работно време на детските градини

  • 14 320
  • 22
Мили майки пускам нова тема защото не успях да намеря отговор на моя въпрос какво е работното време на детските градини. моето дете от тази есен ще е в първа група на детска градина (която още не е отворена поради ремонтни дейностти), но все пак разпитах майките в квартала и се оказа че децата се взимат до 17.00 часа. Та това се оказва голяма проблем за мен, миналата година официално са казали че работното време на ДГ е до 18.00 ч. и децата трябва да се вземат преди това поне половин час защото трябва учителката да направи оглед на ДГ преди да си тръгне, разказаха ми случай на оставено дете на охраната и всички учителки и лелки са си тръгнали вече. Не знам дали имат официално работно време някъде заложено по закон. Аз работя до 17.30 и докато стигна от единия край на София до другия ми отнема час и половина, чудя се какво ще правят с моето детенце, ще седи при охраната ли?  Confused
могат ли да ме задължат да го вземам от ДГ в 17.00-17.30 ч
моля да споделите как седи при вас този въпрос, а чувала съм за ДГ в които децата се взимат дори към 18.30 ч.
мога ли някъде да прочета някаква наредба за детските градини, работно време и т.н.
предварително Ви благодаря за отговорите.
Виж целия пост
# 1
Изчакай все пак да тръгне детето ти, не се влияй от приказките на другите хора.

Официално е от 7 до 19 ч. и не вярвам, че има толкова смели директори, че да го пипнат във Вътрешния правилник, на първата родителска среща при нас Директорката го чете, но може да се запознаеш и преди това с него, просто го поискай  Simple Smile

Иначе и при нас масово децата се вземат в 16 ч. от баби, дядовци или майки, които не работят, но това няма никакво значение.
Виж целия пост
# 2
Когато приемаха синът ми в ДЯ, директорката ме запозна с вътрешният ред. Часовете за вземане започват от 16ч , но яслата работи до 19ч. Дори от 19ч до 20ч се прави сборна група, за родители, закъсняващи по някакви извънредни причини.
Виж целия пост
# 3
В предната ни ДГ беше прието в правилника, че от 7.30 до 8 има дежурен учител и охрана, както и от 18 до 18,30 часа
Тоест раб. време е от 7.30 до 18,30 по правилник, като в началото и края е с дежурен учител и охрана
Спазваше се
Всяка градина може да си приеме часове, така че не се настройвай от приказките на хората, а се запознай с правилника
От днес синът ми е в нова градина, очаквам родителската среща и вероятно там ще ни съобщят раб. време на тази ДГ
Виж целия пост
# 4
Благодаря Ви много за отговорите, наистина са ми полезни.
Както казва Не се сърди, човече ще изчакам да тръгне на детска предполагам че задължително ще ни запознаят с работното време на градината. а в случай че ни карат да подписваме нещо като заповед или не знам как се казва за задължително вземане на детето в еди колко си часа и ако наистина е рано мога ли да откажа Thinking
Виж целия пост
# 5
Ако е в правилника няма как да откажеш
Може да те накарат да подпишеш че си запозната с правилника
Ако все пак часът наистина е много ранен, което е малко вероятно, можеш да се обърнеш към отдел "Образование" в местната община или направо към дирекция "Образование"
Виж целия пост
# 6
Плодова фея а този правилник кой го определя, събира се комисия от детската градина ли, или от общината го дават.
съжалявам за глупавите въпроси но за пръв път се сблъсквам със системата  Confused
Виж целия пост
# 7
Доколкото ми е известно, приема го педагогическия съвет на ДГ,  и после го одобрява общината
Дидиа ако се включи, балони или друг учител от форума, мисля че ще може да ни каже със сигурност  Peace
Виж целия пост
# 8
Нашата градина работеше от 7 до 19 часа. Много се съмнявам да ви карат да си взимате децата до 17 часа. Мисля, че за София това е недопустимо.
Виж целия пост
# 9
Работното време на детските заведения в София е от 7 до 19 часа.
Това е официалното работно време на всички детски градини, освен ако в Правилника за вътрешния трудов ред на съответното детско заведение, който е приет на Педагогически съвет, не е прието и указано друго работно време.
С Правилника се запознават лично всички родители на децата на всяка първа родителска среща за всяка учебна година.


Ако някой се интересува за работното време на учителките и помощния персонал:

Работното време на учителките:
І смяна - от 7.30 до 13.30 часа
ІІ смяна - от 12.30 до 18.30 часа

Дежурни учителки:
І смяна - от 7 до 13 часа
ІІ смяна - от 13 до 19 часа.

Помощник-възпитателите са на работа по 8.30 часа (с регламентирана половинчасова обедна почивка) и може да са:
редовна смяна - от 8 до 16.30 часа
или
І смяна от 7 до 15.30 часа
ІІ смяна от 10.30 до 19 часа.
Виж целия пост
# 10
Да, по правилника е така, но аз зная за една ДГ дето си взимат децата до 18ч. или ако случайно родителите закъснеят след това учителките ги гледат накриво и скупчени на вратата само чакат от някъде да изникне родителя. "Черни овци" са децата, които ги взимат по-късно.
Виж целия пост
# 11
Работното време на детските заведения в София е от 7 до 19 часа.
Това е официалното работно време на всички детски градини, освен ако в Правилника за вътрешния трудов ред на съответното детско заведение, който е приет на Педагогически съвет, не е прието и указано друго работно време.
С Правилника се запознават лично всички родители на децата на всяка първа родителска среща за всяка учебна година.


Ако някой се интересува за работното време на учителките и помощния персонал:


Доста неприятно е да те запознаят с Правилника /т.е. работното време/ чак на родителската среща. Поставят те пред свършен факт. Би трябвало или всички градини да са с еднакво раб.време /7-19ч./, или да имаш възможност да видиш работното време преди да кандидатстваш, и тогава да си правиш сметка. От къде ще се сетиш ако кандидатстваш за първи път да ходиш да разпитваш на място в градината за раб.време посочено в правилника им.
Нашата градина е с официално работно време 7-19часа, но не се спазва. Явно на повечето родители има кой да взема децата им по-рано, а другите правят всякакви жертви да не оставя детето им само. Като чета из форумите, май така е в повечето градини
Виж целия пост
# 12
Аз точно вчера попълвах декларация, в която се казва, че децата се приемат от 7,30 и градината работи до 18.30. Има оставено поле ако родителя иска детето да остава до по-късно или да идва по-рано/късно. В същата декларация се дава телефон за връзка и адрес, както и телефон и име на доктора и ако детето има някакви алергии или заболявания се описват. Това, което за първи път ми прави впечатление в нашата декларация е, че между другите неща е вкаран текста, че си информиран, че градината извършва ремотно-хигиенни работи през последната седмица на август и деца няма да се приемат newsm78 За първи път обръщам внимание. Т.е. задължен си втората половина на август да си вземеш отпуска. Ако има такова задължение в градините на всички работещи родители не знам как ще можем всички вкупом да си почиваме в края на август newsm78
Виж целия пост
# 13
Работното време може да се определя за всяка градина поотделно. Ако е в краен район може да започва в 6ч сутринта до 18ч, ако е в центъра може да е от 7-19ч или дори до 19,30ч. Трябва да е 12 часа работното време. Всяка директорка преценява, според нуждите на по-голямата част от родителите.
За ремонтите през август - те не са само в края на август. Обикновено почиват юли и август. Като в единият месец дежури едната градина, а следващия месец дежури другата градина. И за двата месеца се приемат само крайно нуждаещи се деца. Обикновено има 2-3 сборни групи за двете градини, като в другите месеци и двете градини работят с по около 8-12 групи. Няма как да се изберат от всички деца 10%, които са най-нуждаещи се. Всеки търси начин и се спасява поединично. Редуват се отпуски, на родители, на баби.
Виж целия пост
# 14
Много благодаря на всички момичета че се включихте и ми отговорихте  bouquet
само да питам Томасе това е задължително да е 12 часа общо работното време на детската градина нали?

разбирам и учителките, че не е приятно да седиш до 19 часа на работа за да чакаш родителите да си вземат децата, самата аз съм работила 6 месеца в ДГ по заместване и съм седяла сама с една от лелките и съм си казвала тез родители защо толкова закъсняват, и ме караха мен да оставам когато съм била втора смяна защото не съм имала семейство и не съм бързала да се прибирам от работа, но сега виждам другата страна на медала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия