Помощ - Не оби4ам да готвя!

  • 1 446
  • 18
Зна4и ситуацията е следната: Аз хи4, ама хи4 не умея да готвя Embarassed, и колкото и да не ми е приятно да си призная (не, - всъщност, признавам си го ), даже не ми е приятно, което прави ситуацията много кофти. Мъжът ми слава богу знае каква си ме е взел, не се оплаква, винаги може да си проготви нещо сам (в пове4ето слу4аи).  Обикновено майка му или мойта майка носят разни манджи... Аз приготвям нещо сигурно веднъж в ... месеца Embarassed .  Преди много се дразнех когато вси4ко носеха ядене в къщи защото си мислех 4е като няма нищо за ядене ще се стимулирам да сготвя, а така ли не те не ми оставят "място за изява". Да де, ама бебо се роди, и сега ве4е хи4 нямам и време, камо ли за желание.  И нещата са си така - те носят, а аз продължавам да не пускам пе4ката Rolling Eyes
Бях купила едни кори за лазаня преди около половин година и в4ера се разтърсих из форума за рецепта и я направих. Да ама я правих 4 4аса Shocked Rolling Eyes. Вярно 4е съм бавна , но все пак след това бях като ударена с мокър парцал... И както се сещате ми се уби желанието за последващ опит, та ако ще да беше и най - вкусната лазаня. Sad
Накратко, Как да си реша проблема????  Гадно ми е, не смятам 4е жената в 21 век трябва да седи в кухнята, ама то мойто е направо срамота... Съвсем ли никога няма да заоби4ам готвенето? Rolling Eyes Преди бяхме само двама, ама това детенце някой ден ще трябва да яде нещо -  Embarassed  При вас как беше? Развихте ли лябовта към кухнята или по принцип се кефите??
!!!!! Напишете лесни и бързи рецепти, с които поне малко да изтрия срама, плийз!!!!
Виж целия пост
# 1
Рецепти във форума вече има много - и за начинаещи и за майсторани.
Почти всички рецепти са описнаи с големи подробности - включително и каква марака от даден продукт е за препоръчване да се ползва и от къде може да се снабди човек с нея.
Просто когато ти щукне да сготвиш нещо - напиши го в търсачката - в нашия форум май вече има всичко Wink Wink Wink
Ако срещаш конкретни затруднения необяснявани досега - питай! Ще помагаме.

Аз лично съм от жените които обожават да готвят и готвенето ми е нещо като хоби.
Никога никой не ме е карал - просто обичам да готвя от малка и да експериментирам в кухнята.
А най- много обичам доволните погледи на консумиращите творенията ми и одобрителните им кимания с пълна уста.

Ако съвсем не те влече обаче - не виждам защо да се мъчиш ...
Виж целия пост
# 2
За всеки случай припомням, че любовта на мъжа минава през стомаха  eat- това, ако ти трябва стимул. Иначе напълно съм съгласна с Gvendolin. Но си мисля и друго - а как се справяш с гостите lalalala
Виж целия пост
# 3
А защо просто не го приемеш като забавление. Трябва да ти кажа, че аз в кухнята си лекувам нервите определено Wink
Виж целия пост
# 4
Аз и до сега не мога да си реша този проблем  Sick
За 8 години съм готвила 4 пъти  Confused
Виж целия пост
# 5
Аз започнах да готвя като почнаха пюренцата и кашичките на малката. Малко по малко взех да изпробвам това-онова за гости (предимно сладкиши и торти) и така стигнах и до кюфтетата и яхнията. Сега ми е хоби. Опитай с нещата, които обичаш да хапваш.
Виж целия пост
# 6
Аз хи4, ама хи4 не умея да готвя Embarassed, и колкото и да не ми е приятно да си призная (не, - всъщност, признавам си го ), даже не ми е приятно, което прави ситуацията много кофти.
Grinning Grinning Grinning Милата, аз бях същата история като теб- като се омъжих не само че нищо не можех да готвя, ами и ми беше безкрайно неприятно. Но се престраших и малко по малко започнах да готвя и сега се справям доста добре, макар че не го правя често. Като за начало можеш да опиташ с някоя салата- тук има доста интересни рецепти, за повечето от които не се изискват кой-знае какви усилия и време. Ако имаш микровълнова фурна, можеш да спретнеш нещо от предложенията тук. Спомням си, че пожънах бляскав успех с едни гъби в МВ по рецепта на Лого5ка (дано не греша). Миш-маш също се готви лесно и бързо- темата е на 2 или 3-та страница, погледни я! С бутер тесто също стават доста вкусни нещица, а не се изискват кой-знае какви умения. Изобщо поразрови се из форума или в Библиотеката- харесай си нещо, което е по силите ти, и действай! И да оплескаш нещо- не е фатално, при следващия опит ще успееш! Важното е да опиташ! Аз за себе си установих, че както апетитът идва с яденето, така и удоволствието от готвенето идва с...готвенето!!!!!!!! Wink Желая ти успех и непременно да се похвалиш! Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 7
На мен пък винаги ми е било приятно да готвя Wink. Единственото нещо, което мога да те посъветвам е да опиташ да експериментираш в кухнята. За мен това е най-забавната част от готвенето, а най-приятната е -"браво, беше много вкусно" Laughing. Приготви нещо бързо, с желание и когато мъжът ти ти каже това ще разбереш за какво говоря Wink.
Успех
Виж целия пост
# 8
Миличка, преди да почнеш да готвиш, не мисли какво ще излезе, ами рискувай! Мисля, че това е твоят проблем. А колко доволен ще бъде съпругът-този момент не е за изпускане. Действай с по-лесни неща! Ще се получи, сигурна съм. Аз започнах да готвя едва на 20 години и никога не спазвам точни мерки. Харесва ми да импровизирам. Пробвай, ще стане! Успех!!! Похвали се за първата ти гозба, която приготвиш.
Виж целия пост
# 9
Пропуснах да ти кажа, че и при мен нещата не се получаваха от първия път. Още ме бъзика мъжлето за първата ми баклава, в чиито сироп не сложих лимонтозу, та след това трябваше с чук и далта да се разбиваме, но това са и хубавите и весели моменти. А колко съм хвърлила, без никой да види в кофата!!! Но това не е повод да не се пробва! Трябва от всичко да се опита в този живот! Не изпускай момента!!! newsm10
Виж целия пост
# 10
Аз също съм ужасна готвачка. Ако следвам определена рецепта и спазвам всякакви грамажи, най-вероятно е да изгоря манджата. Ако не я изгоря, ще я сервирам сурова. Ей такива работи. Нямам усет за готвене, нямам талант. А мисля, че тези две неща са задължителни за един готвач. Примирила съм се със себе си, мъжът ми също е толерантен и ако нещо не става за ядене, си приготвя нещо друго набързо. Или кара на сандвичи. Имам и разни проблясъци, но рядко. Последните пълнени чушки, които сготвих приличаха на нещо, все пак.
Ами това е. Единствено на спагетите съм майстор.
И от форума съм пробвала разни рецепти, уж лесни, ама тц!
Притежавам невероятния талант да готвя гадно  Mr. Green Hug  chef
Виж целия пост
# 11
Никол,сега стана ясно защо кухнята ти е съвършена! Simple SmileА аз два дена да си призная Thinking ти завиждах за безупречната обстановка и изключителна чистота .И кажи на мъжа си,че не си Моника,защото тя освен че обичаше да чисти,не спираше и да готви.
Виж целия пост
# 12
Обичам да готвя и мисля, че се справям добре...От дете се въртя в кухнята около майка ми и баба ми и така някак си ме влече тази работа. Това обаче не означава, че не съм се дънила Naughty
Както по горе са ти казали, апетитът идва с яденето, а желанието да готвиш с броя на успешните и вкусни манжди иии... одобрението на околните Blush.
Опитвай, споделяй с нас, а ние също ще стимулираме проявите ти;-)
Виж целия пост
# 13
Никол,сега стана ясно защо кухнята ти е съвършена! Simple SmileА аз два дена да си призная Thinking ти завиждах за безупречната обстановка и изключителна чистота .И кажи на мъжа си,че не си Моника,защото тя освен че обичаше да чисти,не спираше и да готви.

Ами нещата не стоят точно така  Laughing защото готви мъжа ми и след него настъпва погром  Joy отваря ми се тройна работа, но не ми пречи, дай ми да лъскам  1dishes
Въпреки, че напоследък взе да побрибира след себе си  Blush
Виж целия пост
# 14
Зна4и ситуацията е следната: Аз хи4, ама хи4 не умея да готвя Embarassed, и колкото и да не ми е приятно да си призная (не, - всъщност, признавам си го ), даже не ми е приятно, което прави ситуацията много кофти. Мъжът ми слава богу знае каква си ме е взел, не се оплаква, винаги може да си проготви нещо сам (в пове4ето слу4аи).  Обикновено майка му или мойта майка носят разни манджи... Аз приготвям нещо сигурно веднъж в ... месеца Embarassed .  Преди много се дразнех когато вси4ко носеха ядене в къщи защото си мислех 4е като няма нищо за ядене ще се стимулирам да сготвя, а така ли не те не ми оставят "място за изява". Да де, ама бебо се роди, и сега ве4е хи4 нямам и време, камо ли за желание.  И нещата са си така - те носят, а аз продължавам да не пускам пе4ката Rolling Eyes
Бях купила едни кори за лазаня преди около половин година и в4ера се разтърсих из форума за рецепта и я направих. Да ама я правих 4 4аса Shocked Rolling Eyes. Вярно 4е съм бавна , но все пак след това бях като ударена с мокър парцал... И както се сещате ми се уби желанието за последващ опит, та ако ще да беше и най - вкусната лазаня. Sad
Накратко, Как да си реша проблема????  Гадно ми е, не смятам 4е жената в 21 век трябва да седи в кухнята, ама то мойто е направо срамота... Съвсем ли никога няма да заоби4ам готвенето? Rolling Eyes Преди бяхме само двама, ама това детенце някой ден ще трябва да яде нещо -  Embarassed  При вас как беше? Развихте ли лябовта към кухнята или по принцип се кефите??
!!!!! Напишете лесни и бързи рецепти, с които поне малко да изтрия срама, плийз!!!!


Нека и аз да допълня, че готвенето може да бъде удоволствие, ако не подходиш към него като към задължение. Тогава дори по-трудните рецепти, изизскващи повече време и умения, стават лесни!
Има едно списание  Flutter, чиято цел е точно да покаже, че престоят в кухнята е голям кеф. Пробвай с него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия