Човекът взе да губи интерес към сученето... Отбива се май.

  • 1 522
  • 33
От няколко дни Емата не иска да суче. Успявам да я накърмя само като спи или е сънена. През нощта също си яде като преди, може би точно, защото спи. През другото време вече е абсурд, захапва, но пуска веднага или се върти непрекъснато. Де факто суче два пъти през нощта (и 6 сутринта включително), после яде чак на обяд пюре, следобед успявам някак докато спи да й дам да посуче малко, после някаква каша или плодово и вечерта я приспивам на гърдата, но тогава също дреме и не яде съзнателно.
Това нормално ли е за тази възраст, или вече се отбива (не че имам против де, ама да съм информирана  Wink) ?  newsm78 
Виж целия пост
# 1
Зъхи, не е нормално. Мноооого рядко се отбиват (сами) след 9 месец, но не и на 6.
Дали не приема много твърди храни? Ако е това, може би не е лоша идея няколко дена да я минеш на облекчен режим - на кърма - докато се върне към ритъм. Това - ако искаш да кърмиш още.
Иначе - продължавай да я кърмиш нощем и докато е сънена, тогава поемат доста кърма също.
Виж целия пост
# 2
Нямам против да я покърмя още някой и друг месец, ама тя нещо взе да недолюбва тази работа...  Sad
Твърди храни приема два пъти на ден. Не знам дали я засищат повече или се отбива, но е факт, че вече не й се суче както преди...  Thinking В резултат на което и кърмата ми намаля, ама това не е проблем, защото вече знам от опит, че ако прояви по-засилен интерес, ще се увеличи, ама засега няма изгледи...
А може и зъби да я мъчат де...  Wink
Виж целия пост
# 3
Надай се Laughing
Не се отбива,просто имат такива периоди,в които само се връткат и не щат да сучат повече от минута-две - и на нас ни се случва,и стават все по-чести тези моменти с порастването.Просто са им интересни много други неща и не искат да губят време в сучене и гушене в мама - това май е първия период,в който започва постепенното отделяне (физическо) от майката след раждането,като той продължава с увеличаване на мобилността - ще видиш какво става като пропълзи и вземе да изследва света,тогава нормалното накърмяне е направо мисия невъзможна(но компенсират и сучене,и гушкане нощем).
Но това не значи,че детето няма нужда от млякото и кърменето - остави Емата сама да си определя ритъма и нещата ще се нагодят Grinning Няма страшно с кърмата,знаеш,че тя си я регулира според нуждите Grinning
Виж целия пост
# 4
ще видиш какво става като пропълзи и вземе да изследва света,тогава нормалното накърмяне е направо мисия невъзможна

Точно така се чувствам.  Mr. Green Кърмя в абсолютна тишина, да няма никакъв звук или друг човек в стаята, обръщам я към мен да не се разсейва и пак - не!  Sad Даже понякога така си обръща главата на другата страна, че е невъзможно да я обърна към мен, съпротивлява ми се с всички сили!  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Пробвала ли си в нова, невиждана от нея досега поза? Аз и по-рано съм казвала, че поради разсейване и връткане, което ме влудяваше, от 3 до 7 месец кърмих в изобретена от мен поза, която действаше чудесно - Мая легнала по корем върху коленете ми, главата в сгъвката на лакътя ми...Странно, но много ефективно беше - и спестявах оригването, тъй като тя сама го правеше в тази поза Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Едно спасение - в слинга,в банята,на тъмно Grinning И нали е скука,няма нищо за гледане и разсейване (макар че аз аха да залепя вече черен скоч на едно червено копче на водния нагревател,дето само се врътка да го търси Rolling Eyes),се задоволява да суче Laughing
Виж целия пост
# 7
Може да й идва в повече твърдата храна и общо взето може и да се отбие по този начин, но и зависи.
Виж целия пост
# 8
Мая легнала по корем върху коленете ми, главата в сгъвката на лакътя ми...

Това изобщо не можах да си го представя...
Виж целия пост
# 9
Може да й идва в повече твърдата храна и общо взето може и да се отбие по този начин, но и зависи.

Е да де...  Laughing
Виж целия пост
# 10
Едно спасение - в слинга,в банята,на тъмно

Хедра, тя и слинга го намрази вече, точно защото й пречи да се врътка и й застопорява главата на гърдата ми... Много насилствено й се струва.  Laughing Абе шило!  Laughing
Виж целия пост
# 11
Може да й идва в повече твърдата храна и общо взето може и да се отбие по този начин, но и зависи.

Е да де...  Laughing

Така, така, зависи какво искаш ти Laughing.
Ако държиш да не се отбие е добре да смениш тактикта първо твърда храна, после кърма или да намалиш твърдата храна и т.н. В обратния случай повечето деца така се отбиват сравнително бързо, но пък има и такива, които могат да продължат с месеци.
Виж целия пост
# 12
Аз в тези случаи й изкарвам главата да не е в слинга,а само в сгъвката на ръката ми,за да не се дразни.Така й е по-удобно (и на мен ми е все още удобно,защото поне тежестта на тялото й се поема от слинга) и се съгласява да суче - иначе наистина много се нервят,като им е ограничена главата Grinning
Виж целия пост
# 13
От няколко дни и ние имаме същия проблем. Дори днес след следобедния сън, който трая поне 3 часа (значи няма как да не е била гладна) сука 2 мин. най много и започна едно въртене, сукане, пози, чалъми... Crazy
Най-накрая се обърна по корем, вдигна глава в поза "костенурка" и най-нахално ме придърпа да суче в тази поза. Не че и така изкара повече от 1-2 мин., но си мисля, е наистина има нужда от разнообразие.

Явно цирка започва и при вас  Laughing
Виж целия пост
# 14

Мира започна с тия номера като се научи да пълзи .. от 5тия месец я кърмех само легнала (тъй като по друг начин не искаше  Rolling Eyes) и в момента в който почна да пълзи преди месец сукваше по 1-2 мин на пресекулки и със засилка се обръщаше по корем и хукваше  да пълзи. връщах я обратно по триста пъти, а тя се скъсваше да реве.. накрая ме нахапваше за отмъщение  Cry и така малко по малко за около месец се свърши с вечерното кърмене, а исках него да си го оставя най-дълго  Crossing Arms кърмата толкова беше намаляла накрая че дори не се наложи да цедя, а тя въобще не се сети за гърдата  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия