Колко време трае самото раждане в родилната зала?

  • 15 565
  • 42
Можете ли да ми отговорите на този въпрос? Някои казват, че след като ги вкарат в родилната зала самото раждане трае около 5 мин и че бебето излиза с 2-3 напъна. Вие какво ще кажете.
Виж целия пост
# 1
Да, ако е първо раждане и всичко е наред, обикновено е така.
Минутите - от 5 до 15-на, зависи от това колко ефективно напъва родилката.

При мен първото се проточи, но родих чрез форцепс - главата на бебето беше много високо и не "искаше" да слезе.

Второто си бебче обаче родих с първия напън, не повече от минута да е било  Wink

Приятно бременеене и най-бързото и леко раждане ти желая!  Hug
Виж целия пост
# 2
Моите бяха 20, но бебето ми беше още доста високо, та затова се позабавих. Иначе и аз съм чула за 2-3 напъна и готово.
Виж целия пост
# 3
Бях 10-15 минути в родилна зала. Час и 15 мин  в предродилна
Виж целия пост
# 4
Престоят ми в родилна зала беше около 30 мин.
Виж целия пост
# 5
Бях 10-15 минути в родилна зала. Час и 15 мин  в предродилна

И аз така  Grinning
Приятно бременеене и леко раждане. Ааааа и мнооого зависи и от това да слушаш какво ти казва акушерката и да изпълняваш !!!
Виж целия пост
# 6
От приятелка знам, че контракциите преди това ти е****т майката, при нея това са били 12 часа, но и без упойка. Самото раждане - 5 минути и нищо не се усеща.
Виж целия пост
# 7
Бях в РЗ 15 минути, 10 от които прекарахме в спор с докторката имам ли нужда от система или нямам. Аз не щях, но накрая ме насилиха с аргумента, че то после и метергин се слагало и докато ми хванат вената, ала-бала... Иначе беба дойде на 3тия напън. За сина не помня нищо.
Виж целия пост
# 8
А като влезеш в РЗ, какво правят? Разбрах, че те слагат на системи, защо? Моля, разкажете по-подробно, че са ми много непознати тези неща, а ика може не прекалено "цветно", ако се досещате, че съм си страхливка Simple Smile. А и ако може да споделите и за предродилната...
Виж целия пост
# 9
Ако наистина искаш да знаеш повече за раждането и имаш конкретен въпрос, можеш да ми пишеш на лични. Аз така и не видях предродилна зала. В родилна зала те слагат на легло със система и с уред (който прилича на колан), с който проверяват дали всичко с бебо е наред. Контракциите при мен продължиха 1.30 - 2 часа. Самото раждане е около 20-30 минути с около 3-4 напъна. След което (евентуално) те шият. Ако искаш да си по-подготвена, трябва да знаеш следното:
1. Добре е да ходиш на курсове за бъдещи родители - такива има към Шейново (аз там родих), по възможност заедно с мъжа ти.
2. Когато започнат контракциите не чакай да станат регулярни - през няколко минути, защото може и да не станат такива.
3. Подготви си чанта с нещата, които ще ти трябват за болницата: минерална вода, дамски превръзки, бельо, шоколадче, т. хартия, лични принадлежности, стотинки (в Шейново имаше телевизор със стотинки). Още при първото посещение на мъжа ти го помоли да ти свари и донесе смрадлика, с който да си правиш компреси. И не забравяй дрешки за изписване на бебо - моят мъж закъсня за изписването и беше цяло щастие, че се сетих да ги купя предварително.
Виж целия пост
# 10
Аз напъвах цял час. Ама то с "малкото" ми бебе не ми беше особено лесно. Контракциите до 7 см разкритие почти не ги усетих....
Виж целия пост
# 11
В предродилна бях повечко време, че май малко рано отидох в родилния дом - още на 4 см разкритие. В самата родилна зала - 5-6 минути самото раждане с напъването, после още 10-15 минути докато се роди плацентата(това изобщо не се усеща и не боли грам) и накрая имах за около 5 минути лека бродерия - 2 шева, които нямаше да имам, ако лекарката не ми беше натиснала корема, та бебето изхвърча като тапа, но за това имаше повод (да не напъвам много, че съм с диоптър минус 5). Самото шиене беше неприятно, но после не ме е безпокоило особено (т.е. не болеше много и си сядах нормално).
Виж целия пост
# 12
Аз родих на 05092005 съвсем скоро,също като теб голямо шубе но като започне всичко връщане назад няма,в предродилна зала бях около 2 часа на системи те се слагат с цел ускоряване родовата дейност,ако имаш разкритие 5 см да стане 8 10 за да започне самото раждане,за системите не ми се говори боли и то как всеки си знае,но започне ли раждането трае около 20 мин с изваждането на плацентата при мен беше така и нищо не усещаш даже и да те режат,много е важно да слушаш лекаря който те разражда какво ти казва кога да напъваш кога не и тогава няма да имаш проблем,аз имах уговорка с лекар и всичко беше окей,сега ме болят шевовете и не мога да си седна на д..........но няма как,така че спокойно
Виж целия пост
# 13
tani, не искам да плашим бъдещата мама, нито да разводнявам темата, но не забравяй да си правиш компреси и промивки със смрадлика. На мен така и не ми казаха, че трябва да го правя и шевовете ми заздравяха много бавно. И това за д...то си го спомням много ясно, обаче минава. Когато бебо стане на годинка, животът ти се вижда доста близо до нормалния - разбирай предишния ти  Sunglasses
Виж целия пост
# 14
За минути не съм сигурна,но на 3 напъна излезе - сигурно нямаше и 5 минути.И 10 минути шиене после.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия