Откога се дават пресни домати?

  • 1 046
  • 9
Мами,
мога ли да дам на Косьо пресни домати вече? Досега съм давала готвени - не е имало реакции.
Какъв беше проблемът с хистамина, че нещо ми се губи в морето от бебешка литература?
Виж целия пост
# 1
Нашето педи каза, че вече може (при консултацията на 11 навършени месеца). Препоръча ми да давам настърган домат + изцедено сирене, даже можело и една месеста чушка, настъргана от вътешната страна (без ципата) на най-ситното на рендето.
На кварталните мами пидитата им препоръчват от 7-8 месеца, но аз считам че е рано.
Виж целия пост
# 2
Мами,
мога ли да дам на Косьо пресни домати вече? Досега съм давала готвени - не е имало реакции.
Какъв беше проблемът с хистамина, че нещо ми се губи в морето от бебешка литература?

Няма проблем- просто се съдържа в доматите и в бананите в по- висока концентрация и малка част от дечковците реагират. Ако си давала суров банан и няма реакция и към домати не би трабвало да има/синът ми е доста алергичен и това са думите на алерголожката ни/.
Виж целия пост
# 3
Давам домати от десетия месец и нямаме проблем.
Виж целия пост
# 4
Аз давам от края на десети месец, не съм имала проблеми, Ния ги харесва учудващо много.
Виж целия пост
# 5
Да, някъде от вашата възраст започвах да давам сурови белени домати на Дани, но само месестата част, без семките.
Дани просто ги обожава.
Още тогава не спираше, докато не унищожи два домата  Laughing

Хистамина, съдържащ се както в доматите, така и в бананите  Wink може да доведе до  алергична реакция.
Тази от доматите се изразява в обрив около устата до около час след приема на домати. Това последното - от педиатър, за щастие не  е "изпробвано".
Виж целия пост
# 6
От 10 месеца давам Wink
Виж целия пост
# 7
Миналия месец, Рая сама се почерпи с домат, преди това не бях давала! Докопала кошницата със зеленчуци, избрала си едно червено доматче и го метнала !
Беше направила голяма лютеница на пода , но определено беше много доволна  Mr. Green!
Сега като види домати и потреперва от кеф. Много са й вкусни Peace!
Виж целия пост
# 8
Ами аз вече давам от около месец. Харесва му а не съм видяла да прави реакция.
Виж целия пост
# 9
Можеш вече да му даваш. WinkОт 10-тия месец започнах аз.
Много обича Жожи настърган домат със сиренце,аууу вкусотия Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия