Месечни помощи за дете (детски надбавки) - инфо, документи, въпроси - 3

  • 83 194
  • 481
# 450
Някой знае ли какво пише в одобрения проектобюджет за прага при получаването на детски? Какво може да се направи за да го премахнат...

В одобрения Проектобюджет 2010 г., Преходни и Заключителни разпоредби, § 12, е записано че:
"Средномесечния доход по член 4 от Закона за Семейни Помощи за Деца, за 2010 г. е 350 лв."
В Допълнителните разпоредби на ЗСПД обаче е записано, че този праг е в БРУТО

В същия параграф 12, е записано че :
"Размерът на месечните помощи за дете по член 7, ал.1 от Закона за семейни помощи за деца за 2010 г. е 35 лв. за всяко дете"

Така че засега всичко остава уж по старому. НО ... едно голямо НО
Както знаете миналия месец увеличиха минималните осигурителни прагове средно с 6.06% В хлебопроизводството обаче  МОП (минималния осигурителен праг) е увеличен с над 20 % !!!
Това означава увеличение със 6,06 % на т.н. "заплата в бруто".
Преведено на прост язик - ще бъдат спрени детските на всички семейства, които с това увеличение на МОП, ще преминат прага от 350 лв. БРУТО

Става въпрос поне за няколко десетки хиляди деца на порядъчни данъкоплатци. Това е интимната цел в крайна сметка.



Д(р)янков и Тцецка ... гордо показват проектобюджет 2010 г.


Малка или не, пицата е само за децата на т.н. "самотни, неосигурени майки с нулев доход бруто"
Виж целия пост
# 451
Важното е че за студентките ще има -2880лв.
Без граници по отношение на дохода.
Виж целия пост
# 452
Благодаря, Загрижен, явно идеята е коректните да не ги получават   bouquet
а що се отнася до увеличението в МОП - то при дохода за детските ще се почувства след 12 месеца...
Виж целия пост
# 453
ще се водя самотна майка

за твоя информация ти се водиш "неомъжена",не бъркай понятията----щом съжителстваш с някой не си самотна майка/родител #Cussing out
Виж целия пост
# 454
Дали са приведени паричките в Русе Peace
Виж целия пост
# 455
ще се водя самотна майка

за твоя информация ти се водиш "неомъжена",не бъркай понятията----щом съжителстваш с някой не си самотна майка/родител #Cussing out

Ама моля ти се, МАММЕ ! Защо си ми взела хубавия Аватар ?
Освен това от раз се вижда, че това е мажко коте - КОТАРАК
Виж целия пост
# 456
Въпреки обещанията, в Проекто-бюджета за 2010 г.
парите за близнаците ПАК са намалени на половина :


http://lambo.blog.bg/politika/2009/11/20/rasistkiia-prag-ot-350- … biudjet-20.439926
Виж целия пост
# 457
здравейте мами   Hug  ,
имам един въпрос относно помощта за 2, 3 дете  ... как да кандидатстваме като за второ помощ за раждане или като за 3-то ?

като за трето, разбира се!!!
"Закон за семейните помощи за деца
§ 1а. (Нов - ДВ, бр. 21 от 2006 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 68 от 2006 г.) При определяне поредността на децата за целите на закона се вземат предвид всички деца: родени, припознати, осиновени, доведени, заварени, както и настанените за отглеждане по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето. "

ПП. Честито и от мен!   bouquet
Виж целия пост
# 458
 Имам един въпрос, втората година майчинство обвързана ли е с плащането на осигуровки от работодателя, т.е. първо трябва да бъдат внесени усигоровките и след това изплатено майчинството или не е така?
Виж целия пост
# 459
Имам един въпрос, втората година майчинство обвързана ли е с плащането на осигуровки от работодателя, т.е. първо трябва да бъдат внесени усигоровките и след това изплатено майчинството или не е така?

Да точно така е.
Виж целия пост
# 460
имам въпрос аз съм безрабоотна от 2 години близо не се водя в бюрото по труда,съпругами от декември месец 2008 до май 2009 работеше в една фирма на цял работен ден но напусна ,от септември 2009 започна в друга фирма на четери часов работен ден та имам ли право на детски надбавки и какви документи трябва да представя пред социалните.А и да спомена че предходните години (2 г.)не съм вземала децки въобще и дали се изплащтат те .благодатя предварително за отговора
Виж целия пост
# 461
Здравейте мами! Hug
Незнам дали ще успея правилно да си формулирам въпроса, но ще се опитам:
Не получавам детски надбавки, тъй като дохода ни е висок, надвишаваме тези 350 лв със близо 100...това беше допреди няколко месеца.Съпругът ми от 6 мес. е безработен, на борсата е в момента.Мога ли при това положение да взимам вече детски или не?
Виж целия пост
# 462
Нинчето ,изчисли си дохода на семейството на 12 м назад и ще разбереш дали може да взимаш детски
Виж целия пост
# 463
Нинчето ,изчисли си дохода на семейството на 12 м назад и ще разбереш дали може да взимаш детски
Благодаря!  bouquet А коя сума да гледам-бруто или нето? Embarassed
Виж целия пост
# 464
бруто-доходът бруто на член от домакинството трябва да е равен или по-малък от 350 лв
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия