Майчински! Молби???

  • 3 829
  • 39
Здравейте!
Някой може ли да ми обясни, какво става с тези майчински и молби...???
Аз от 6г. работя по трудов договор. 135-те дни болнични за бременност и раждане изтекоха на 30.06.04г. До колкото знаех, трябваше майчинските ми да се превеждат при работодателя и не бях чувала за молба в Дирекция "Социално подпомагане" по местоживеене. От снощи в новините съобщават за подадени молби до 01.07.04г. и след това, разногласия в парламента и т.н., евентуално неизпащане на майчински до октомври на подалите такива молби след 01.07.04г. Confused:
Виж целия пост
# 1
da i za men shte e vajno da razbera za kakvi molbi stava vapros ... na men mi predstoi rajdane i ako niakoi moje da mi dade info...za tova koga i kakvi molbi tryabva da podavam.../men me osiguryavat na min. rab. zaplata/...?
Виж целия пост
# 2
Пак съм аз Wink
Обадих се в Дирекция "Социално подпомагане" по местоживеене и ми отговориха, че трябва да подам молба, ако ми е прекратен трудовият договор и ще ми се изплащат само 1 година. В противен случай ще си получавам майчинските 2г. от работодателя (той съответно ги тегли от НОИ).

Мила, tedi@az, мен също ме осигуряват на мин. раб. заплата. До сега не съм подавала молби, но за 135-те дни болнични за бременност и майчинство представях на работодателя 3 болнични по за 45 дни, издадени последователно от наблюдаващия бременността гинеколог, от родилния дом и от педиатъра на дъщеричката ми. Уточнявам, че родих точно на термина, а ако има разминаване лекарите си изчисляват, кой колко дни дава.
Виж целия пост
# 3
Чл.46. (1) (изм.,ДВ,бр.54 от 2001 г.) Отпускът за отглеждане на дете до двегодишна възраст по чл.164, ал.1 КТ се ползва въз основа на писмено заявление на майката (осиновителката) или на лицата, посочени в чл.164, ал.3 КТ. Предприятието е длъжно да разреши отпуска от деня, посочен в молбата. Ако лицето няма право на този отпуск, предприятието е длъжно да го уведоми за това незабавно, като мотивира отказа си.
(2) Когато молбата по ал.1 се подава от майката (осиновителката), към нея се прилага декларация, че детето не е настанено в детско заведение и че майката (осиновителката) не е дала съгласие по чл.164, ал.3 КТ отпускът да бъде ползуван от бащата (осиновителя) или от някой от теxните родители.
(3) Към молбата по ал. 1 се прилагат декларация и справка съгласно приложение No 1 и 2 в 2 екземпляра.




Това е от НАРЕДБА ЗА РАБОТНОТО ВРЕМЕ, ПОЧИВКИТЕ И ОТПУСКИТЕ. Аз си спомням, че подавах молби и за платеното и за неплатеното майчинство, но ти подаваш такава молба във фирмата, в която работиш, а не в НОИ.
Общо взето нещата са регламентирани в КТ и в тази наредба, а за помощите в  ЗАКОН ЗА СЕМЕЙНИ ПОМОЩИ ЗА ДЕЦА, но там нали непрекъснато нещо променят, та не съм много запозната как са нещата в момента.
Виж целия пост
# 4
Аз пък не разбрах Embarassed .
Какво означава майчински?
Това ли е платеното майчинство за отглеждане на дете до 2 годишна възраст (ако си на трудов договор) и което е 120 лева на месец, или става въпрос за детските надбавки до 18-годишна възраст на детето?
Виж целия пост
# 5
120тте лева са майчинството, а кога се подават тези молби - след като родиш ли?
Виж целия пост
# 6
Майчинските са платения отпуск за отглеждане на дете до 2 -годишна възраст (който е на трудов договор). Това е отделно от семейните надбавки (18 лв. на месец за 1 дете) и отделно от еднократната помощ при раждане на дете. Също така отпускът по майчинство (до 2 години) започва да тече след изтичането на отпуска поради бременност и раждане (т.е. болничните 135 дена). Молбата се подава до работодателя след изтичане на 135-те дни болнични (даже е хубаво преди този ден!). До края на тази 2004 година, 120 лв. се изплащат от работодателя, а за следващата 2005 са замислили да се получават от социалните служби, както сега семейните надбавки (който ги получава, де)
Виж целия пост
# 7
Искам и аз да се включа с въпрос.
Тези 135дни болнични за бременност и раждане са 90% от заплатата и се плащат от държавата на работодателя, който пък от своя страна го превежда на работника/служителя - така ли е! И след това този отпуск за отглеждане на дете до 2 год. възраст, който е 120лв. пак ли се превежда на майката, чрез работодателя? И последно - тази молба към работодателя за тези 120лв. в свободен текст ли е или има някакви стандартни бланки (ако да, откъде се взимат)?
Благодаря!
Виж целия пост
# 8
Re: Ана Минева

Това за 135-те дни и за майчинските е точно така - превеждат се от държавата на работодателя, а той - на майката.
По отношение на молбата (дали да е в свободен текст или на бланка) - зависи от конкретния работодател. Най-добре е да попиташ счетоводителя (ако работодателят ти има изискване молбата да е на бланка, тази бланка можеш да вземеш също от счетоводството).
Виж целия пост
# 9
Благодаря!!!!!!!! Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Чл.46. ((3) Към молбата по ал. 1 се прилагат декларация и справка съгласно приложение No 1 и 2 в 2 екземпляра.

По принцип тези бланки са стандартни и би трябвало да ти ги дадат от фирмата, в която работиш, но когато аз родих нашите хубавци нямаха та си написах молбата в свободен текст. Иначе тези приложения са дадени в края на Наредбата за работното време, почивките и отпуските.
Виж целия пост
# 11
А някой може ли да ми разясни, по какъв начин стои ползването на тези 2г. майчинство - имам пред вид при разпределянето между майката и бащата, след последните промени в закона. Нали 6 месеца от тях, трябваше да се ползват задължително от таткото, за сметка на отпуска на майката! Кой 6 месеца по-точно? Объркана съм!

P.S. И къде греша с тази лентичка?..........
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Ана Минева

P.S. И къде греша с тази лентичка?..........

Напиши:
Код:
[img]lilypie.com/days/040812/2/6/0/+10[/img]
Виж целия пост
# 13
Мисля, че трябва да изглежда така

но не съм сигурна Embarassed
Виж целия пост
# 14
Цитат на: Ана Минева
А някой може ли да ми разясни, по какъв начин стои ползването на тези 2г. майчинство - имам пред вид при разпределянето между майката и бащата, след последните промени в закона. Нали 6 месеца от тях, трябваше да се ползват задължително от таткото, за сметка на отпуска на майката! Кой 6 месеца по-точно? Объркана съм!

Мисля, че става въпрос за неплатения отпуск за гледане на дете (преди беше до 3 -годишна възраст, сега до Sunglasses- всеки от родителите има право да си вземе по 6 месеца неплатен отпуск по негово желание до навършване на 8 (или май беше 6) години на детето.
Досега само майката имаше право да ползва неплатен едногодишен отпуск за гледане на дете от 2 до 3 години.
А и тези ще корекции касаят само родилите след 1 януари 2005.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия