Естествени средства за избелване на зъби

  • 178 209
  • 180
Аз знам само сода бикарбонат с килородна вода като подобно средство (получава се нещо като паста). Чувала съм и за жабурене с ябълков оцет, но не съм пробвала.
Някой знае ли други ефективни природни начини за избелване?
Виж целия пост
# 1
Ще следя темата с интерес  Peace
Виж целия пост
# 2
Лимонът има избелващи свойства, но дали става за зъби, не знам.  newsm78
Виж целия пост
# 3
Ето какво намерих
http://www.cariesmedia.com/index.php/articles/view/212
Виж целия пост
# 4
Лимонът май не е добре, защото е киселина и поврежда емайла сигурно.
Това интересно, което си го дала.. ягоди?? Хм.
Виж целия пост
# 5
И аз това си помислих, но ти пък горе си писала за ябълков оцет. Той нали е киселина?
Ровнах още малко- пише за натъркване на зъбите с лимонова кора/ вътрешната част на кората..био  лимони, разбира се Laughing/, други пишат за търкане с бакпулвер или с малко сол на четката, но внимателно и не много често.
Спомних си, че една съученичка навремето разказваше как баща и, ветеринарен лекар, избелва зъбите на конете с кислородна вода Laughing и следвайки този почин, брат и, страстен пушач, започнал да го прилага.
Виж целия пост
# 6
Спомних си, че една съученичка навремето разказваше как баща и, ветеринарен лекар, избелва зъбите на конете с кислородна вода Laughing и следвайки този почин, брат и, страстен пушач, започнал да го прилага.

И после какво? Опадали ли са му?
Ох, Спиролинке, като те мерна и са разлиготвам.

Взех, че се разрових и попаднах на нещо много интересно. Казват му "oil pulling", не знам как точно се превежда, май не е жабурене, а какво е?

Та, въпросното oil pulling било аюрведически метод. Всяка сутрин на гладно се прави, нещо като жабурене ще да е в продължение на 15-20 минути (доста време си е това) със слънчогледово или сусамово олио. Извличало всички токсини и гадории.

Ето тук (на англ.).
Виж целия пост
# 7


И после какво? Опадали ли са му?
Ох, Спиролинке, като те мерна и са разлиготвам.

Щях да пиша " Не съм я виждала найсет години, за да я питам, дали не са опадали зъбите на брат и", но не го написах и гледай.. ooooh! Знаех си, че ще  питаш. Laughing

За лиготиите и аз така... Joy

О, това с олиото съм го срещала някъде..Чакай..

Ето:

http://www.zemianazaem.com/?p=176

Наистина пише, че избелва зъбите. Остава да се пробва.
Виж целия пост
# 8

О, това с олиото съм го срещала някъде..Чакай..

Ето:

http://www.zemianazaem.com/?p=176

Наистина пише, че избелва зъбите. Остава да се пробва.
Това го правих за изчистване от токсини, но не забелязах избелване на зъбите. Ама не бях и много редовна, можа за това да е  Wink
Виж целия пост
# 9

О, това с олиото съм го срещала някъде..Чакай..

Ето:

http://www.zemianazaem.com/?p=176

Наистина пише, че избелва зъбите. Остава да се пробва.
Това го правих за изчистване от токсини, но не забелязах избелване на зъбите. Ама не бях и много редовна, можа за това да е  Wink
Това и аз го прилагам от два дни...Определено си чувствам зъбите и устата по-чисти. За избелване е още рано да се говори, нали Laughing
Виж целия пост
# 10
Аз съм започнала от миналата сряда да го правя
 .......имам  мъдрец, който израстна едва след като забременях с второто си дете,  и доста трудно си намери мястото , защото имам мост ....та понякога имам едни много влудяващи  болки, заради които започнах  да го правя това жабурене...


На вторият ден забравих, че нещо ме боли, а и  забелязах че започнаха малко да ми изсветляват и зъбите . А съм и бивша пушачка и хич не ми е излишно да си подобря цветът на усмивката......  Мисля да го правя поне месец,  така че ако има резултат ще се похваля...
Виж целия пост
# 11
Ще пробвам и аз и ще докладвам!  Hug
Виж целия пост
# 12
Аз знам жабурене със студено пресовано олио.А иначе цитрусовите плодове поради високата киселинност развалят емайла
Виж целия пост
# 13
Жабуренето наистина избелва зъбите.Преди започнах да го правя с друга цел,но след около седмица зъбите ми наистина бяха по-бели.Отначало си мислех,че си въобразявам Mr. Green
Виж целия пост
# 14
Омега беше писала за този метод със жабуренето, но не помня коя беше темата:(
Аз знам за търкане със сол, но не се препоръчва да се прави често, ззащото наранява емайла.
А на кослородната вода си пише да не се прилага на лигавици - не ще да е добре за уста Wink
Виж целия пост
# 15

А на кослородната вода си пише да не се прилага на лигавици - не ще да е добре за уста Wink

Там указанията бяха: зъбите се натриват с памуче, напоено с кислородна вода.
Виж целия пост
# 16

А на кослородната вода си пише да не се прилага на лигавици - не ще да е добре за уста Wink

Там указанията бяха: зъбите се натриват с памуче, напоено с кислородна вода.

Малко се отклонявам от темата май, но жабурене с леко разредена с вода кислородна вода на мен много ми помага при възпалено гърло. Така че не е толкова страшно да попадне върху лигавицата, важното е да не се поглъща  Peace
Виж целия пост
# 17
 Преди няколко месеца се жабурках със зехтин /по други причини/ и на мен ми направи впечатление, че зъбите ми си промениха цвета. Изглеждаха като полирани.
Виж целия пост
# 18
agneshka, Омега го беше писала в темата за водата ,но там жабуренето беше с хималайска сол.
Като го прочетох реших да пробвам ,но не бях много редовна.Ще взема пак да пробвам.

КЪде в кръга на майтапа ,къде и  на сериозно, навремето в младите си бурни годинин ,бях чела автобиогрфията на Gun's and Roses.Та там се споменаваше нещо за избелване на зъби с водка  Mr. GreenНо внимавайте само в ограничени количества  Wink
Виж целия пост
# 19
Спомних си, че една съученичка навремето разказваше как баща и, ветеринарен лекар, избелва зъбите на конете с кислородна вода Laughing и следвайки този почин, брат и, страстен пушач, започнал да го прилага.

И после какво? Опадали ли са му?
Ох, Спиролинке, като те мерна и са разлиготвам.

Взех, че се разрових и попаднах на нещо много интересно. Казват му "oil pulling", не знам как точно се превежда, май не е жабурене, а какво е?

Та, въпросното oil pulling било аюрведически метод. Всяка сутрин на гладно се прави, нещо като жабурене ще да е в продължение на 15-20 минути (доста време си е това) със слънчогледово или сусамово олио. Извличало всички токсини и гадории.

Ето тук (на англ.).

брей, много интересно звучи. чудя се само не е ли гадно да си изстъргвам олиото от езика Outta Joint
Виж целия пост
# 20
Точно това е техниката - жабурене със олиото - след 15-20 мин, става бяло и се прилага точно за извличане на токсините, но не знам как се отразява на зъбите. По-рано днес попаднах на видеоматериал как природно да си избелиш зъбите (обяснено от виден суровоядец) и по-късно ще пусна линк тук. Не му обърнах много внимание тази сутрин, че и други неща правех и детето нещо искаши... и сега не мога да синтезирам
Виж целия пост
# 21
Да се впиша само,надявам се скоро да помагам и аз със съвети. Heart Eyes
Виж целия пост
# 22
http://renegadehealth.com/blog/2009/09/08/what-to-do-about-yellow-teeth/
eто линка, който обещах по-рано. Може да се наложи да скролвате надолу по екрана докато стигнете видеото.
Виж целия пост
# 23
еии мн благодаря за съветите дано има ефект това с оилиот и да не се избелят зъбите поне от токсините ще се освободим Simple Smile
Виж целия пост
# 24
Аз си прилагам това:
Търкам си зъбите със смес от Морска сол и Зехтин, получава се кашичка, с която ги изтърквам.
Полират се много добре Simple Smile
Виж целия пост
# 25
Грейс, ти за какви зъби питаш - за оцветени от храни и напитки или от други причини?
Избелването на зъби от кафе, цигари, алкохол или просто ей-така, заради кефа ни, не е проблем, независимо с какво е.
Но ако зъбите са оцветени, поради други причини, тогава е проблем и не става с такива средства, за които говорите.
Моите са жълти от минералната вода, която съм пила като малка и не подлежат на избелване, освен от зъболекар, с професионални средства.
Виж целия пост
# 26
Включвам се и аз във вашата тема относно кислородната вода Simple Smile
3%ния разтвор е безрведен (е не да се гълта разбира се). Аз така си миех зъбите докато търсех алтернатива на вредните пасти. Доста добро средтсво.
За по-сигурно може да се разреди допълнително с вода.

Виж целия пост
# 27
Я вижте и това: http://www.youtube.com/watch?v=CBgYmiO2TTE&NR=1
Много интересно и приятно звучи Simple Smile
Виж целия пост
# 28
Жабуренето с олио ми се струва интересно и искам да пробвам, но се чудя как издържате по 15-20 минути? На мен и по 2 ми е трудно, но мисля да пробвам. Ще пиша за резултати, ако успея.
Виж целия пост
# 29
http://renegadehealth.com/blog/2009/09/15/how-effective-is-oil-pulling/
Тук се коментира точно ефективността на метода с олиото  Peace
Виж целия пост
# 30
Зарибихте ме с това с олиото.  Simple Smile Зъбите ми са добре, но няма да е зле да изчистя малко токсини. Peace
Виж целия пост
# 31
И аз за този метод с олиото говорих.Не знам за избелване на зъби колко време е необходимо да се жабури,но за изчистване от токсини наистина трябва да се прави 15-20 минути.Трябва да се внимава нищо да не се поглъща,да се измива после хубаво и кухината и езика,и зъбите с друга четка,не с тази с която си ги мием по принцип и т.н. и т.н.Аз лично не мога да рискувам да го правя сега,тъй като кърмя и ме страх.А честно да си призная не мога дълго време без да преглъщам,трудно издържам дори като си мия зъбите,а когато ходя на зъболекар все ме е страх,че ще преглътна Simple Smile
Да попитам един малко страничен въпрос-какви конци за зъби ползвате.Аз не мога да си намеря свястни.Не бях ползвала много дълго време(по време на бременността и няколко месеца след това венците(кървяха чат пат) и зъбите ми бяха адски чувствителни,даже ми се отчупи едно малко парченце....).Сега постоянно ми се нищят,задръстват ми се м/у зъбите...ужас.Мъжа ми вика,че ми трябват по-тънки,да ама това да не са спагети с различни дебелени
Виж целия пост
# 32
nor4y, някъде бях чела да се препоръчва корда, но не съм пробвала още.
Виж целия пост
# 33
Днес се жабурих с олио. Доста е неприятно, издържах само 15 мин. Колко дни се прави това?  Нали първо се жабури и след това се мият зъбите?  newsm78 И зехтинът по-добър ли е от олиото?
Виж целия пост
# 34
nor4y аз ползвам конци "Сензодин", една елипсовидна кутийка. Конеца е тънък принципно, но набъбва от влагата в устата и изкарва всичко, много съм доволна, може  да опиташ Hug
Виж целия пост
# 35
И аз ще пробвам това с олиото Flutter
А за конците мисля, че имаше и такива за чувствителни зъби и предполагам са по-тънички.
Виж целия пост
# 36
Точно това е техниката - жабурене със олиото - след 15-20 мин, става бяло и се прилага точно за извличане на токсините, но не знам как се отразява на зъбите.
цоп и аз при вас,  техниката я зная със зехтин , побелява зехтина след джабуркането и помага да се зздравят венците, също от баба знам, а тя е на 84 години и още си има зъби в устата , не всички но има си фасада, та от нея знам сутрин да си търкам венците със сол и след това нормална хигиена, подобрявало се кръвообращението ............ абе жената има зъби още
Виж целия пост
# 37
Момичета, току що пробвах и аз вашия начин за избелване на зъбки и прочиставне на организма, но издържах само 3–4 минутки  Embarassed иначе щях да преглътна (а това би значело да глътна и всички токсини, които всъщност искам да премахна),а и челюста ме заболя. Сигурно имам нужда от тренинг...
Смятате ли, че би имало смисъл от толкова кратко жабуркане?  newsm78
И четката за зъби след тази процедура, наистина ли трябва да е различна от обикновената?
Виж целия пост
# 38
Ако сте постоянни ще видите,че с с времето се увеличават и минутите в които се жабурите Wink

Аз отначало едва издържах по 10 мин.,но с всеки изминал ден времето се увеличаваше.Най-важното е да не се насилвате и в момента в който почувствате позив да глътнете олиото/зехтина да го изплюете.
Виж целия пост
# 39
На мен тази сутрин ми се повдигна от вкуса на зехтина, издържах две минути и го изплюх. Нещо не ми се нрави Tired
Баща ми е с проблемни венци и го накарах и той да пробва, пък да видим при него как ще е.
Виж целия пост
# 40
Една приятелка го прави близо 3 месеца и беше много въодушевена от чистенето на организма си, което е наблюдавала. Дори и поотслабна малко.  Simple Smile
Виж целия пост
# 41
Една приятелка го прави близо 3 месеца и беше много въодушевена от чистенето на организма си, което е наблюдавала. Дори и поотслабна малко.  Simple Smile
По колко пъти на ден се прави?
Виж целия пост
# 42
Тя го правеше всяка сутрин.  Simple Smile
Виж целия пост
# 43
Тя го правеше всяка сутрин.  Simple Smile
Гадничко звучи,но от утре започвам и аз Hug
Виж целия пост
# 44
Мерси за отговорите   bouquet
Ще гледам и аз всеки ден да жабуркам, дано с времето се увеличат и минутите  Peace
И последна питанка – има ли значение дали е сутрин на гладно, или няма?
Виж целия пост
# 45
Да, сутрин, на гладно.  Simple Smile
Виж целия пост
# 46
Веднага след като станете от сън,преди това не трябва да сте яли или пили нищо,дори вода.

След това измивате зъбите и започвате с   Coffee     Peace
Виж целия пост
# 47
Като се спомена Омега, помня, че беше писала в темата за кариесите.
Ето:
Йогите си късат клон4е от дръв4е и си правят първо масаж на венците.После изтриват зъбите и накрая дъв4ат клон4ето като дъвка.Това влияе по4иства6то и укрепва6то на венците.После устата се изплаква обилно с вода.Дъвкането на клон4ета води до отделятенто на танин,който дезинфекцира устната кухина.
Зъбите могат да се по4истват с гъста ка6а от с4укан карамфил,зехин и сол.
Или зехтин и морска сол.Най-добрата 4етка според някой йоги са показалеца и средния пръст.Тази паста по4иства зъбния емайл и активизира кръвообра6тението на венците.Солта активира отделянето на слюнка.Масажът отстранява мъртвите клетки от лигавицата,солта пре4и на образуването на зъбния камък.
Останалото идва от хранителния режим.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251899.msg5986949#msg5986949
Виж целия пост
# 48
Вери, ами Виктория Бутненко твърди нещо много подобно - че именно дъвченето на жива храна стимулира здравето на цялата устна кохина и прилежащите й кости, бараб със зибите. Т.е. трябва да дъвче упорито, а това спомага и за доброто храносмилане Simple Smile
Около месец преди да родя ми падна стара пломба и се наложи спешно да се гради наново. Зъболекят е много добър, одавна го познавам и ми казва, че вижда още 5 малки кариесчета, които засега може и да не пипаме, ами да изчакам 3-4 месеца макс след раждането и тогава да отида. Ама сещате се как се записва час при зъболекър с толкова малко кърмаче - само до зъби ми беше. И така си минаваха месеците, кърмачето скоро ще стане на година и 2 месеца, а аз така и не намерих повод да посетя зъболекаря и се обзалагам, че ако сега го направя, няма да открие нищо, или пък ще намери отново малки кариесчета, ама на съвсем други места  Wink
Виж целия пост
# 49
И аз да се цопна в темата  Grinning
Майка ми го прави жабуренето със зехтин преди години,трябва да я питам какви резултати е имала, но тя е мазохист-даже повече от необходимото време издържаше  Mr. Green
Скоро се замислих,дали да не го направя и аз ,и ето -откривам тази темичка   Thinking  Wink
За конците,дето се късат и разръфват между зъбите- от зъболекар знам,че това е само заради кариесите в междузъбните пространства!
Един преглед при зъболекар не е проблем ,но и аз като Мег! мисля ,че не винаги е необходимо бързане с плоби и т.н.  Peace
Виж целия пост
# 50
Абе явно и аз ще го направя, направих първата крачка, току що си купих зехтин и както се казва всички хубави неща почват от утре  Joy
Виж целия пост
# 51
Аз държа на зъбите си,но пия кафе и червено вино ,която оставят петна по зъбите.
Ето моята изпробвана рецепта за избелване:
1 Лимон
1 ч.лъжичка сода.
Изцежда се сока на лимона в чаша.След това със содата се посипва четката за зъби ( :Леко намокрена с вода).След което по малко изсипвате лимоновия сок върху четката.
Получава се реакция и започва да кипи-това е момента да започнете да търкате леко зъбите си с кръгообразни движения.
Успех и повече бели усмивки!  Grinning
Виж целия пост
# 52
Аз държа на зъбите си,но пия кафе и червено вино ,която оставят петна по зъбите.
Ето моята изпробвана рецепта за избелване:
1 Лимон
1 ч.лъжичка сода.
Изцежда се сока на лимона в чаша.След това със содата се посипва четката за зъби ( :Леко намокрена с вода).След което по малко изсипвате лимоновия сок върху четката.
Получава се реакция и започва да кипи-това е момента да започнете да търкате леко зъбите си с кръгообразни движения.
Успех и повече бели усмивки!  Grinning
Да,но лимона(изобщо цитрусовите плодове) са много вредни за емайла на зъбите.
Виж целия пост
# 53
Аз държа на зъбите си,но пия кафе и червено вино ,която оставят петна по зъбите.
Ето моята изпробвана рецепта за избелване:
1 Лимон
1 ч.лъжичка сода.

Лимона разяжда емайла!!! Спри веднага, преди да е станало късно. Peace
Виж целия пост
# 54
Извинете ме за спама, но преди години бях ходила да ми избелват зъбите.
Някой знае ли сега колко струва това? Преди беше около 40 лв.
Виж целия пост
# 55
днес сутринта пробвах жабуренето със зехтина...
мисля,че няма да повторя...
издържах доста-около  8 минути,и може би и повече щях да издържа,но ме дърпаха нещо малките,та трябваше да изплюя...
и тогава ми прилоша Sick-точно в момента на плюенето-аз по време на бремеността се пазех да не повръщам ,а сега за малко и щях да ...
Виж целия пост
# 56
Изглежда, само на мен не ми става зле от зехтина.... Напоследък даже, жабуря повече от 20 мин.. НЕ ми прави впечатление, единствено неприятен е момента с лапането му newsm78
Виж целия пост
# 57
И аз нямам никакъв проблем със зехтина. Проблемът ми с преглътването има друга причина (това ми е проблем и всеки път като посетя зъболекар).
Но да се похваля, само след 3–4 дни жабуркане увеличих двойно минутите и стигнах 10, предполагам след седмица ще стигна 15те минути...и след това ще докладвам за евентуални резултати!  Peace
Виж целия пост
# 58

и аз нямам проблем със зехтина, като в момента съм го сменила с шарлан
от седми септември до сега не съм спирала жабуренето, като следите от почти 20-т годишно злоупотребяване с цигари започнаха да изчезват.
Зъбите ми започнаха да изсветляват,   Shocked а зъбният ми камък вече не се вижда. Мисля да продължавам още  Peace
Виж целия пост
# 59
Изглежда, само на мен не ми става зле от зехтина.... Напоследък даже, жабуря повече от 20 мин.. НЕ ми прави впечатление, единствено неприятен е момента с лапането му newsm78
Оооо, аз съм му фенка вече! Mr. Green  Само да премина критичните 30 секунди, после мога и цял ден  Laughing...но се въздържам на 15 минути. Чакам някакъв знак, че съм на прав път.  Thinking
Виж целия пост
# 60
Да ви кажа днес попаднах на статия в която пишеше за жабуренето със слънчогледово олио,пишеше че тази пречистваща организма процедура идва от Русия и се прави със слънчогледово олио защото слънчогледа има ивличащо токсините дейдтвие,пишеше че затова във замърсени райони за пречистване на почвата сеят слънчоглед.Аз лично още не съм я пробвала тази процедура Blushно имам приятелка която от два месеца всяка сутрин я прави и тя каза първите няколко дни са критични Mr. Greenи тя катоMamagemelar е връщала два пъти в началото Mr. Green,но трябва упоритост. Simple Smile
Виж целия пост
# 61
Аз предлагам всяка една от нас да споделя какви положителни промени вижда у себе си, така ще се стимулираме и няма да се отказваме. Peace Hug
Виж целия пост
# 62
Девойки, оповестявам, че тези дни и аз почвам. Дано ми понесе, че толкова време вече се каня.
Някъде и аз четох, че е най-добре или със слънчогледово олио или със зехтин, друго не.
Виж целия пост
# 63
Да, така е.
Относно слънчогледовото олио, хубаво е да е нерафинирано, студено пресовано / шарлан /.
Виж целия пост
# 64
Да, така е.
Относно слънчогледовото олио, хубаво е да е нерафинирано, студено пресовано / шарлан /.
и аз така знам
Виж целия пост
# 65
Аз до сега го правих със зехтин, но от днес с олио и да ви кажа, усещането е по-приятно. Дано и ефекта е по-добър.
Вчера, докато жабурих, ми се докиха и едва сварих да отида до банята.  Mr. Green
Зъбите ми не са станали по-бели, но сигурно това си им е естествения цвят, защото съм непушачка. От друга страна пък пия кафе и червено вино. Thinking
Виж целия пост
# 66
В една друга тема прочетох, че една съфорумка  - използва успешно за избелване - няколко капки евкалиптово масло върху пастата за зъби Peace

Ползвам етерични масла за гъбички и като обогатител на шампоани.

П.П. Щях да забравя.  ooooh! Веднъж в седмицата, вечер накапвам една, две капки от масло от евкалипт върху пастата за зъби, положена вече върху четката. Действа освежаващо, избелващо също така. Когато съм имала проблем със зъб, съм масажирала с капка масло от чаено дърво. Облекчава болката и спира възпалителния процес.
Виж целия пост
# 67
Добре де, зарибихте ме и мен да го пробвам това олио.  Mr. Green
Мъжа ми обаче, като дългогодишен пушач има дори по-голяма нужда от избелване, да видим дали и него ще навия... Thinking
Виж целия пост
# 68
Аз м исля, че ще повърна ако пробвам! Sad
Виж целия пост
# 69
Аз м исля, че ще повърна ако пробвам! Sad

Едва ли... Аз по едно време си миех зъбите със смес от морска сол и зехтин и едва се сдържах да не преглътна Embarassed. Имаше вкус на дресинг за салата. Вкусно. Grinning


Бях чела една интересна традиционна японска рецепта за паста за зъби май беше.. newsm78
Един патладжан се пече върху сол във фурната, докато стане на въглен и когато се овъгли,  се смила на прах. С получения прах се почистват зъбите. Май и някакво друго предназначение имаше, но трябва да погледна пак.
Виж целия пост
# 70
Аз м исля, че ще повърна ако пробвам! Sad
Laughing и аз така, но ще се престраша тези дни Rolling Eyes
купих си шарлана още преди седмица-две, когато ви четох. вечерта даже и кошмари сънувах свързани с жабурене и олио hahaha и така вече колко време стана, изживявам го тежко това жабурене, а още даже не съм опитала Joy
може да стартирам утре Wink
Виж целия пост
# 71
sophiepp, хич не е тежко, да ти кажа, но много бързо заболява устата Joy Моето беше зехтин и така хубавко миришеше на маслинки. Ама издържах 5 дена заради горепосочената причина  Grinning
Виж целия пост
# 72
И аз в началото си мислех, че ще повърна, но се усъвършенствам. Mr. Green
Като си го сложа в устата, не го мириша, задържам го малко (5-6 секунди, да свикна) и тогава започвам жабуренето - първо съвсем бавно, после нормално (ако разбирате какво имам предвид). Поне при мен така се снижават до минимум позивите на повдигане. Peace
Виж целия пост
# 73
Момичета, сега ви чета и се сетих, че преди време, когато практикувах гладуване се пречиствах с жабурене на олио. След няколко минути жабурене, олиото става на пяна и е "обрало" лошите неща. И аз почвам с вас от утре сутрин. Simple Smile
Виж целия пост
# 74
Да си споделя правя го от (не знам точно имам пост преди) ама има ефект
по - малко ми кървят венците и зъбите са ми значително по - бели, те и преди бяха но сега са по  и изглеждат полирани Crazy
Виж целия пост
# 75
Като споделих на моя приятелка, тя каза, че с жабуренето може да се притъпи и лека болка при зъбобол  Peace
Виж целия пост
# 76
Да ви се похваля, на мен днес ще ми донесат хималайска сол и почвам да си мия зъбите с разтвор от нея. След всичко, което прочетох за пастите за зъби, смятам, че това е най-добрия и безвреден вариант. Иначе жабуренето си го практикувам всяка сутрин, но за съжаление не съм забелязала нещо да съм се избелила newsm78
Виж целия пост
# 77
  bouquet
Виж целия пост
# 78
Чакам да споделите впечатления от метода,аз засега ще се въздържам заради лентичката в подписа ми,но ако имате положителни резултати,ще го пробвам наистина.
Виж целия пост
# 79
Зъбите могат да се по4истват с гъста ка6а от с4укан карамфил,зехин и сол.
Днес го пробвах това и съм много доволна! Чудесна алтернатива на пастата за зъби! На първо време мисля да заместя вечерната паста с това и ако емайла е ОК /че малко ме притеснява този карамфил да не го поизстърже/, ще го ползвам по-редовно. Иначе усещам зъбите си много чисти и приятно гладки  Peace
Виж целия пост
# 80
Преди да открият арсена за умъртвяване на нерв,на зъбите,са ползвали карамфил...знам го от зъболекар,така,че не знам...дали не е и малко опасно,в смисъл,ако попадне в някоя дупчица на зъб..и после не можем да го извадиме,особенно като е ситно смлян ,или счукам? newsm78 Иначе може и да избелва в тази комбинация..
Виж целия пост
# 81
А процедурата с олиото може ли да се отрази неблагоприятно на кърмата? Олиото се изплюва, но има ли шанс токсини да се върнат в организма или пък да се стартира по-дълбок очистителен процес и да се отделят токсини в кърмата?
Виж целия пост
# 82
Милуш, аз чета различни мнения относно отделянето на токсини в кърмата при една пречистваща процедура. Смятам, че тази с шарлана не е дълбоко пречистваща.

При кърмачките пречистването трябва да става максимално бързо и качествено, цялостно, за да може токсините да не се пренасочват в кърмата и да влошат временно състоянието на майката. От друга страна си мисля / това си е мое обяснение /, че Природата така е програмирала нещата, че при едно пречистване ще има някакъв защитен механизъм, който не би позволил да се навреди на бебето чрез кърмата.

Аз от утре започвам соково пречистване като мъжа ми. Все още кърмя. Simple Smile
Виж целия пост
# 83
Вери, благодаря
Виж целия пост
# 84
Много интересна темичка,ще следя Peace
Виж целия пост
# 85
и на мен ми стана интересно и се зарибих да почна с олиото
мерси на всички за споделените мнения Hug
Виж целия пост
# 86
Това,което ще ви питам май не му е тук мястото но понеже се заговорихте за кърмене,пък темата е свързана с зибите,да ви попитам какво лечение мога да прилагам по време на кърмене и изобщо има ли алтернатива на всички гадости ,които използват зъболекарите.Аз от малко изпитвам ужас от зъболекари и мног рядко ходя,но трябва да си почиста зъбите поне от зъбен камък,което мисля не е вредно,но ми се иска да ми проверят и другите,че един ме наболява,някои пломби са ми изтанели.Притеснявам се предимно,че кърмя и не искам да навредя на бебо
Виж целия пост
# 87
Да ви се похваля, на мен днес ще ми донесат хималайска сол и почвам да си мия зъбите с разтвор от нея. След всичко, което прочетох за пастите за зъби, смятам, че това е най-добрия и безвреден вариант. Иначе жабуренето си го практикувам всяка сутрин, но за съжаление не съм забелязала нещо да съм се избелила newsm78

Това за хималайската сол е доста интересно. Аз все се каня да си купя от тази сол и за други цели(енергия,прочистване),ти от къде си взе и имаш ли наблюдения?
Виж целия пост
# 88
Да ви се похваля, на мен днес ще ми донесат хималайска сол и почвам да си мия зъбите с разтвор от нея. След всичко, което прочетох за пастите за зъби, смятам, че това е най-добрия и безвреден вариант. Иначе жабуренето си го практикувам всяка сутрин, но за съжаление не съм забелязала нещо да съм се избелила newsm78

Това за хималайската сол е доста интересно. Аз все се каня да си купя от тази сол и за други цели(енергия,прочистване),ти от къде си взе и имаш ли наблюдения?
Моята е от Аквасорс, но принципно има и други марки, не така скъпи. Погледни в био магазина "слънце и луна", мисля, че и те имат.
Виж целия пост
# 89
Да,благодаря Simple Smile
Аз конкретно исках да питам изпробвана марка,понеже се опасявам от менте "хим.сол".ще видим,мерси   bouquet
Виж целия пост
# 90
чувала съм за пепел от цигари-въху четката
Виж целия пост
# 91
Казваш клин клин избива  Mr. Green
Виж целия пост
# 92
чувала съм за пепел от цигари-въху четката

Не звучи добре?!
Виж целия пост
# 93
чувала съм за пепел от цигари-въху четката
че спира кръвотечение съм чувала,ама за зъби #Crazy
Виж целия пост
# 94
чувала съм за пепел от цигари-въху четката
това някакъв майтап ли е????
Виж целия пост
# 95
Рецептата с олиото звучи добре, но няма да мога да я понеса със сигурност..... Sad


От време на време търкам със сода за хляб.
Виж целия пост
# 96
                             Аз за детокс жабуря с олио, и обикновено сутрин като влизам в банята отпивам и жабуря докато взимам душ. После измивам добре устата и това е. Първият път като го направих ми мина прилично силно главоболие.
Виж целия пост
# 97
Веднъж на няколко месеца третирам със сода за хляб /четкам/. Забелязала съм ,че зъбите ми стават по-бели от паста Пародонтакс / не знам дали така се пише/- в нея има билки и сода. И аз ще пробвам олиото  Hug
Виж целия пост
# 98
Иска ми се да пробвам метода с жабуренето,обаче ми се струва,че ще повърна,ако си изсипя 1 л.олио в устата.Ама докато не пробвам,няма как да знам,така че утре ще пробвам Peace
Виж целия пост
# 99
Иска ми се да пробвам метода с жабуренето,обаче ми се струва,че ще повърна,ако си изсипя 1 л.олио в устата.Ама докато не пробвам,няма как да знам,така че утре ще пробвам Peace
Първо опитай с по-малко количество, за по кратко време, като постепенно увеличаваш. Свиква се. Успех!  Hug
Виж целия пост
# 100
Някой от всички успя ли систематично да жабури с олио достатъчно дълго време и да се похвали с някакъв ефект?
Виж целия пост
# 101
Някой от всички успя ли систематично да жабури с олио достатъчно дълго време и да се похвали с някакъв ефект?
Аз няколко месеца - 5-6. Зъбите ми не знам дали са станали по-бели, но ми харесват Blush, а кожата ми стана много гладка и свежа - на цялото тяло. Мисля пак да започна утре, след няколко месечна почивка!  Flutter

П.П. Паралелно с това пия и гореща вода сутрин вече 4-5 години!
Виж целия пост
# 102
daindi сега ако кажеш и че си ти на снимката и ти вярвам  Laughing. С много добри чувства.  bouquet
Иначе това с водата и аз го пробвах,не издържах дълго.Това с олиото не съм.Направо изпитвам ужас,но все пак едва ли е толкова гадно..
Виж целия пост
# 103
daindi сега ако кажеш и че си ти на снимката и ти вярвам  Laughing. С много добри чувства.  bouquet
Blush Е, не съм аз, но приликата ми се струва значителна!  Wink
И да се корегирам, за горещата вода - пия я откакто бях бременна, значи повече от 6 години!  ooooh!
br, защо не издържа с водата? Като свикнеш, дори е удоволствие?!  Hug
Виж целия пост
# 104
чувала съм за пепел от цигари-въху четката
че спира кръвотечение съм чувала,ама за зъби #Crazy
Даже за спиране на кръвотечение не го ползвай-МНОГО боли,когато сложиш пепел върху раната...
А това със содата по-добре не го правете,защото изтънява зъбния емайл който е много важен за зъбите...
Виж целия пост
# 105
И аз пробвам това със зехтина и забелязвам разлика, но другите май не hahaha Laughing сигурно си внушавам Rolling Eyes Макар че само от 1-2 месеца го правя и то не редевно Whistling а с горещата вода за какво е?
Относно содата-четох, че като се намокри предваритено, не е толкова опасна за зъбния емайл, тъй като се "омекатявала" някак си Laughing
за избелване:
сода+1-2 капки кислородна вода(от сайт за различните употреби на содата)
В него прочетох за сода+шампоан=действа срещу пърхит и подейства при мен Flutter но не съм пробвала за избелването...
Виж целия пост
# 106
Със содата съм пробвала много пъти, но при мен ефект няма, за съжаление. Може би това е естественият им цвят, знам ли?

Виж, пиенето на гореща вода сутрин от години искам да го почна. Пробвала съм, но ми е адски гадно и все зарязвам. daindi , имам въпросче към теб  Heart Eyes Как я приготвяш горещата вода? Преваряваш ли, от чешмата наливаш гореща ли, в микровълнова ли я топлиш? И колко гореща трябва да е всъшност?

Виж целия пост
# 107
Има и още няколко хитри начина, приложими в домашни условия:

    * Топнете четката си за зъби последователно във вода, след това в кислородна вода и накрая в сол.
    * Смесете 3 супени лъжици сода с 2 супени лъжици сол. Използва се вместо зъбен прах.
    * За да имате бели и лъскави зъби, веднъж на две седмици ги търкайте с разтвор от няколко капки лимонов сок и половин чаена лъжичка сода бикарбонат.
    * Сместа от мед и сол също има добър избелващ ефект.
    * Не правете грешката да пиете топло мляко вечер, след като вече сте почистили зъбите си. Храната след измиването им е абсолютно забранена.
Виж целия пост
# 108
не се заблуждавайте - не може да се избели със сода или сол , или друг абразив ,
 не се получава ,
аз съм мила зъбите си няколко години наред със сода и все тая ... никакъв шанс ...
Виж целия пост
# 109
Здравейте, интересна тема. Смятам и аз да пробвам това с олито, знам че премахва всички бактерии и микроорганизми, но за избелване не знам. Ще пробвам и ще пиша резултата.
Виж целия пост
# 110
Ооооо мисля от утре и аз май да пробвам с това  избелване,макар че все още се колебая понеже сега тръгнах на зъболекар пак и ми оправят зъбите,дори в момента съм с лекарство на зъба,а предстои и оправянето на поне май още 1 зъб и нз дали това жабурене с олиото няма да повлияе,макар много бих искала да започна Simple Smile
Виж целия пост
# 111
Забелязвам ,че отдавна не е писано по темата ,но все пак имам няколко въпроса относно този метод за пречистване на организма. За първи път чувам за подобно нещо и наистина ме заинтригува. Поразрових се из интернет и научих за лековитите свойства на олиото.И все пак не ми стана ясно ,действително има ли някакви (нежелани) странични ефекти ?? Освен това някой може ли да предложи паста за зъби която ще е подходяща за миенето на зъбите след жабуркането с олио..Има различни пасти --за избелване, свеж дъх, здрави венци и куп други и има ли смисъл например да си мия зъбите с паста за избелване след като олиото ги избелва. И това олио може ли да повреди емайла на зъбите ?? ...  Всъщност главно факта ,че метода помага и за избелването на зъбите ,а не че пречиства отганизма ме накара да се вгледам по-задълбочено по темата.Може би някой от въпросите ми са задавани вече ,за което се извинявам ,но нямам достатъчно време да прегледам всичките 8 страници... :Д
П.П Също така ,ако някои може да сподели дали е доволен от резултата и въобще дали има такъв Simple Smile
Виж целия пост
# 112
Аз като се събудя сутрин веднага хапвам нещо и след това си мия зъбите. Пише, че процедурата се прави на гладно сутрин и в тоя ред на мисли искам да попитам дали може така да направя - Ставам --> правя процедурата --> закусвам --> мия си зъбите?
Виж целия пост
# 113
Имам проблем с венците и са ми казвали да жабуря с олио . Чувстовото не е приятно . Ще пробвам и аз дали избелва.
Виж целия пост
# 114
я случайно попаднах тук
моя метод е жабурене с тъмно лилав разтвор от калиев перманганат вечер , всички проблемни места с плака потъмняват на сутринта като изтъркаш с четката и уау  Grinning
понякога го правя няколко вечери подред

имах проблеми с паротонтоза преди време и го правих заради бактериите , като страничен ефект установих и избелването

самия калиев перманганат доколкото знам отделя кислород и убива всички аеробни и анаеробни орални патогени и така смъква плаката и зъбния камък  newsm78

за кислородната вода доктор ми е казвал да го правя, но рядко и да не се гълта  Naughty

аз веднъж пробвах , но устата ми стана на ранички  /нещо сигурно съм прекалила / и от тогава не съм пробвала
Виж целия пост
# 115
Това с перманганата е интересно , но е е е страх . Казваш избелва ???
Виж целия пост
# 116
със сигурност сваля плаката и трепе бактериите  Peace ефекта е чисти и бели зъби на сутринта след като минеш с четката
Виж целия пост
# 117
Здравей, Мама Галя! Искам да те попитам за Калиевия перманганат нещо: как приготвяш разтвора и как го нанасяш върху зъбите? Полепва ли, какво се случва?
След това на сутринта изчеткваш с чиста четка или директно миеш зъбите, каква е процедурата?
Колко често може да се прилага този метод (1 път на месец-два-три)??
Благодаря предварително за вниманието!
Виж целия пост
# 118
разтварям перманганата във вода до лилава течност , да - зъбите венците и изобщо плаката се оцветява , но на сутринта се изчетква с четката / те микробите като умрат и лесно пада, поне аз така си го обяснявам
 правя го като видя че са ми пожълтели зъбите 2-3 вечери под ред , но колко често не знам , може би средно на 3 месеца  newsm78, понякога по рядко понякога по често

Виж целия пост
# 119
Разбрах. Благодаря, ще пробвам.
Виж целия пост
# 120
Здравейте! Използвам темата да попитам за отзиви за ел.четка за зъби? В смисъл- искам да си взема, но предпочитам нещо изпитано. Simple Smile
Виж целия пост
# 121
Мама Галя за избелването ок разбрах, пробвах не че са ми тъмни зъбите ама да има избелващ ефект. Мен ме интересува как ти повлия на парадонтита, че нещо ми се дръпват венците и както е тръгнало няма да се радвам на моите бели зъбета.
Surela според нашата стоматоложка ел. четките са за боклука не се постига с тях коректно изчеткване и, че ги препоръчават стоматолозите е рекламна удурма. Направих плака тест на децата след миене с ел. четка и след миене с "ръчна" ...ами с обикновената имаше по малко оцветяване. Права е жената.
Виж целия пост
# 122
Мама Галя за избелването ок разбрах, пробвах не че са ми тъмни зъбите ама да има избелващ ефект. Мен ме интересува как ти повлия на парадонтита, че нещо ми се дръпват венците и както е тръгнало няма да се радвам на моите бели зъбета.


аз заради парадонтита взех да използвам перманганата , избелването е  така да се каже странично действие
Другото което помага е едно зелено от ветеринарната аптека , но му забравих името май беше гранофорин  newsm78


Виж целия пост
# 123

Surela според нашата стоматоложка ел. четките са за боклука не се постига с тях коректно изчеткване и, че ги препоръчават стоматолозите е рекламна удурма. Направих плака тест на децата след миене с ел. четка и след миене с "ръчна" ...ами с обикновената имаше по малко оцветяване. Права е жената.

Благодаря ти за мнението. Hug
Аз точно заради по-доброто почистване смятах да си взема...Излиза обаче, че не е съвсем така. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 124
Himalaya имат избелваща паста за зъби . От известно време я използвам , не ми станаха по  чувствителни зъбите , както от други пасти , сякаш има ефект, не е като по чудо . Козметиката е билкова , натурална и тн...
Виж целия пост
# 125
Здравейте! И аз в кюпа на желаещите по-бели зъби  Grinning
Някой попадал ли е на наистина ефективна паста за зъби с избелващ ефект? Моята зъболекарка ми беше казвала за някаква Рембранд (или нещо от сорта) ?
Виж целия пост
# 126
Без да правя реклама http://www.whitestrips.bg/bg/home/ тези ленти за избелване на Крест имат ефект. Евтино излиза, по евтино от при зъболекар, но зъбите стават чувствителни и се излиза на бяла диета. Ако сте пушачи не си избелвайте зъбите, защото след избелването от оцветяващи храни и напитки и цигарите разбира се , ще се пигментират повече. Бялата диета е задължителна. Иначе този продукт който постнах е за домашно избелване и наистина действа.
Виж целия пост
# 127
На мен  от пастите за избелване ми стават много чувствителни и изтръпнали зъбите...Наскоро прочетох за избелване с вътрешната част на обелка от банан,но още не съм го пробвала...някой правил ли го е,има ли ефект...Вижда ми се по-безобидно и не толкова агресивно за емайла,но дали действа...
Виж целия пост
# 128
Здравейте, имам един въпрос относно жабуренето с олио. Имам обеца на езика и се чудя дали това жабурене няма да повлияе зле. / да проникнат някак тези токсини в дупката и т.н./ Обецата нямам намерение да я свалям, но ми се ще да пробвам процедурата. Може ли някой да ми каже, дали ще е безопасна за здравето ми, ако я направя с обецата? Благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 129
Не намерих друга тема, но може ли някой, който е поръчвал лентичките на крест да каже от кой сайт ги е поръчвал, защото намерих 3 сайта и се чудя?
Виж целия пост
# 130
Има ли начин да се избелят пломби и облечени зъби
Виж целия пост
# 131
Има ли начин да се избелят пломби и облечени зъби

Само смяна  Grinning
Виж целия пост
# 132
 Confused Почти през година ги сменям,з-то падат...но пак ми се оцветяват и новите,а не пия често кафе,не пуша...Иска ми се да си ги направя поне предните горни 6,но ако така потъмняват по-добре да не ги пипам още
От скоро започнах да си ги търкам със сода,няколко пъти и с бананова и с лимонова кора ,много слабо се забелязва разликата ,но ще продължавам  Wink
Виж целия пост
# 133
със сода недей често , вреди на емайла и венците
Виж целия пост
# 134
със сода недей често , вреди на емайла и венците
да,знам...но аз търкам в/у пломбата само
Виж целия пост
# 135
На ме не ми се оцветява самата пломба , ами фугички микроскопични в краищата и , ако мога така да се изразя. Защото са на предни зъби , от време на време ходя да ми ги запиляват , а скоро и ги сменях дори . Сега си пия кафето със сламка но и пуша и не ми са се пигментирали толкова . Чая също много оцветява зъбите.
Виж целия пост
# 136
само черния чай ли оцветява или и билковия
Виж целия пост
# 137
На ме не ми се оцветява самата пломба , ами фугички микроскопични в краищата и , ако мога така да се изразя. Защото са на предни зъби , от време на време ходя да ми ги запиляват , а скоро и ги сменях дори . Сега си пия кафето със сламка но и пуша и не ми са се пигментирали толкова . Чая също много оцветява зъбите.
Това за което говориш мисля, че е обезцветяване на емайла. Виж снимката, това в краищата на зъбите ли имаш в предвид?
Скрит текст:
Виж целия пост
# 138
Не , имам пломби по шийките и  те се оцветяват в края си . Всичкия чай оцветява , какаото също.Тютюна оцветява ,сок от касис и всичко цветно , но най много от кафето май . Нямам нищо против и химическо избелване , но първо трябва да спра тютюна. Избелване и цветни храни не вървят ръка за ръка .
Виж целия пост
# 139
Здравейте ! Попрегледах всички страници и съм твърдо решена да пробвам жабуренето с олио, макар че имам предчувствие, че чувството е отвратително. Само не разбрах - има ли значение дали го правя преди или след ядене.. сутрин или вечер ?
Благодаря ви предварително !  Hug
Виж целия пост
# 140
Сутрин след ставане и на гладно.
Виж целия пост
# 141
Някой пробвал ли е избелване с морска сол?
Виж целия пост
# 142
Не, но солта няма ли в даден  момент да започне да нарушава целостта на венците?
Хлебната сода би трябвало да има същия ефект, знам ли...
Виж целия пост
# 143
Когато човек спи в устата се отделят токсини и слюнката става жълта и гъста,затова след ставане и на гладно се жабури с олио (зехтин) докато течността побелее,и се плюе без да се гълта.После измивам зъбите с четка с мек косъм и паста на Forever,като слагам от нея малко,колкото зърно от леща,и с 1 тубичка изкарвам повече от година.Ползвам и blend-a-med 3D WHITE, като ги редувам двете за разнообразие.За санирането на различни проблеми в устната кухина,като кървене на венците,пародонтоза,кариесни болки,освежаване на дъха,възпалено гърло, ползвам Дентисепт който е алкохолен екстракт от етерични масла.За мен е по-важно зъбите да ми са здрави и чисти, а за белотата - това си е природна даденост.
Виж целия пост
# 144
Природна даденост , но с годините пожълтяват най вече като се пуши и се пие кафе. Моите бяха много бели преди , сега съвсем не са .
Виж целия пост
# 145
Писах и в друга тема за този продукт, не искам да правя реклама, а само да споделя, че имах много големи проблеми с венците и бях против избелването дълго време.
Моят зъболекар ми препоръча една избелваща паста, която е за чувствителни зъби и венци- WHITEsmile Whitening Toothpaste - избелваща паста за зъби.
 Зъбите ми имаха петънца, тъй- като съм бивш пушач, но след използване на пастата ги няма, а й не ми кървят венците.
Сега се чудя дали да не подаря на приятелят ми избелваща система за дома, пак от същата серия, видях че в интернет има няколко техни продукта за избелване.
Ако сте ползвали избелващата система, бих се радвала да ми споделите резултат Simple Smile
Виж целия пост
# 146
Нелка,къде я има пастата за зъби и колко струва ? Ако ти е възможно даи линк за нея или някаква снимка за ориентир.Интересуват ме и съставките и .
Виж целия пост
# 147
Ползвате ли руските пасти за зъби СПЛАТ,има голям избор от избелващи,повечето са с яйчени черупки,прах от перли и т.н. Още не съм се спряла на определена,но като привърша запасите ще си взема...Има една много интересна,черна,с въглен и хвойна,и тя за избелване...
Виж целия пост
# 148
Doli, къде могат да се намерят тези руски пасти за зъби. Честно казано, за пръв път чувам за тях...
Виж целия пост
# 149
Doli, къде могат да се намерят тези руски пасти за зъби. Честно казано, за пръв път чувам за тях...
  В аптеки МЕДЕА,цената е от 6 до 12 лв.Дъщеря ми си взе тази http://static1.framar.bg/product/Splat-Extreme-white.jpg
Виж целия пост
# 150
Много ефикасно средство за избелване на зъбите. Направете си смес от сода бикарбонат + разтвор на кислородна вода и с получената паста четкайте зъбите си в продължение на не повече от 1 минута. Препоръчвам веднъж седмично Simple Smile Изпробвано е! Peace
Виж целия пост
# 151
Маргарита Николова, за какъв период от време се вижда разликата?
Виж целия пост
# 152
Абразив с който ще си развалите венците и емайла на зъбите е содата и кислородната вода , иначе ефекта се вижда веднага .
Виж целия пост
# 153
Да, ефекта се вижда много бързо, но наистина не трябва да се прекалява.
Веднъж седмично няма да навреди Peace
Виж целия пост
# 154
Здравейте, чудна темичка сте направили тука. Изчетох всичко и май и аз ще пробвам скоро жабуренето със зехтин. Попаднах на темата, не заради избелването на зъбите, колкото заради пречистването на организма.
Но накрая видях, че сте писали за пастите СПЛАТ и искам да споделя нещо - още 2009 се запознах по стечение на обстоятелствата с една рускиня, на половина българка. Станахме съквартирантки и първия път след като се прибра в бг от Русия се беше заредила с 4-5 пасти за зъби. Голям смях падна и дълго и се чудих, че си купува пастата за зъби от Русия и си я носи до България. Пастата беше въпросната Сплат. От както я продават в България и аз само нея ползвам. Имам чувството, че са една идея по-чисти от всичките блендамети, колгейти и т.н. Купувам си ги от Мандарин. Като затвориха в Мандарините във Варна повече не намерих тази паста там, но сега в София се оказа, че има един мандарин(поне) още.
Виж целия пост
# 155
има ги и в аптеки Медея
Виж целия пост
# 156
Привет, ето няколко метода на куп: http://www.dental-help.net/дентална-профилактика/107-начини-за-т … ване-на-зъби.html

Интересувам се дали някой ги е ползвал, за колко време, колко пъти и какъв е бил ефекта? Моля да коментират само тези, които са ги изпробвали!

http://www.dental-help.net/дентална-профилактика/107-начини-за-традиционно-избелване-на-зъби
Виж целия пост
# 157
Мисля това да го пробвам с олиото...
А за содата не е ли по-щадящо ако се жабури с разтвор от сода и вода, вместо да се търка директно  newsm78
Виж целия пост
# 158
напоследък много се заговори за избелване с куркума,но още не смея,а съм си направила сместа....http://try.bg/n-34350-%D0%9A%D1%83%D1%80%D0%BA%D1%83%D0%BC%D0%B0 … D1%82%D0%BD%D0%BE
Виж целия пост
# 159
И мен силно ме вълнува темата, включвам се с това видео - http://vbox7.com/play:b5f266693b , което ме впечатли, а и момичето е кадърно, обмислям варианта да й се доверя.
Иначе едни приятели ми казаха в Пловдив, че зъболекарката при която ходят избелвала зъби срещу 60лв., с една процедура.
Аз не съм много наясно с тези неща, но не трябват ли повече процедури newsm78
Виж целия пост
# 160
И мен силно ме вълнува темата, включвам се с това видео - http://vbox7.com/play:b5f266693b , което ме впечатли, а и момичето е кадърно, обмислям варианта да й се доверя.
Иначе едни приятели ми казаха в Пловдив, че зъболекарката при която ходят избелвала зъби срещу 60лв., с една процедура.
Аз не съм много наясно с тези неща, но не трябват ли повече процедури newsm78

1 е процедурата, 60 лв. твърде евтино .Моята ми искаше 200 лв.  Излиза след това на бяла диета, която ако няма да пазите, не се избелвайте, защото зъбите ви ще се оцветят двойно повече. На Crest има ленти за избелване и стават , много бели . Американски са, Crest са едни от най -добрите производители в областта. Аз лично ако ще се избелвам бих им се доверила . Активното вещество е идентично с използваното от зъболекарите, но те го правят с помощта на лампа и става за 2 часа, в домашни условия седмица , две. Зъбите стават много чувствителни , ако пушите, след година събирайте пари за ново избелване. Също четка за зъби винаги трябва да имате в чантата си и след всяко ядене да миете, както и сламки за пиене , за да нямат досег със зъбите оцветяващи напитки.
Виж целия пост
# 161
Аз затова съм по-склонна да опитам на първо време с лентички - едно, че цената е много по приемлива, а и при стоматолозите сигурно повече от една процедура ще трябва. Друго пък, че имам един зъб за пломба, а все не отивам Blush , а пък мисля, че за избелване при зъболекар, това ще бъде проблем, а при лентите го няма  Laughing
Виж целия пост
# 162
Имаме доста приятели семейни зъболекари . На майка приятелка зъболекарка , нейната дъщеря е също зъболекарка , тя си ги избелва с Крест. 1 процедура е достатъчна, избелването е към 2 часа при доктор .Както вече казах активната съставка е същата, просто вместо за седмици с ленти, с лампа го правят за 2 часа в кабинет. За 60 лв. ако е завоалирано да те карат да ходиш няколко пъти може, иначе 1 е процедурата при зъболекар , няма нужда от втора.

Аз имам парадонтит , там където е оголен венеца няма да се избели и пуша , иначе да си ги бях избелила до сега . Ако спра цигарите , сигурно това ще е първото нещо което ще направя  Laughing

Прочети хубаво за странични ефекти и предписания , преди за си ги вземеш лентите. После и зъбите стават много чувствителни и ще е така поне 2-3 месеца.

2 пломби и 1 вадене ти е по каса /без хубав фотополимер, но ако е на заден зъб , може и амалгама/, всяка година . Колкото по навреме се отиде, толкова лечението е по-евтино и щадящо , така че марш на зъболекар  Naughty Ако си в Пловдив или във Варна мога да ти препоръчам добри специалисти .
Виж целия пост
# 163
В Пловдив съм Laughing Ако ще взимам лентички на Крест, ще спазвам напътствията на момичето от клипа. Даже пастата, с която тя се мие е като моята, не знаех, че сутрин и вечер трябва да се мие човек с различна паста, ако си е избелил зъбите Rolling Eyes
Виж целия пост
# 164
Сутрин , вечер и след всяко ядене . Крест пасти май бях видяла до бунарджика един малък магазин , само за пасти , иначе ленти май само в нета има. Тел на зъболекари да давам ли ?
Виж целия пост
# 165
Може  Flutter
Виж целия пост
# 166
А това олио дали може да се замени с екстра върджин  зехтин? newsm78
Виж целия пост
# 167
не знам,но съм чувала само за жабуркане с олио,не със зехтин
Виж целия пост
# 168
Най-ново избелване с активен въглен . 2 таблетки се разтваряли във вода до каша и с тях се миели . Мисля да пробвам.
Виж целия пост
# 169
Здравейте,
Това с олиото мисля да го пробвам, а има ли значение дали е рафинирано или нерафинирано?
Виж целия пост
# 170
От личен опит - добър ефект за избелване и освежаване на дъха чрез жабурене с кокосово олио.  Peace

https://www.youtube.com/watch?v=pfGrgDJn18Q
Виж целия пост
# 171
А някой от вас да е избелвал зъбите си с активен въглен и има ли впечатления ? Simple Smile
Виж целия пост
# 172
Изчетох цялата тема  Crazy това с олиото (зехтина) го пробвах още докато чета  Mr. Green малко издържах около 4- 5 минути. Ако няма ефект до 1 месец ще пробвам и метода с активния въглен.   bouquet
Виж целия пост
# 173
Май никой не е пробвал това с активния въглен Rolling Eyes аз нали съм с доста "слаби" зъби( сякаш лесно се чупят и са много чувствителни на всичкото отгоре не са и бели  Sad ) все гледам нещо което би ми помогнало за избелване и най- вече да е напълно безвредно за емайла.. сега се чудя дали да не пробвам избелването с куркума.. Някой да е пробвал този метод и дава ли резултат? Rolling Eyes  Grinning
Виж целия пост
# 174
Да повдигна темата: Някой изпробва ли това с активния въглен?
Виж целия пост
# 175
Използвам олио "Шарлан" (студено пресовано слънчогледово масло - нерафинирано), повече от година и половина. Прилагам жабуренето сутрин след ставане от сън. Жабуря се около 20-30 минути, понякога и повече newsm78. Има лек ефект на избелване, но по-силната му страна е извличането на токсините от организма.
Ще изпробвам рецептата за избелване с куркума и кокосово масло (двете заедно на каша). Ще пиша при първите резултати. Grinning
Виж целия пост
# 176
Да повдигна темата: Някой изпробва ли това с активния въглен?
Дъщеря ми го прави и твърди,че действа.
Виж целия пост
# 177
В интернет дори рекламират жабуренето с олио като начин да излекуваш кариесите. Лудост е да мислиш, че вече издълбана дупка ще започне да заздравява от олиото, но като превенция донякъде мога да си го обясня с намаляването на бактериите в устата...но само до следващото хранене.
Виж целия пост
# 178
Забелязах напоследък ,че долните зъби са ми много пожълтяли....дали е от кафето? Уж слагам мляко и кокосово масло,а така да боядисва?!...Пробвах да го пия със сламка,но не ми допада,пяната остава Blush
Виж целия пост
# 179
По назад в темата се е коментирало избелване с калиев перманганат. Някой пробва ли го?
Виж целия пост
# 180
Аз. Не видях ефект но и само един го правих. И с активен въглен пробвах, пак същото.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия