Боли ли слагането на спирала?

  • 3 866
  • 29
Не че съм някоя бъзла, ама все пак да знам що годе за  какво иде реч.

Виж целия пост
# 1
в началото има едно неприятно чуство, после един ден се чудиш дали всичко е наред и на следващия  - забравяш:)
Много е важно да ти я поставят като хората обаче. Иначе може да се усещаш разни неудобства...
Виж целия пост
# 2
На мен не са ми слагали, но майка ми казва, че е гадно.

Е, все пак не колкото раждането.  Laughing
Виж целия пост
# 3
Точно преди два дена щях да пускам такава тема,защото вчера и на мен ми слагаха. В интерес на истината не е нищо болезнено. Не е по-различно усещането от един гинекологичен преглед например. В началото се усеща нещо като дърпане , което е  малко неприятно, но не и болезнено. Не се притеснявай няма нищо страшно. Laughing
Виж целия пост
# 4
Ох и аз си мисля за една спирала ..... ама да ви кажа съм толкова боса в тази област че заради това единствено отлагам. Как да си изберя спирала ? Или по-добре май да попитам гинеколога да ми препоръча ...... защото съм чувала че има с какви си там нишки вътре .... абе пак някакво творение  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Ох и аз си мисля за една спирала ..... ама да ви кажа съм толкова боса в тази област че заради това единствено отлагам. Как да си изберя спирала ? Или по-добре май да попитам гинеколога да ми препоръча ...... защото съм чувала че има с какви си там нишки вътре .... абе пак някакво творение  Mr. Green
Пламенка,ако кърмиш май не може спирала Wink
Виж целия пост
# 6
Може ако кърмиш - няма проблем стига да не е хормонална  Wink
Аз си поставих спирала 3 месеца след раждането - ГОЛЯМА ГРЕШКА!!!
Поставянето не се усеща, както и махането - махнах я преди 2 дни и повече такова нещо никога  Naughty
Удобство е - обаче, явно не при всяка жена се понася. Аз установих, че трябва да се изчака поне 6 месеца след раждането да укрепне организма и тогава.
Моята я поставиха, когато кърмех и нямах даже първи цикъл след раждането. Всичко мина ОК обаче след това - пълна трагедия. Самата спирала беше поставена отлично, но имунната ми система не беше укрепнала и се започнаха едни инфекций без край......
И май тя ме пазеше от секс, а не от бременност Laughing 
При всяко изследване излизаха все различни бактерии и инфекций, който се предадаха и на отделителната система ( получи се иширихия коли ) Абе като на кака от околовръстното - при положение, че нямах никакъв полов живот. Всеки път задавах един и същи въпрос на лекаря - Кого да обвинавам за това?
А той - Спиралата е много добре, но имунната система се съпротивлява newsm78 #Crazy
И така реших да я махна, защото според последния лекар виновни били контролните конци, който били вероятно заразени и тъй като влизали навътре в шийката на матката не могат да се изчистят и така се получава кръговрат  #2gunfire

Та така - не те разубеждавам, напълно е възможно при теб да не се получат никакви проблеми...
Виж целия пост
# 7
А мен много ме е страааааааааах  Embarassed и за това си караме с презервативи
Виж целия пост
# 8
А мен много ме е страааааааааах Embarassed и за това си караме с презервативи
Е, не може цял живот на презервативи Shocked - по-добре пий някакви контрацептивни таблетки.
Виж целия пост
# 9
нямах даже първи цикъл след раждането

Аз знам, че трябва да се изчакат поне два цикъла да минат, за да се сложи спирала.

Може и докато кърмиш, но трябва да не е хормонална...
Виж целия пост
# 10
Е, не може цял живот на презервативи

В смисъл? Как да не може?!
Таблетки пробвах скоро след раждането по препоръка на ДжиПито. Ужас!!! Луд апетит, депресия /сълзи/ ... то може да си е било следродилна депресия, де...ама...той /GP-то/, повлиян от мен, каза: "Май не ти понасят..."
Виж целия пост
# 11
сто пъти по добре презервативи от контрацептивни таблетки Simple Smileслед като се оженихме с мъжлето ми решихме да си дадем две години без бебе да се порадваме един на друг и се пазехме само с презервативи Laughingслед като родя пак така ще е
Виж целия пост
# 12
Просто за мен презервативите са инцидентна мярка за предпазване от забременяване и болести, ако нямаш доверие на мъжа. Те спъват романтиката и вълшебството на акта.
Това е МОЕ МНЕНИЕ, де, не искам да поучавам никого. Учудих се, защото не си представям с мъжа ми 20 години да си купуваме презервативи.
Виж целия пост
# 13
чувала съм за някаква спирала с конски косми - тя била най-хубавата вярно ли е?
Виж целия пост
# 14
Избираш си добър лекар /някой за който си чувала само добри отзиви/.При прегледа затваряш очи и си казваш само 5 минути още и край.Разтваряш крака и се доверяваш на лекаря.Не е болка за умиране.Леко само се усещат болки в корема.След това се молиш организма да ти я приеме,защото иначе ще кървиш непрекъснато.Аз така се чудех близо 10 години да сложа или не.Пусти срам.Накрая се пресрамих и престраших.Сега единственото неудобство при мен е,че цикълът ми е близо 10 дни,защото отначало прицапва докато текне чиста кръв.А после като текне тече като река.Иначе при секс се чувстваш сигурна е не на 100%,но е готино.Така че успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия