По колко мляко на два месеца?

  • 1 203
  • 18
Сега давам 110-120мл -различно на всяко хранене.Добре ли е за двумесечно бебе и трябва ли да го увелича?
Виж целия пост
# 1
Аз давам 120мл.,но има дни,в които не близва повече от 90мл.,а други,в които си иска още.Детето само показва кага е гладно.Пробвай да му дадеш  150,когато са минали повече от 3 часа,и точно на 3 часа и ще разбереш.
Виж целия пост
# 2
Ами ако му остава по мъничко в шишенцето- значи му е достатъчно като количество. То самичко ще ти покаже от кога ще има нужда от по- голяма доза
Виж целия пост
# 3
6 пъти по 120 гр.
Виж целия пост
# 4
А кога минават на 5-кратно хранене?
Виж целия пост
# 5
Хм, и ние сме на 2 месеца, ама още ядем 7 пъти по 110 грама през деня и 90 грама нощем newsm78
Точно това и на нас ни е голяма чуденка с таткото, по колко мляко да даваме, че госпожицата стана "тежка категория" - на 2 месеца тежеше 5800. Пък и тя самата нещо не може да се регулира - изяжда колкото и дам, даже не може да изтрае и 3 часа на 110 грама. Иначе досега само веднъж е пропускала нощното ядене, а за интервал от 3,5 часа хич не ми се вярвя скоро да стане ooooh!
Виж целия пост
# 6
На два месеца моето бебе ядеше по 90 грама 5 пъти на ден. Няма критерии колко трябва да изяжда - колкото иска - толкова. Сега пак яде малко - по 150 грама сутрин и вечер, по 120 грама през деня. А на кутията на млякото пише, че на тази възраст трябва да яде 180-210 грама. Ние с тези темпове това количество ще го стигнем към годинката, май newsm78
Виж целия пост
# 7
А кога минават на 5-кратно хранене?
Зависи от детето, но според мен преди навършване на 3 1/2 месеца не очаквай.
Юрий мина на 5 хранения чак на 5 месеца. Аз предпочитах да давам повече през деня, но през ноща да не ставам за хранене. Но като цяло всичко си зависи от детето. Има деца, големи колкото сина ми, които ядат по 3 пъти, а пък ние цели 5 пъти, ама.....
Виж целия пост
# 8
Формулата е 1N0мл. където N са месеците на беб4о
Следователно  за 2месечно бебче 120 мл Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Ох,не знам newsm78!Вчера се събуди точно в 7ч. и от там на сетне....10,13.30,16.30 и така заспа,че тябваше да я събудя,за да я нахраня към 20.30.да не би да страдаме от някакъв вид сънна болест hahaha
Виж целия пост
# 10
да не би да страдаме от някакъв вид сънна болест hahaha

Тц. Просто вчера следобедно притъмня. Ние днес на тоя дъжд не бих се учудила ако минем на режим "новородено" - ям, спя, ям, спя.


Виж целия пост
# 11
"Формулата" е: месеците на детето по 10 + 100.

Във вашия случай: 2 по 10= 20 + 100 = 120 мл

Нали знаеш обаче, че всяко правило си има изключения, всяко детенце има  различни нужди  Wink
Виж целия пост
# 12
Ние също сме на 2 месеца и 4 дни и синчето изяжда по 150 гр.
Виж целия пост
# 13
Ние също сме на 2 месеца и 4 дни и синчето изяжда по 150 гр.
И по колко пъти на ден?Аз не съм давала повече от 130-и то само вечер,на последно хранене newsm78
Доста хапвате Laughing
Виж целия пост
# 14
Виктория яде 7 пъти по 60-90гр. Качила е само 1.200 за 2 мес, не е ли малко? И при такъв случай да махна ли нощното хранене?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия