болки в гърлото

  • 3 783
  • 7
Здравейте
Аз съм кърмачка и от вчера нещо ме понаболява гърлото. Изпих един чай, но ако се задълбочи болката някой знае ли какво мога да пия или да смуча хапчетата за гърло.
Благодаря предварително
Виж целия пост
# 1
Хомеожен 9,на Боарон.Ако е много сериозно може и Биопарокс-спрей.
Виж целия пост
# 2
Ангинхийл също е хомеопатична смеска и на мен лично ми действа по-добре от Хомеожена.Чай с мед и лимон,може и компрес да си направиш - да кажа една много забавна идея за компрес,която ми снесе преди няколко месеца нашата педиатърка,за да не е със спирт - настърган белтък от 2 твърдо сварени яйца,посипан с пудра захар - и това си го увиваш около врата по стандартния начин като за компрес.Не съм го пробвала - ангинхийла ми свърши работа тогава,а сега (понеже в момента боря отвратителен вирус) просто си направих стандартния компрес със спирт за няколко часа и поне гърлото не ме боли вече Rolling Eyes
На д-р Тайс пастилите за гърло (но не със салвия!!!защото намалява кърмата) също стават.
Виж целия пост
# 3
Аз знам 4е питаш за хап4ета, но ако може да кажа и за компрес след който ти минава гърлото

влажна кърпа, вестник, найлон и шал

слагаш влажната кърпа около гърлото, отгоре вестника, найлона и завиваш с шала, на сутринта нищо ти няма  Wink

като малка само така ме оправяха бабите  Wink а сладолед да хапнех, готова бях ...
Ако искаш опитай
Виж целия пост
# 4
Аз се оправям от "Исла мус" + чай, но не горещ.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви
Ще пробвам с хомеопатията, като малка са ми слагали компрес - беше много гадно Sick
Виж целия пост
# 6
Преди няколко месеца изкарах някакъв гаден вирус със страшни болки в гърлото. Лекарката ми каза да си правя един много гаден, но пък и много ефикасен компрес: белтък от едно сварено яйце и една лъжица пудра захар се разбъркват, слагаш на гърлото и пристягаш с кърпа или шал. Много е гадно, смного неприятно, но помага.  Sick
Знам и една по-гадна рецепта  Sick, която също е ефикасна: 3 с.л. смрадлика се варят в 500 мл. вода заедно с 1 с.л. морска сол. Прецежда се и се прави гаргара три пъти дневно.
Ако те боли леко гърлото, можеш да си правиш гаргара с лайка или смрадлика.
Виж целия пост
# 7
можеш да смучеш ефизол без никакъв проблем!по една таблетка на 2 часа!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия