Кърмени бебета и залъгалка

  • 1 350
  • 24

Анкета

Ползват ли бебетата ви залъгалка?

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

Момичета, питам се следното:кърмените бебета по-често или по-рядко използуват биберон залъгалка?
Защото: Дани не искаше залъгалка. Не я щеше и това е. Като се събудеше нощем просто го кърмех. Е, не беше лесно, особено като писнеше навън някъде, та съм го кърмила къде ли не. Обаче на 7 месеца си свикна да си заспива сам, без биберон, с едното плющено мече.
Сега Руби реших да го отучвам от нощното хранене с биберон. В смисъл, още преди няколко месеца. И какво? Не спря да яде нощем, но като го сложа да заспива сам си иска бибата и това е, без нея не заспиваме.
Според мен ако е свикнало да заспива с биберон като се събуди нощем пак търси нещо за цокане, а не се опитва да си заспи само, както прави брат му.
Виж целия пост
# 1
Ползва я като играчка, но рядко по предназначение  Simple Smile
Едно нещо по-малко, от което ще трябва да го отучвам.
Виж целия пост
# 2
Ама че глупост съм направила, това с двете опции, мислех, че ще дам възможност да се гласува 2 пъти(ако имаш 2 деца например!)
Виж целия пост
# 3
Ева не ползва биберон залагалка. В родилното не бях взела, пък и акушерките не са и давали, защото веднага слад раждането си ми я дадоха и не са я взимали изобщо. В къщи се опитах да я обзаведа с това оръдие за запушване на уста Laughing, но тя не поиска даже да я опита. Смених всички модели и материи, но не помогна. Заспива на гърда, в редки случаи се обръща и си заспива и сама. Нощем не я кърмя от три седмици вече с много малко помощ от моя страна, почти не се буди, ако случайно са събуд,и се размърда малко и си заспива сама.
Това е моят опит по въпроса.
Виж целия пост
# 4
Дани не искаше - смених абсолютно всички видове и форми, които съществуваха.
Беше още на кърма, (но изцеждана), когато започнах да му предлагам залъгалката.

Ивето - изключително кърмено бебе  Grinning - захвана от втория път биберона (първият, който й предложих беше анатомичния на NUK, вторият, който и хареса - на Avent)  Wink

Това не попречи на огромното й желание да суче, нито пък ми намаля кърмата  Wink
Виж целия пост
# 5
Опитах да и давам залъгалка,защото преди месец много си смучеше пръсчето,но не иска и по-добре.

А сега като видя че пръста и е в устата,хайде веднага на цицата и рядко напоследък се сеща за пръсчето си.

Едно нещо по-малко, от което ще трябва да го отучвам.
newsm10 newsm10 newsm10
Виж целия пост
# 6
Яна си цока биба още от родилния дом. В началото понякога ми идеше да и залепя бибата на устата, че като я изпусне и ревне. По-късно предпочиташе ръцете пред бибата, но се отучи от тях и сега пак я цока. През деня обикновено я ползва за играчка, но заспиването е с биба (когато не е на цица   Wink). Е има случаи, когато заспива и без нея де.  Иначе досега не сме имали проблеми с яденето заради залъгалката.
Виж целия пост
# 7
Не ползваме.Имаме 5-6  залъгалки,но не пожела да захапе никоя.
Баткото и той е кърмен,но цокаше бибата денонощно.
Виж целия пост
# 8
Не. Не ползва. И не съм му предлагала от няколко месеца. Заспива само на гърда  Twisted Evil И през нощта си цока доста сериозно.  Crazy
Виж целия пост
# 9
Не, не ползва, в началото имаше желание, но не и позволих да ползва. Около третия месец си лапаше пръста много упорито, но след това се отказа. И за мен е по добре - един вреден навик го избегнахме ... Пояснявам,че ние все още се кърмим и то почти винаги когато поиска.
Виж целия пост
# 10
Ползва още от първите дни след изписването. До скоро я искаше само когато заспива - след като се нахрани пуска гърдата и си търси биберона. От известно време й растат зъби и почти непрекъснато е с биберон в устата.  smile3541
Виж целия пост
# 11
Гласувах с "да", но доста се позачудих така ли да отговоря. Защото първия месец имаше колики (изобщо не силни) и често през деня беше с биба. След това я изстрелваше като тапа от устата си като разбереше, че нищо не пуска. Но от 2-3 седмици ни мъчат зъби и пак я приема, защото така си чеше венеца и се успокоява. Но само за през деня, вечер винаги си е заспивал сам (или на гърдата докато суче  Wink ).
Виж целия пост
# 12
Мен също ме тормози този въпрос Grinning Аз почнах да давам залъгалка, защото иначе ме ползва мен като биберон. В началото си мислех, че като ревне и почва да се върти и даси отваря устата - значи е гладно и хоп на цицата. Да ама онова сукне веднъж, задави се, заспи на мен и почва само да подърпва леко, без реално да суче и гълта мляко. Та това ме наведе на мисълта, че може би не винаги е гладна и сега се опитваме с биба Tired
Виж целия пост
# 13
През първия месец заспиваше с биберона. Сега си лапа ръцете и я плюе, явно те са по-вкусни  Laughing.
Виж целия пост
# 14
Опитах да и давам залъгалка,защото преди месец много си смучеше пръсчето,но не иска и по-добре.

А сега като видя че пръста и е в устата,хайде веднага на цицата и рядко напоследък се сеща за пръсчето си.

Браво, браво! Wink

Като почнах да я кърмя на поискване (на едномесечна възраст) отказа биберона категорично.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия