Моля за инфо за фонтанела

  • 2 068
  • 4
Мили мами, много сам изпла6ена. Днес докато се оригвахме след хранене, повдигнатата 4аст на скарата на леглото ми пропадна и ние с бебо пропаднахне 10 см надолу при което аз го ударих по глави4ката с моята бради4ка. Удара не бе6е силен но много ме е страх да не сам повредила фонтанелата. Незнам каде то4но са се сре6нали моята брада и глави4ката на бебето.  Дали от това 4е инстиктивно сам го притиснала или от не6то друго видях 4е бебето бе6е повърнало като се изправихме. Бебето не пла4е6е а дори ми се усмихва6е и след 10 мин заспа, но мен така ме е страх....
Моля ви дайте ми съвет какво да правя и има ли на4ин да разбера дали съм засегнала фонтанелата и ако сам до колко е опасно и какво да предприема.   
Виж целия пост
# 1
..

Мисля, че няма от какво да се притесняваш. Бебето може да е повърнало от това, че се е раздрусало непосредствено след храненето. Фонтанелата е покрита с дебела ципа (ако мога така да се изразя) и не е толкова лесно да се повреди. Наблюдавй детенце за сънливост и замаяност. Ако толкова много се притесняваш, просто звънни на педиатъра.
Виж целия пост
# 2
Детето най-вероятно е повърнало от това, че се е раздрусало. Има ли видимо нещо на главата?

А думата е фонтанела.
Виж целия пост
# 3
Благодаря за информацията. Сега съм малко по спокойна, но 6те звънна и на педиатъра за всеки слу4ай. Немога да предценя дали бебето е сънливо, то е само на 2 месеца и всеки ден спи разли4но дълго, а ина4е не ми се струва да има някаква промяна в поведението или да е замаяно. По глави4ката са6то немога да открия никакви видими белези.
Много благодаря за отговорите и съжалявам за правописната гре6ка, но бях много притеснена.     
Виж целия пост
# 4
Иди на лекар, дори да е   "за нищо"...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия