Бие ли се вашето дете?

  • 937
  • 15
Здравейте,
Съвсем от скоро съм регистрирана, но ми се ще да споделя болката си.Имам си момченце на 2 години и 4 месеца.Засега се развива добрер но много се бие с децата. Преди около 2-3 месеца започна и няма никакви изгледи да спре. Направо е нещо страшно, налага с и без причина, в чудо съм се видяла.Моля ви пишете ми имали и други деца като моето и как да се оправят нещата. Пробвала съм всички познати методи, нищо не помага.
Виж целия пост
# 1
А ходи ли на ясла детенцето?
Ако е така, няма как да не се бие, там всички го правят - малко или много.

А на въпроса ти - не, синът ми никога не е посягал, камо ли да се е бил.
Но и никога не е посещавал детско заведение, де  Wink
Виж целия пост
# 2
нер не ходи, майка ми го гледа.Ние живеем заедно.Мама, татко, баба и детенце.
Виж целия пост
# 3
А майка ти какво мисли по въпроса?

(Не се заяждам, просто мисля че това зависи основно от човека който го гледа. Ако майка ти мисли, че това е нормално, ти едва ли ще можеш да направиш нещо по въпроса)
Виж целия пост
# 4
Не, не е само при теб така. При Ида е на периоди - най-значимият естествено беше докато учеше "правилата" в яслата. Т.е. известно време се дивеше как някой си я ударил, после удряше тя. Това отшумя, дойде ред на хапането...
Удрянето при деца, коите все още не се изразяват добре замества репликата. За щастие и това е до време. Смятам, че овладяването на порива да цапардосаш някого набързо, вместо да се обясняваш, идва с възможността да се скараш пълноценно и да те разберат.  :mrgreen
:
Ето, днес ми се оплакаха в яслата, че Ида ухапала Мая и ... кой беше. Ами да, тя ходи нахапана доста време, преди да започне да хапе. Явно и моного бързо е схванала, че когато не глед лелята е момента да нападнеш. Не че я оправдавам, но ако вместо 1 имаше 4 жени на 20 деца, които да ги занимават, вместо да ги гледат, боя и дърапането на играчки драстично ще намалее. Аз пак на мойта си камбанария, извинявай за ОФФ-а.

Виж целия пост
# 5
При нас имаше такъв период, когато шляпаше децата ей-така, с усмивка на лицето.
Слава Богу отмина, траеше някъде към 2 мес. може би.
Явно трябва да го израсте.
Виж целия пост
# 6
Спокойно - период е, ще отмине. При нас започна 2 месеца преди да направи 2 години и продължи някъде около 6 месеца. Бях се видяла в чудо тогава - с всички деца се биеше, без да ходи на ясла. Обяснявах и, че не се прави така, извинявах се на другите майки и така.
Виж целия пост
# 7
Синът ми имаше един период, когато обичаше да бута другарчетата си и след това падаше с тях на земята и му беше адски забавно. Имаше го за някаква игра, но на другите деца хич не им харесваше и започваха да плачат. Обяснявах, че така не се прави, но той си знаеше неговото. Не го наказвах, не го удрях, нито му виках, а просто му обясних, че докато не се научи , че това не е игра и на другите деца не им харесва да бъдат бутани, няма да го събирам повече с приятелчетата му и ще се разхождаме самостоятелно. Това е, което даде ефект.Не го събирах с децата за седмица - две, а на него му се искаше да си играе с тях. Рахождахме се заедно, но самички. В един момент пак реших да го събера с децата и той повече не бутна нито едно от тях, напротив, играеха си всички заедно. Никога не е бил агресивен, не посяга, освен ако някой не удари него, тогава и той отвръща.
Дъщеря ми пък дори и когато я удрят или скубят не отвръща, чак ме е яд. Кротка и добричка е и само си пати от това, но не мога да я направя агресивна, просто се надявам да й помогна да се научи как да се справя сама в такива ситуации, а не да писва с голямата си уста и да разчита, че батко й (или аз) ще я защити.
Виж целия пост
# 8
Моят красавец се е научил да хвърля камъчета по хората Cry. Превъзпитаваме се постоянно. Дайте ми идеи! Как да го отуча?
Виж целия пост
# 9
не се бие.
Ние сме от другата страна на барикадата - нас ни тупа, който свари.
Ами, и това не е добър вариант. Аз се дразня и ми става болно, като го напада някой /2 пъти по-дребен от него/, а той се плаши и свива.
На моменти сме, всъщност. По едно време беше станал агресивен, но не на място. не беше агресивен към нападателите си, а към малки де4ица  Embarassed Но отмина, де. Сега малко по-добре се справя с отстояването на правата си, но все още има какво да се желае.
Та, от гледна то4ка на мама на по-пасивно дете - бъдете нащрек и не позволявайте детето ви да "тъп4е" другите. Едва съм се сдържала понякога да не викна по някое дете, когато виждам 4е майка му се прави на заблудена, а в някои слу4аи е дори самодоволна ... 4е детето било "оправно" /взело игра4ката на моето и го ступало/...
Виж целия пост
# 10
моята хубавица не се бие, но как хапе!
ужас е! не мога за секунда да я оставя - а съм се обърна и някое дете е пропищяло...
майките почнаха да си прибират децата като се появим Cry
изобщо не разбира от дума - обяснявам, карам се - тя се хили...всеки ми казва, че е период...дано отмине по-скоро Praynig
Едва съм се сдържала понякога да не викна по някое дете, когато виждам 4е майка му се прави на заблудена, а в някои слу4аи е дори самодоволна ... 4е детето било "оправно" /взело игра4ката на моето и го ступало/...
ей това най го мразя...имаше едно детенце на пясъка, налагаше всички наред, а майка му си пие кафето и дори не го поглежда...когато друго детенце пропищя, майката просто дойде и каза "ами да, той се бие много" Shocked нито го дръпна, нито му обясни да не прави така...просто уведоми потърпевшите и си седна пак на приказка #2gunfire
Виж целия пост
# 11
имаше едно детенце на пясъка, налагаше всички наред, а майка му си пие кафето и дори не го поглежда...когато друго детенце пропищя, майката просто дойде и каза "ами да, той се бие много" Shocked нито го дръпна, нито му обясни да не прави така...просто уведоми потърпевшите и си седна пак на приказка #2gunfire
Така е, за съжаление. Има много съвестни и притеснени майки, които действително искат да помогнат на детето си да не е толкова агресивно и да се заиграва с вси4ки. Но има и такива, които смятат 4е детето им просто е много оправно и пробивно и "не трябва да го подтискат от малко, а да се радват как сам се оправя в живота"  newsm78 #Crazy
Виж целия пост
# 12
Но, в общи линии, съм забелязала 4е татковците и батковците/ако има такъв в семейството/ са най-4есто тези, които истински се наслаждават и подкрепят дори агресивността на мом4енцата специално. Имам преки наблюдения как татко на "агресор"казва на майката, която ска4а да предотврати поредната атака на сина си към някое по-пасивно дете:"Абе, мъже са, остави ги сами да се оправят!!!" Е, да, много е лесно да го кажеш, когато НЕ твоето дете е жертвата!  Naughty
Виж целия пост
# 13
Уффф, много се бие...направо е ад..
Виж целия пост
# 14
Да не е бил в контакт с дечица, които се бият?
На синът ми приятлчетата са горе-долу на тази възраст, имаше едно детенце, страшно добричко, няма, няма и все него налагаха, я му дръпнат играчката, я го цапнат и т.н. А той милият - нищо, ходи при майка си и реве ... обаче това допреди няколко месеца, откакто направи 2г., няма такова нещо, а някой му е посегнал, а го е фраснал и понеже са му кекави ръчичките все гледа да се въоръжи с нещо: лопатка, кола и т.н.  Laughing Чат пат налита и пръв, но това си е защитна реакция просто към другите деца, преди беше кротък. Има и нещо друго, в този период често ги избива на някаква агресия, стават по-буйни, по-непослушни и т.н.
Прави му забележка винаги, не го оставяй да си мисли, че може да го прави или че е нещо нормално. Дано отшуми бързо...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия