Що е то МУС и как се прави?

  • 8 686
  • 9
Здравейте. Ние сме на кухня и днес десерта е мус. Изглежда добре и е вкусен. Та въпроса ми е какво точно се слага вътре, за да мога и аз да правя вкъщи, и може ли да разнообразявам с различни плодове?
Виж целия пост
# 1
Ако откриеш рецептата за този мус, моля сподели я. Аз знам само за шоколадов, но той въобще не става за малки деца, понеже е с яйца
Виж целия пост
# 2
Може ли и мен да осведомите за рецептата? Ще ви бъда много благодарна smile3521
Виж целия пост
# 3
В нашата детска кухня "мус" наричат нишестено-млечен крем с плодове - пресни или консервирани.
Виж целия пост
# 4
А тук го правят с грис + сухо мляко и плод, в случая беше праскова. Другата седмица ще питам лелките от кухнята за рецептата и ще ви кажа. Laughing
Виж целия пост
# 5
А тук го правят с грис + сухо мляко и плод, в случая беше праскова. Другата седмица ще питам лелките от кухнята за рецептата и ще ви кажа. Laughing

Ще чакаме Grinning
Виж целия пост
# 6
За всички мами!
Ето рецептата за МУС:

За средна порция от­ 200 гр.
Продукти:
Плодове по избор /ябълки, кайсии, праскови, круши и др./, 150 г, грис 15 г, захар 25 г, вода 150 мл.
Измитият и изчистен плод се нарязва на парчета, залива се с кипяща вода и се вари до омекване. Пасира се. В пасираната плодова смес се слага захарта и се оставя да кипне. Грисът се прибавя постепенно при непрекъснато бъркане и се вари 8-­10 минути.


При мус-а не слагали сухо мляко, а само когато правят мляко с грис, но тогава пък е без плодове.
  chefПриятно готвене на майките и дано се хареса на бебоците baby_neutral
Виж целия пост
# 7
За всички мами!
Ето рецептата за МУС:

За средна порция от­ 200 гр.
Продукти:
Плодове по избор /ябълки, кайсии, праскови, круши и др./, 150 г, грис 15 г, захар 25 г, вода 150 мл.
Измитият и изчистен плод се нарязва на парчета, залива се с кипяща вода и се вари до омекване. Пасира се. В пасираната плодова смес се слага захарта и се оставя да кипне. Грисът се прибавя постепенно при непрекъснато бъркане и се вари 8-­10 минути.


При мус-а не слагали сухо мляко, а само когато правят мляко с грис, но тогава пък е без плодове.
  chefПриятно готвене на майките и дано се хареса на бебоците baby_neutral
Благодаря за рецептата.Ще я пробвам,но предния път беше доста рядко newsm78.Може би с повечко грис?
Виж целия пост
# 8
хиляди благодарности ще пробваме рецептата- надявам се да се хареса и на госпожица Капризна
Виж целия пост
# 9
Хиляди благодарности и от мен!!! Ще му направя на Дани, дано му хареса.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия