика при дъщеря ми.
Виж целия пост
# 10
Привет финландска мамо  newsm03,

Добре си до6ла обратно във форума и във финско...Само исках да ти се представя, 4е си ми май единствената, най близка "географски" мама smile3521
аз съм в Куопио. Ако иска6, пи6и на ли4ния, да не ги занимаваме другите мами  Grinning
късмет и хубави дни ти пожелавам. и да се оправи дребни4кото  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 11
Добре си дошла  Hug
Снимките са страхотни, а малките много са пораснали. Да са ти живи и здравички  Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 12
МОФ4е,добре доШла отново сред нас  Hug
Снимките са много сладки а децата колко са порастнали , не е истина  Whistling
Искренно ти завидях за среЩата ,която сте си направили...И все пак,разкажи как мина  Praynig
Виж целия пост
# 13
Та значи, тръгнахме в 10 сутринта на 27 юли. Пътувахме с влака от Турку до Хелзинки и бяхме там в 13:00. На гарата си бяхме уговорили среща с едно момиче което беше писало тук във форума, че ще ходят да работят за лятото във Финландия. Та един час си чуруликахме с нея и с мъжа й след което те ни натовариха на автобуса към летището където Оливер заспа.
На летището предадохме багажа (аз разбира се се оказах с 3 ръчни чанти плюс раницата на Оливер наблъскана с играчки) и таткото се появи да ни види. Поседя малко, пък си тръгна а ние влязохме през паспортната проверка и покръстосахме магазините на летището.
В самолета от Хелзинки до Будапещ нямаше премеждия. Имаше едни откачени австралийци с 2 малки момиченца които бяха пропътували половината свят за да стигнат до Лондон, през Париж-Хелзинки-Будапещ). В Будапещ щяха да ходят да гледат формула 1 състезание. Едното от момиченцата си го бяха кръстили Мика (на Мика Хаккинен)... фенове големи.
На летището в Будапещ изхабихме малко нерви, нещо митничарите не искаха да ни обърнат внимание. След половин час висене пред едно празно гише в претъпкана с народ зала без климатик най-сетне се смилиха над нас и минахме през проверката след което се натирихме в една детска стая с играчки и там висяхме доста време (4 часа на отиване и 6 часа на връщане).
Самолета за Варна излиташе в полунощ и децата бяха вече сдали багажа. Оливер се настани в едно от креслата на първа класа и не искаше да се мръдне от там. С триста зора го изкарах и избутах до нашите седалки при простолюдието. Стюардесите на втория полет бяха под всякаква критика. Не ми се приказва за тях, че виждам черно.
Дечковците се държаха геройски де.

Кацнахме във Варна... аз де да знам какво си представях. Викам си, ще изляза от самолета, ще ме лъхне оня ми ти влажен топпъл миришещ на море морски вятър... а то... лъхна ме, ма не беше влажен и не беше миришещ на море.

Като за начало още докато карахме от летището до къщи започнах да се възмущавам от начина по които българина кара кола. Тоз мигач за какво ли е сложен в колата?
В къщи ме посрещна останалата рода... ех, то бяха сълзи, смях, радост. Оливер се пулеше милия... ни спал, ни ял както трябва. Към 4 сутринта си легнахме... аз рано рано на другата сутрин станах, да не изпусна и аз нещо. И тръгнах...

Цели 2 седмици се не спрях. То бяха срещи, то беше хойкане всяка вечер на някъде... караоке, бар, ресторант, кръчма... вечерни разходки из Морската градина... Бях забравила, че съм майка. Децата ми ги гледаха вуйчо ми и вуйна ми, баба ми от Пазарджик също дойде. Но всяко нещо стига до края си... така и моите волности.
На родата не им хареса изобщо, че си карам кефа. Започнаха се едни: няма да излизаш днес, всеки ден си някъде... и подобни. И аз какво да правя... подчиних се. Пък и един летен грип ни спипа. Повръщане, разстройство... изпопадахме един след друг. Там се и загубиха доста дни, около седмица.

Бяхме планували да ходим към Пазарджик и Пловдив, но пък наводненията ни попречиха на плановете и след това вече беше късно да се ходи там. Не можах да се видя с пловдивската част от форума... но пък с варненските мами се видяхме.
Изкарахме си райски... Няколко от нас запрашиха към Златните където бяхме на дискотека... DJ-я много ни хареса, цяла нощ валяха поздрави за БеГе-Мама (зачуди се той., що е туй та ходих да му обяснявам). Хоро играхме.... Ааах, искам пак. На другия ден ми четоха конско у дома... хехе... все едно бях отново малко момиченце.

На плаж ходихме, но не всеки ден. Веднъж бяхме и с бебата. Тя гък не каза дори. Много й хареса.

С мамите и с бебетата се видяхме веднъж, за около 2 часа бяхме заедно. На мен ми се скапа цифровия та не можах да правя много много снимки, но има там някой които са правили снимки... само да се сетя как се казваше темата. С Туфи, Янчето, Десир, Стрелче, Афродита и Кисса се засякохме няколко пъти из Морската... те милите все питат за децата... а аз все без децата.

На връщане бяхме съвсем скапани... събраха ни се 18 часа път за един ден от врата до врата и малко не толкова положителни емоции в началото и края на пътуването. Но главното е, че изкарахме добре, върнахме се живи и здрави и искаме отново да потеглим.
Виж целия пост
# 14
Супер,МОФи  Grinning 4ак ти завидях благородно за купона дето сте си правили  Peace
Не се коси за отрицателните емоции,то без тях не може а и важното е ,4е положителните са пове4е и ,4е имаШ желание за нови подвизи  Hug
А де4урлигата слуШаха ли родата,Щото моята например не се отлепяШе отмен,като сянка ми беШе  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия