Защо е този постоянно запушен нос на бебка, трудно се кърмим?!

  • 1 422
  • 22
Имаме този проблем повече от месец. През ноща се събужда с рев, явно й причинява дисконфорт. Иска да суче, за да се успокои, но понякога не може и се разплаква. Постоянно го търка, киха, но като погледна - пак е пълен и то с втърден секрет. Не помагат физиологичният разтвор, помпичката за нос, пръскане на въздуха с пръскалката за цветя... Не знам какво ще правим зимата, че сме с парно. Дали е постоянно настинала, а няма други симптоми. Или въздухът е много сух? Как се почиства засъхнал секрет от носа? Нещо не мога да се справя с фитилче от памук... Sad На 15-ти сме на ваксина и ме е страх да не се разболее съвсем. От притеснение да не е истинала може би я навличам. Обикновено проверявам по нослето дали не й е студено. Напоследък не излизаме по къс ръкав, винаги има нещо връхно, май се е разнежила. Бях писала подобна тема, моля да ме извините, но съм доста притеснена. Не искам да й слагам капки от аптеката, защото са много вредни. Дайте препоръки...
Виж целия пост
# 1
Защо мислиш,че непременно от запушено носле е цялата работа?Поведението с търкането на носа и буденето и рева нощем са съвършено типични за растежа на зъбките Mr. Green - търкат нослето или си дърпат ушите,защото още не могат прецизно да локализират откъде им идва дразненето.
Иди при педиатъра да ви погледне дали наистина има хрема и запушване (в което се съмнявам) - иначе може да пробваш да слагаш спрей с морска вода в нослето или едно кремче - Низита - което е пак морска вода и физиологичен разтвор,направени като гелче,така че да се задържат по-дълго в нослето и да овлажняват по-дълготрайно лигавиците (също размеква добре засъхналите секретчета).
Виж целия пост
# 2
Благодаря, Хедра! Heart Eyes Наистина ли е възможно да е от зъбките? Не се виждат още, но се лигави от 3-я месец, лапа всичко и как стиска... Даже зърната са ми леко разранени, защото почна някакси да ги дъвче. Не ми се мисли като се появят и  Mr. Green
Иначе виждам доста засъхнали секрети в нослето, но чак да е напълно запушен - рядко, тогава плаче и не може да суче. Дали да почиствам нослето или като си купя този гел - Низита, да слагам само от него? И спрей с морска вода ли се казва, така ли да го търся в аптеките? Смятам да се запася...
Виж целия пост
# 3
Мони, най-лесно нослето се чисти след баня - когато и парата от топлата вода е навлязла в нослето и размекнала секретите. По време на къпане измий личицето няколко пъти, като пощипваш и нослето.
Аз го чистя с клечка за уши, с фитилче нищо не става. Капвам физиологичен разтвор няколко пъти, изчаквам да размекне и почиствам много внимателно с клечката - разбира се, вкарваш малко от нея.

За настинката - не ми се вярва, да сте я хванали. Симптомите нямаше да са само запушено носле. Все още е достатъчно топло да се обличате по къс ръкав, не я навличай отсега, че идва зима - добре е детето да се калява...Номерът с проверка на нослето не е много достоверен - принципно то, както и крайниците се оросяват по-малко и е нормално да са по-студени. Проверявай вратлето или ръцете над лактите. Но ми се струва, че при тези градуси не е обичайно да й е студено на Габи.
Аз например обличам Мариела, както и себе си - аз боса - и тя боса (всъщност тя постоянно е боса - и навън, и у дома), аз с къс ръкав - и тя така, аз по презрамки и т.н. - и тя с рокличка. Този принцип да я обличам като мен ни е от почти 4 месечна възраст - тогава бе февруари, и връхното й гащеризонче дори бе по-тънко от зимното ми яке. А от март месец бе все извън количката по 2-3 часа, също не-навлечена.  Досега не ми е настивала.
Не се страхувай, толкова лесно не се настива, а и Габи вече си регулира температурата на тялото, не е като новородените бебешоци.
Виж целия пост
# 4
Благодаря за включването, Светле. Отдавна не сме се "чували". Ще пробвам на принципа и тя да е облечена като мен. Дано да сме здрави. И вие също с Мариелка  Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
Ми почнах работа...Благодаря за поздравите!  Hug
Виж целия пост
# 6
Това е темата, която пусках навремето за хремата на сина ми, трудностите с храненето след това. Дано намериш нещо полезно вътре. Момичетата много ми помогнаха.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31435.0
Виж целия пост
# 7
Името е за стачка, затова не съм я открила! Благодаря много, Steisi! Темата ми помогна много.  Hug
Виж целия пост
# 8
Не ми се вярва да е от зъбите, щом трудно се кърмите, явно си е запушено нослето. Аз и досега пръскам сдутрин и вечер със Стеримар, но като е бил с хрема съм пръскала по 10-тина пъти на ден. Пробвяй Стеримара, тъй като с него по-лесно се "изпръскват" секретите. И винаги преди кърмене й пръскай или слагай физиологичен разтвор.

Между другото, не проверявай по нослето дали й е студено, а под вратлето си пъхай ръката под бодито на тила - ако тай е топло, значи е ОК. Същото важи и за гърдичките - пъхни под бодито ръка под вратлето ... Носът не е идникатор, ръцете още по-малко. Не я навличай, но ако си я свикнала, недей отведнъж да я оставяш много по-леко облечена, а постепенно.

Виж целия пост
# 9
Мони, това със засъхналия секрет мен ме навежда на мисълта за бактериална инфекция в носа.  Thinking Може да има детето стафилококи. Не се притеснявай, не е сериозно, и Емата беше така като беше на един-два месеца.  Wink Десет дни мазахме нослето вътре с една антибиотична пастичка - Бактробан и се оправи.  Grinning Естествено, не казвам, че е това, но все пак те съветвам да направиш микробиологично изследване на секрет от носа! Така ще си по-спокойна.  Wink
Виж целия пост
# 10
Малко офф: Зъхи, микробиологията на носния секрет джи-пито ли ти я предложи? Или частно педи. Питам, защото моето джипи досега е пращала Иво само веднъж на изследване за гърлен секрет, и то след настояване на свеки (без да ми каже, напълно по нейна инициатива и то при здраво дете, но това е друга тема). Питам, за да се ориентирам докъде се простира заинтересоваността на общопрактикуващите лекари. Извинявам се, че разводних темата.
Виж целия пост
# 11
Що не пробваш да пръснеш от кърмата в нослето. Аз пръсках навсякъде и в очичките и в нослето - мисля че е по-ефикасно от капки  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
И ние имаме запушено носле, но не през целия ден. Случва се веднъж на ден. Днес например беше в осем вечерта. Аз го отпушвам с физиологицен разтвор, но започнах да се претеснявам от това че не се оправя.
Като ходих на доФтор за имунизацията го питах, а той ме пита има ли болни у вас - ами и аз и каката сме настинали (аз естествено не се лекувам защото кърмя) - и той каза че е нормално ooooh! Незнам
Не искам да и слагам капки и други наща, надявам се сама да се пребори.
А за обличането . забелях че моята принцеса си обича по-топло - като мен. Като я увия с одеалцето и се кротва.... Макар че сега като го пиша това пък се сещам колко е щастлива като я събличам да я къпя  newsm78
Да гледаш дете е толкова сложно ............ а ми е второ представям си младите мами как се чустват Thinking
Виж целия пост
# 13
Малко офф: Зъхи, микробиологията на носния секрет джи-пито ли ти я предложи? Или частно педи. Питам, защото моето джипи досега е пращала Иво само веднъж на изследване за гърлен секрет, и то след настояване на свеки (без да ми каже, напълно по нейна инициатива и то при здраво дете, но това е друга тема). Питам, за да се ориентирам докъде се простира заинтересоваността на общопрактикуващите лекари. Извинявам се, че разводних темата.

Да, джипито ми предложи. Аз казах, че нещо й хърка нослето постоянно (нямаше секрет) и тя каза - "Ще взимаме секрет за стафилококи, и без това не сме микробиологично изследване след раждането (което мен ме наведе на мисълта, че по принцип взима секрет на новородените да провери нямат ли стафилококи от родилния дом)". 
Виж целия пост
# 14
Еми браво на мен, аз днес станах сутринта ,заведох Кики на лекар,две вечери не е спал заради запушено носленце,изписаха ми капки за нос,купих ги ,сложих ги и се почна едно реване,скъса се милито да плаче.Ами влез си във форумчето,прочети си,те хората пишат.....Добре че сте вие ,хвърлям капките и тичам за физиологичен разтвор.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия