Бъдещият "татко" не реагира на щастливата новина като по филмите...

  • 7 230
  • 44
Толкова много исках да си родя бебче и ето най-после съм бременна!!Двамата с приятеля ми решихме да спра хапчетата и да си направим най-сладкото бебче на света! Не мислех, че ще стане от първия път, но... двете чертички се размазваха пред очите от сълзите на радост, когато ги видях за първи път! Едва дочаках да се видим с любимия през деня, за да му кажа-колко пъти съм си мислела, ако стане чудото как ще му го съобщя, но когато го видях легнал уморено пред телевизора, дъхът ми спря направо, загубих ума и дума...Отидох и легнах върху него, погледнах го в очите, а сърцето ми биеше до пръсване. Това бяха и думите му "Знаеш ли как силно ти бие сърчицето?", а аз отвърнах "Защото бият две сърчица". Миг по-късно забих силно вече три сърца, вълнението беше толкова огромно, че мислех, че ще получа удар. Неговата единствена реакция обаче беше "Сигурна ли си?" и после "Я да видя тестовете". Минаха вече две седмици, чакам да приеме новината и да се зарадва...Толкова му е шок обаче, че се държи неадекватно, необщителен е станал, все едно всичко се срина около него. Дори сестра му, която роди преди две седмици не беше отишъл да види, а когато го попитах"Не си ли любопитен да видиш бебето поне?, той каза "Какво да му гледам, нали ще го гледам после цял живот?"... Влязох в банята и плаках, плаках... Не очаквах да ме вдигне на ръце като по филмите, но... нали уж го искахме; защо той така се уплаши...? Това ме съсипва направо, нужна ми е подкрепата му и обичта му...Какво да правя, милички? Някой случвало ли му се е досега нещо подобно? Направо ме е срам като споделям тези неща...
Виж целия пост
# 1
Ти сериозно ли?
Дай на човека време да се освести-ония по филмите четат по сценарий, който е мъдрен от екип поне половин година. Карай я спокойно-има време за емоции.
А какво трява да ти отговори на репликата за двете сърца-мислих дълго, но съм си говедо и не фащам.
Виж целия пост
# 2
Спокойно, няма проблем.
Таткото според мен е реагирал добре, така разбирам по това което пишеш, че е казал.
Без да се обиждаш, мисля, че не си права и че се тормозиш излишно. По-спокойно, имаш още 8 месеца, ако я караш така...
Бъди по-търпелива и се радвай на бременността си и приятеля си.
Успех.


Много филми гледаш.  Peace
Виж целия пост
# 3
Simple Smile) спокойно:)
ще свикне с мисълта:)
а като го види на ехографа...предполагам, че ще му омекнат капачките:)
много е важно сега ти да си спокойна и уверена...дори и за да му дадеш кураж на него...да разбере, че всичко е ОК, че няма страшно и да си добър баща не е нещо много трудно...стига да има желание:)

Стискам палци всичко да е наред:)
Виж целия пост
# 4
Нашия татко чак преди няколко месеца започна да реагира. Криси е на 13 месеца и вече стана интересен и сега иска да отиваме да живеем при него.
Виж целия пост
# 5
Хей, я по смело   bouquet Първо честито за прекрасната новина и после, остави човека да осмисли какво му се е случило. НИе чакахме тази новина няма да казвам колко дълго, години, и когато се случи и двамата реагирахме супер неадекватно. Спокойно, ще видиш как бързо ще се промени Hug  
Виж целия пост
# 6
На моя приятелка й се случи подобно нещо, тя се преструваше, че не забелязва реакцията му /или липсата на такава/, беше весела и засмяна през цялото време, нито намек за цупене и мръщене, с една дума даде му време без да драматизира нещата Simple Smile Естествено, човекът се опомни и всичко беше наред! Сигурна съм, че и при теб ще бъде така  Simple Smile
Радвай се на бебчето и никакви сълзи повече  Wink
Виж целия пост
# 7
   Излишно се притесняваш според мен, на мъжете им трябва време, а и те не винаги се изразяват както на нас ни се иска . Повечето реплики от филмите не са взети от реалния живот  Laughing особено сапунените.

  А и ЧЕСТИТО!

  
Виж целия пост
# 8
Калина не приемай толкова тежко нещата. Не забравяй че той все пак е мъж. Моят реагира почти по същия начин, а и ако твоя има тежък преиод в службата или някакви други проблемчета - нормално е да се е паникьосал. Споко дай му време да асимилира новината - мъжете са по-бавно загряващи в това отношение. Например аз като му казах той каза "Ами добре" а след обед като се видях с една приятелка и като и казах тя като ме запреграща "Страхотно, супер ..." и той стои и я гледа и май се чудеше "Какво толкова"
Изчакай още малко и поговори с него. Дали няма нещо което го претеснява или нещо което не ти е казал и т.н.
Моя се усети чак като започна да ми става лошо и трябваше да става посред нощите за да ми прави сандвичи Simple Smile
Успех с таткото. Лека бременост. И ти пожелава едно слънчево и усмихнато бебе догодина   bouquet
Виж целия пост
# 9
Ъхъм, на мен ми се случи. Само дето ние не бяхме решили да си правим бебе, стана случайно. Когато му казах, първите му думи бяха "И сега к'во? Ще ходим в гражданското ли". По принцип всеки ден на обяд идваше да ме види на работа, през обедната си почивка. Точно него ден обаче имаше среща със свой колега от университета и не я отложи, а аз бях толкова развълнувана. Когато се прибра вечерта каза "И какво сега, вече знаем защо не ти идва". Последваха разговори от сорта "Не съм готов още, нов монитор за компа трябва, как ще се оправяме". Еми и аз не бях готова..."Иди питай как да го махнем". Не отидох да питам как да го махнем. Накрая беше само "Ти вземи решение какво да правиш". И аз взех решение. Сега се гушкат двамата-бебчо и татко му, а аз ги гледам отстрани  Grinning . Нов монитор все още нямаме  Laughing  Laughing  Laughing
Виж целия пост
# 10
не се притеснявай, това че не показва бурна радост не означава, че не се радва и не е доволен.....просто всеки човек реагира различно....
когато нашият бъдещ татко разбра, просто се усмихна .... няколко дни по-късно, аз имах проблеми и така го изпаших без да искам, та изглеждаше, че съвсем, ама съвсем не се радва на бременноста, въпреки че беше планувана и желана. Аз много се страхувах, предадох си страха и на него и така няколко месеца....

На вас мога да пожелая татето бързо, бързо да се убеди, че наистина имате повод за радост  Grinning
Виж целия пост
# 11
Не се притеснявай излишно. Дай му време да свикне с мисълта. Мъжете по-трудно осъзнават, че ще стават татковци. Като почне да ти личи и като видите малкия човек на ехографа ще разбереш за какво ти говоря.
Аз пък като видях двете черти бях оглупяла от кеф/нали имам два спонтанни аборта преди това/ и търчах да кажа на мъжо. Той бързичко ми охлади ентусиазма. Каза ми само "Радвам се! Ама дай първо да видим дали всичко ще е наред този път." И аз онемях. После обаче си дадох сметка, че и него го е било страх дали всичко ще е наред защото страшно много иска това бебе. И му простих бързичко.
Сега гледай ти да си спокойна другото ще се нареди от само себе си. Ще видиш.

Честити ти чертички и лека и безпроблемна бременност ти пожелавам!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 12
Благодаря на всички, които ми писаха... Знам, че проблемите не се разрешават с коментари и приказки, но като споделя ми става по-леко. Пък и около мен няма в момента приятелки - бременни или с малки деца, които да споделят вълненията ми.Иначе относно бебчо - живот и здраве, нещата са ясни; нямам колебания по този въпрос. Надявам се просто да изживеем този период заедно, за да съм по-спокойна...Но каквото било да става, ще става...Благодаря ви, момичета още веднъж...Ще се срещаме често тук; радвам се че вече  съм една от вас!  Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Е не така де не се сърди на човека. Аз като разбрах и казах на таткото той каза само "Кога ще ходиш на лекар" тъй като миналата година правих аборт. Никаква реакция ама граммм Cry да ама като видя тва малко тупкащо сърчице в 10г.с се промени от само себе си. Стана по-мил и нежен.
Един ден се жалвах на брат му /който стана татко преди няма и месец/, че все едно не сам му казала и че брат му не реагира отговореа беше:" Е ти кво искаш? Аз чак като ритна се осъзнах, че ще ставам татко. Дай му време." и аз давам време. Сега даже още несме ритнали, а татко от време на време целува корема. Все пак са мъже и го приемат като слабост, но се усеферват споко!
Честита радост и само спокойно и без да се ядосваш. Пожелавам ти лека и безпроблемна бременост и най-хубавото бебче /може и бебчета  Hug/ на света. Тати ще се усазнае само му дай време!
Виж целия пост
# 14
Не се притеснявай,всичко ще си дойде на мястото.Нали не забравяш,че мъжете са особена порода StopПри нас бебето беше много желано,но като му казах че теста е с две чертички той каза,че не вярва на разни тестове от 2-3лева и да изчакаме,че тогава да се радваме.И аз очаквах "шампанско и сълзи",но това се случва наистина във филмите.Реалността е друга.Горе главата и помисли за твоето малко съкровище,което всеки ден ще ти носи много радост!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия