Ваксина срещу бактериални инфекции?

  • 4 611
  • 18
Става въпрос не за ваксина по имунизационния календар/
Педиатър с дългогодишен професионален опит ни я препоръча срещу бактериални инфекции - френска, името й е IRS 19, прилича на стеримара, защото се приема по този начин: чрез впръскване /2 седмици по 2 пъти/ в носа на детенце, струва 8 лв.
Това, което искам да попитам е:
- има ли някой, който да я е ползвал; педиатърката твърди, че е по-добра от респивакса;
- на листовките на репивакса пише ли, че може да появи гноен секрет - това ме хвърли в дълбок размисъл дали няма "да си разболея насила"  Thinking детето?
Благодаря, предварително на отговорилите.
Виж целия пост
# 1
Не съм я чувала. Ние няколко години наред пием Бромховаксом - определено е доста по-добро от респивакса. Курсът е 3-месечен, пие се 10 дена, след това се почива 20  и отново така докато се приеме цялата доза за 3-те месеца. Цената на цялата количество - 3 блистера с по 10 хапчета е около 36 лева, зависи от къде се купува. Но е на капсули, мисля, че могат и да се разтварят, но най-добре е да се приема след консултация с педиатър.
Виж целия пост
# 2
Определено на бромховаксома не пише, че се появява гноен секрет, напротив дори го дават като съпътстващо лечение при по-упорити бактериални инфекции.
Виж целия пост
# 3
IRS 19 под формата на ваксина /спринцовка с игла/ съм си я поставяла аз и цялото ми семейство като противогрипна ваксина, всяка есен. Мисля да го направя и тази, но само възрастните, без Марти. Не съм чувала да е ваксина против бактериални инфекции, мисля че е противогрипна, като 19 означава броя на вирусните щамовете които са включени в нея. Всяка година те са различни като вид. Не знам да не бъркам нещо, но си мисля че неможе да е против бактериални инфекции.
Виж целия пост
# 4
IRS 19 под формата на ваксина /спринцовка с игла/

Не знам дали става въпрос за същата ваксина - на листовката на тази, за която питам е написано - "бактериални лизати" /каквото и да означава това Rolling Eyes/ и са изброени с латински наименования съдържащите се компоненти.
Виж целия пост
# 5
Ние лично сме ползвали IRS19. Добра беше! Действието и е за цялата носоглътка. Нямахме никакви странични проблеми! Дано и при вас е така!
Виж целия пост
# 6
Ваксина срещу бактериални инфекции?  newsm78 Има ли такова нещо? За първи път чувам това Cry Че те бактериите са толкова много..... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Здравейте!
На нас също ни препоръчаха ИРС19 , тъй като през юни изкара тежък серозен отит, и вече направихме един курс на лечение от 2 седмици.Утре ни предстои да започнем втори курс.ИРС19 категорично предпазва от усложненията на прекарени вирусни инфекции, които се причиняват от бактерии. Моят син е на 3 години и 2 месеца и ходи на детска градина. Засега изкара само една хрема, която почти не я усетихме, така че се надявам ИРС-а да е помогнал. За разлика от миналата година, когато ходеше на ясла, всяка хрема беше и с температура. Така че за сега мога да дам положително становище за ИРС 19, чъпреки че все още не сме изградили стабилен имунитет.
Виж целия пост
# 8
моля кажете ми за ИРС 19 как го давате - 2 седмици сутрин и вечер по едно впръскване във всяка ноздра?
Виж целия пост
# 9
Здравей!
Ние пръскаме IRS19 на 3годишния ми син така:
Сутрин и вечер по едно впръскване във всяка ноздра в продължение на две седмици.
След това почиваме две седмици.
След почивката пак започваме на ново да пръскаме пак сутрин и вечер по 1 впръскване във всяка ноздра в продължение на 2 седмици.
След това пак се почива две седмици.
След почивката се прави още един курс от две седмици - сутрин и вечер по едно впръскване във всяка ноздра.
т.е. трябва да изпръскате три флакончета общо, като всяко флаконче  стига  за един курс на лечение.(може да остане за още 3-4 пъти , но се взема ново)
Виж целия пост
# 10
Става въпрос не за ваксина по имунизационния календар/
Педиатър с дългогодишен професионален опит ни я препоръча срещу бактериални инфекции - френска, името й е IRS 19, прилича на стеримара, защото се приема по този начин: чрез впръскване /2 седмици по 2 пъти/ в носа на детенце, струва 8 лв.
IRS 19 е комбинация от бактериални лизати.
http://grip.orbitel.bg/preventive/irs.asp
Това са групи препарати с много съмнителен ефект (тук влиза и фамозният Бронховаксон (м)).
Ако ваксинирате детето с Превенар, Neis-Vac-C, Противо-грипна ваксина ще имате повече полза.

 Аз лично никога не съм използвал препарати от бактериални лизати-просто си ваксинирам децата според добри и изпитани схеми.
Виж целия пост
# 11


 Аз лично никога не съм ги използвал-просто си ваксинирам децата според добри и изпитани схеми.
А дали би споделил с нас добра и изпитана схема за ваксиниране на деца?
Виж целия пост
# 12


 Аз лично никога не съм ги използвал-просто си ваксинирам децата според добри и изпитани схеми.
А дали би споделил с нас добра и изпитана схема за ваксиниране на деца?
Официалната схема на ААП е наистина много "изпипана":
http://www.cdc.gov/nip/recs/child-schedule.htm#Printable

Немската схема, която се работи в БГ също е много добра, ако се правят ВСИЧКИ ваксини влизащи в оргиналната немска схема, и се поставят по правилен начин. Ваксинациите с Превнар +Акт-Хиб+ Менингитната ваксина са задължителни вече.
Грипната ваксина е много резултатна при деца, които често боледуват през зимата, или страдат от бронхиална астма.
От 2006 година в обръщение ще влязат ваксините- Бустрикс, Менактра, Адацел. Нови продукти с голямо значение
Виж целия пост
# 13
По препоръка на педиатърката ни, която е и хомеопат, ще правим профилактика на малката с Осцилококцинум - като за нейната възраст 1 ампула седмично (примерно всеки понеделник). За каката профилактиката я правим със Септилин - сиропче на Хималая Драг Къмпани за повишаване на имунитета.
Виж целия пост
# 14
По препоръка на педиатърката ни, която е и хомеопат, ще правим профилактика на малката с Осцилококцинум - като за нейната възраст 1 ампула седмично (примерно всеки понеделник). За каката профилактиката я правим със Септилин - сиропче на Хималая Драг Къмпани за повишаване на имунитета.
На бебе на 5 месеца ще правите "профилактика"???  Naughty ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия