Отопление с климатик?

  • 2 124
  • 10
Здравейте,
интересува ме има ли някой ,който се отоплява с климатик(не инверторен),понеже не може да сложиме такъв,заради промяна в напрежението на тока...искаме да си купим климатик,който трябва да е обикновен ,и да може да работи в зимни условия.
Дайте конкретни мнения за марки и модели..И евентуално квадратурата на помещението,което отоплявате..
Благодаря предварително!
 
 Пуснах темата в "Клюкарник",но ме посъветваха да я сложа и тук,понеже татковците разбират повече..
Виж целия пост
# 1
Ние сме с Osaka12-ска.С нея топлим стаята в която спим ,кухнята и коридора,но сме с  южно изложение,нямаме и външни стени.Справя се машината и не гори много Wink




 П.П.Не правя реклама на Osaka такива ни са възможностите.
Виж целия пост
# 2
Ние сме с Osaka12-ска....
 П.П.Не правя реклама на Osaka такива ни са възможностите.

Също. Доволна съм от климатика. Квадратурата е 3 на 3,5 м. В магазина препоръчаха 12-ска, е не 9-тка.
Само че, сегашните 12-ски на мен хич не ми харесват. Едни са такива ръбести, и с тази картинка по цялото тяло направо изтрепаха рибата.
Виж целия пост
# 3
А някой да каже нещо за Мидеа или Панасоник?
Виж целия пост
# 4
ние сме в период на проучване за климатик и досега всички ни препоръчват Панасоник, но снощи се разровихме из интернет и на сайта на една фирма открихме климатици Daikin - японски, не инверторни, но много икономични и сега започваме за тях да проучваме  Simple Smile www.mmc.bg
Виж целия пост
# 5
Ние се топлим с Osaka - 17-ка вече две зими. Топлим две стаи и малък коридор между тях - сумарно към 30 квадрата. Нарочно е по-голям, защото така се справя много по-бързо с "възложената му кубатура. Като го пуснем като се застуди към 1-ви ноември го спираме чак април. Максималната ни сметка от миналата зима е 90 лв. за Февруари, като това е общият ток на жилището със печки, бойлери, телевизори....
Виж целия пост
# 6
Дайкин са много добри, но и цената си е доста добре. Нали знаете че японските са си доста кинти отгоре в сравнение с китайските. Аз лично ви препоръчвам Мидея. Не инвертор, те нещо давали дефекти. Но обикновен климатик Мидея били доста добри за отопление. А и съотношението качество цена.... абе кво толкова ви ги хвая,но това го знам от опит.
Виж целия пост
# 7
Здравейте,
ние взехме Фджицу 12-ка инверторен от Практикер в момента на промоцията е 1359лв+180лв за монтаж. Показателите са малко по-добри от Панасоник 15-ка инверторен, а цената е с около 310лв по ниска. За това колко е добра ще мога да кажа след зимата.
Виж целия пост
# 8
Дам аз благодаря за отговорите.Но вече сме с климатици вкъщи..Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Дам аз благодаря за отговорите.Но вече сме с климатици вкъщи..Simple Smile
Кажи какво избрахте
Виж целия пост
# 10
Избрахме"Мидеа".Сложихме една 18-ка и една 9-ка...Резултатите ще кажем зимата;)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия