Помощ в избора на пералня :)

  • 13 333
  • 47
Здравейте драги мами Simple Smile

Предстои ми закупуване на пералня и имам нужда от помощ тъй като не разбирам абсолютно нищо от перални!
Моля дайте ми насока в марка и задължителни функции които пералнята трябва да притежава?!
Търся нещо евтино и качествено до и около 400лв. Simple Smile

Благодаря предварително!!!
Виж целия пост
# 1
Здравей, когато аз си избирах пералня се водих от следните критерии:
1. опция за нагласяне на обороти и колкото може да са по-високи - до 1000 /1200 оборота/мин
2. отложен старт
3. съкращаване на програмата за леко замърсени дрехи
4. и не на последно място копчетата да са стандартни, не сензорни или електронни, че по-бързо се развалят
Избрах си тази пералня http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09011542
Успех!
П.П. ако имаш финансова възможност избери пералня със сушилня
Виж целия пост
# 2
Ето ти едно много добро предложение за 399 лева

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09019175
Виж целия пост
# 3
Да поясня че ми се иска пералнята да е с предно зареждане  Wink
Виж целия пост
# 4
Да поясня че ми се иска пералнята да е с предно зареждане  Wink

Ами тогава имаш още по-голям избор. Отвори сайта на Техномаркет има много перални с предно зареждане до 400 лева. Просто гледай оборотите да са по-високи.
Виж целия пост
# 5
Оборотите ли са водещото в избора?
На какви марки имате доверие?
Виж целия пост
# 6
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09009451
Нашата пералня е тази, от 2 години някъде я имаме и сме супер доволни. Малка е на размери и е супер компактна. Нямаме оплаквания.
Виж целия пост
# 7
За мен оборотите на са били важни, защото те важат за центрофугата. Представям си на 1000 оборота какво ще извадя от пералнята.  Crazy Държах да е здрава и надеждна. Всички имат програми за предпране, пране, пердета, вълна, цветно, бяло и т.н. Купихме си Whirlpool с горно зареждане и вече 10-та година не съм имала никакъв проблем. Peace
За протокола - центрофугата е на 500 оборота.  Peace
Виж целия пост
# 8
Търся нещо евтино и качествено до и около 400лв. Simple Smile

такъв филм нЕма  Naughty
Преразгледай си политиката, мисленето и финансирането.
За 400лв. има доста боклуци. Поне няма да те е яд, че след 2-3г. ще си я изхвърлиш и пак ще имаш нова.
Виж целия пост
# 9
Шани пределно ясно ми е че евтиното рядко е качествено, но за жалост това са парите с които разполагам и просто търся най-добрия вариант вписващ се в този бюджет!
Виж целия пост
# 10
което и да избереш до 400лв. е най-доброто. Няма разлика.
Виж целия пост
# 11
Представям си на 1000 оборота какво ще извадя от пералнята.  Crazy
Дрехите излизат леко влажни и с едно минаване на ютията могат да се облекат. Нямам раздърпана, свита или скъсана дреха от пране. Разбира се с деликатните материи трябва да се внимава и за тях има отделна програма, която изключва центрофугата.
Виж целия пост
# 12
Вчера си купих пералня.В техномаркета в Дружба,където са уредите с транспортни дефекти има страхотни попадения.Проучи в Интернет приблизителни цени ,на харесваните от тебе модели.Ако можеш да направиш компромис с някоя и друга драскотина за сметка на изгодна цена се разходи до там.Казаха ми,че тази седмица ще получават стока.Имаше добри попадения.Само за пример : моята пералня беше модел от 1099 лв,който не бих си взела.Купих го за 599 лв.Седи в шкаф и честно казано хич не ме интересува,че е одраскана на 2 - 3 места.
Виж целия пост
# 13
Обороти на центрофугата, "екстрите" и буквичките, които ти дават енергийния клас, класа на изпиране и на центрофугата. Това са нещата, които би следвало да определят избора на пералня. В ниския ценови клас има доста прилични перални, които работят надеждно и перат сравнително добре, дори превъзхождат по тези показатели някои от по-скъпите модели. Пералните с 1000-1200 оборота на центрофугата се развъртат плавно с инвертор до тази скорост и дори панталони и ризи от деликатни материи излизат по-малко смачкани, отколкото при ръчно пране в легена и почти сухи. А някои модели имат и възможност сами да зададете оборотите на центрофугата, не е задължително винаги да е на максималните.
"Екстрите" са допълнителните бутони, например за съкратена програма при малко замърсени дрехи, допълнително изплакване, изключване на центрофуга, лесно гладене, отложен старт и прочие възможности да адаприраш заложените програми към своите изисквания. Колкото повече - толкова по-добре.
Буквите, указващи ефективността на уреда, за пералните са три. По закон е задължително да са поставени на уреда в допълнителна информационна табела, повечето големи магазини за техника и тези за уреди с козметични дефекти ги поставят. Този допълнителен етикет съдържа следното:
      1. Буква от А до G -  енергийна ефективност на уреда, отчита разхода на ел. енергия при стандартната програма за памук при 60 градуса. Ефективността намалява в посока G, уреди от клас, близък до G консумират най-много ток. Обратно, близки до А, са най-икономични. Клас А+ и повече А и плюсове са най-икономичните, А+ е по-ефективен от А.
      2. Втора буква от А до G, която указва т.нар. клас на изпиране. Принципа на означаване е същия, с приближаване към G качеството на изпиране е по-ниско и обратно, по-близо до А означава по-чисто пране. Измерва се отново за стандартната програма за памук при 60 градуса.
      3. Трета буква от А до G, която означава процента остатъчна влага в прането след центрофугиране, А означава по-сухо пране, към G прането остава по-мокро.
На тези етикети има обозначение и за разхода на вода за въпросната базова програма на 60 градуса, както и за нивото на шум и вибрации при центрофугиране.
При честа употреба на пералнята (например малки деца, които постоянно се цапат) разхода на ток и вода от пералнята определено се отразяват на месечните сметки.
Уредите с транспортни дефекти също са добро решение, особено ако пералнята е в отделно перално помещение, под кухненски плот или в шкаф и дефектите остават скрити.

Виж целия пост
# 14
Аристон,не е мръднала 13 години.
Иначе във Варна има 1 страхотен магазин за 2 употреба , има АЕГ Лавамат за 450 лв,слънце е, ама туи не се отнася за теб.
Виж целия пост
# 15
Търся нещо евтино и качествено до и около 400лв. Simple Smile

такъв филм нЕма  Naughty
Преразгледай си политиката, мисленето и финансирането.
За 400лв. има доста боклуци. Поне няма да те е яд, че след 2-3г. ще си я изхвърлиш и пак ще имаш нова.
Малко не съм съгласна.
Аз имам едно Беко от 5 г.тогава беше около 450 лв.Изгледа 2 деца,всичко каквото мога да напъхам в нея съм го изпрала.И най-вавното не е ходила на ремонт.
Виж целия пост
# 16
Все още съм в тотално неведение какво да избера  Rolling Eyes
Вчера видях една БЕКО в Технополис за 419лв, 1000 оборота енергиен клас А+, 5кг, 24 месеца гаранция...
Как ви звучи?
Виж целия пост
# 17
Все още съм в тотално неведение какво да избера  Rolling Eyes
Вчера видях една БЕКО в Технополис за 419лв, 1000 оборота енергиен клас А+, 5кг, 24 месеца гаранция...
Как ви звучи?

Добре звучи. Аз лично не робувам на марки. Кумата ми има пералня Беко от 6 години. Не е мръднала.
Виж целия пост
# 18
Ами тази?
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09013215

Обаче тези от ТЕХНОМАРКЕТ искат 10лв за доставка и не всички магазини имат продуктите които ги има в сайта  Confused

П.С. Какво е отложен старт?
Виж целия пост
# 19

Тази е с дигитален дисплей - не мисля, че е добър вариант.
Виж целия пост
# 20
Че и 10 лева за доставка? Брей, че нагли. В Технополис последно не ни искаха пари, а и са единствените, които качват до етажа. Гласувам за Бекото (не само заради това де, чувала съм добри неща за тях) Simple Smile
Отложеният старт е, че примерно ще излизаш след малко, а искаш пералнята да почне да пере след 2 часа, за да е изпрала точно когато се връщаш - можеш да нагласяш след колко време да се включи. Не е задължително да го има, нашата няма такава екстра и не ми е залипсвала.
Виж целия пост
# 21
Точно заради доставката и качването на етажа ми се иска да си я взема от Технополис...
Мисля че се спях на Беко-то...
Благодаря на всички за отговорите!
Виж целия пост
# 22
Да но когато я взимаш онлайн имаш 5 % отстъпка.  Peace
Виж целия пост
# 23
-КАЗАН ОТ КАРБОРАН  или  -КАЗАН ОТ ПОЛИПЛЕКС

Моля, който знае нека ми каже разликите - тоест плюсовете и минусите на единия и на другия?
Виж целия пост
# 24
Точно заради доставката и качването на етажа ми се иска да си я взема от Технополис...
Мисля че се спях на Беко-то...
Благодаря на всички за отговорите!

Качването на етажа е голямо удобство, Технополис обикновено ги качват до пред входната врата, а оттам все някак ще я намъкнете там, където й е мястото. А за Беко и моята информация е, че са евтини, но доста надеждни перални с добро качество на изпиране и в общия случай работят 5-6 години без проблеми и разправии със сервизи, дано да не случиш на изключение. По принцип колкото по-малко електроника има, толкова по-малко ядове. И да не забравите да свалите транспортните планки, фиксиращи казана, иначе ще "танцува" из къщи при центрофугиране! Wink
Виж целия пост
# 25
-КАЗАН ОТ КАРБОРАН  или  -КАЗАН ОТ ПОЛИПЛЕКС

Моля, който знае нека ми каже разликите - тоест плюсовете и минусите на единия и на другия?


И двете са вид пластмаса, от която е изработен казана на пералнята, в който се върти барабана с прането. Другите варианти са казан от стомана-неръждавейка или емайлиран. Повечето модели напоследък са с пласмасови казани, плюсът им е, че не ръждясват и съответно не могат да се пробият от ръжда, както се случваше на "Перли"-те. По тази причина емайлираните са най-податливи на ръжда. Друг плюс на пласмасите е, че задържат много по-малко котлен камък от металните, а самата пералня е по-лека и по-безшумна спрямо тези с метален казан. Минус на пластмасовите казани е по-трудната смяна на лагерите, но едва ли вие ще се занимавате сами с тази работа. За нас като крайни потребители няма особено значение дали казана е от карборан или полиплекс, гледай другите характеристики на пералнята!
Виж целия пост
# 26
. Минус на пластмасовите казани е по-трудната смяна на лагерите,

смешки, и то големи...  Joy

Какво стана с авторката, купи ли си нещо вече?
Виж целия пост
# 27
Аз съвсем скоро си купих пералня за новия апартамент – буквално преди
дни. Ето я:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09052409
По-скъпа е от това, което ти търсиш, нооо трябва да ти кажа, че си
заслужава всеки лев. То е дизайн, то са фукции, то е спестяване на
енергия и средства .... Страшна е! Не мога да й се нарадвам Wink
Виж целия пост
# 28
Ако решиш да дадеш малко повече ти препоръчвам да си вземеш Whirlpool.
Ще спестиш от сметките за ток и вода та след това можеш и сушилня да си
вземеш.
Виж целия пост
# 29
Другите са ти дали повечето съвети, аз ще допълня - гледай да има възможност ти да регулираш температурата, а не да е автоматично към програмите. Така например ще можеш да переш на всекидневна програма различни дрехи на различни температури или пък ще можеш да използваш интензивна програма с предпране на по-ниска температура.
Виж целия пост
# 30
И ние преди 2 дни купихме Whirpool 6-то чуство- 600лв. То голямо чудене беше и аз нищо като не разбирам, накрая стиснах очите и казах; "тази", 1200 оборота, отложен старт, клас АА и сумати програми които не съм сигурна дали ще се наложи да използвам дори и по 1 път
Виж целия пост
# 31
И ние преди 2 дни купихме Whirpool 6-то чуство- 600лв. То голямо чудене беше и аз нищо като не разбирам, накрая стиснах очите и казах; "тази", 1200 оборота, отложен старт, клас АА и сумати програми които не съм сигурна дали ще се наложи да използвам дори и по 1 път

И аз имам Whirlpool. Твоята кой модел е? 6-то чувство е супер удобно и ми пести от прахта за пране!!! Много ми хареса как сама си се наглася и използва по-малко вода. Гледам, че сметките ми понамаляха.

Виж целия пост
# 32
koikoii ,от 15години ползвам пералня "АРИСТОН-маргарита".Единствения "ремонт"(това си е стандартна амортизация),
който съм правила е смяна на ремък(9 лв).
Преди 2 години се  сблъсках с тотален АБСУРД! На моя приятелка пералнята й(5г) отказала./марката не си спомням/
Отидох да съдействам за отстраняване на дефектиралата част-лагер,теч и по захранването....
Какво се оказа- не може да се разглоби казана !!!

Идеята ми е да отидеш в сервиз и да попиташ техниците и те да те насочат при избора ти.
Сега изделията се правят "еднодневки".

 

http://technohit.bg/?cat=10

 Пералня с предно зареждане 6 кг – INDESIT WIXL10                     Пералня с предно зареждане 6 кг – HOTPOINT-ARISTON AVXL140

Цена с ДДС: 400 лева. Налично: Варна, София, Пловдив,              Цена с ДДС: 490 лева. Налично: Варна, София, Пловдив
Виж целия пост
# 33
koikoii,
Сетих се,че можеш да поразгледаш форума за битова техника - http://www.tehcomservis.com/forum/forums.php?forum=1
Там можеш да прецениш какви повреди се "случват" и колко струва отстраняването им.
(а , и да те посъветват)

Успех !
Виж целия пост
# 34
И ние преди 2 дни купихме Whirpool 6-то чуство- 600лв. То голямо чудене беше и аз нищо като не разбирам, накрая стиснах очите и казах; "тази", 1200 оборота, отложен старт, клас АА и сумати програми които не съм сигурна дали ще се наложи да използвам дори и по 1 път

Елена, не си сбъркала, повярвай ми. Аз използвах една промоция в Техномаркет – върнах стара пералня и си взех 6-то чувство с 20% отстъпка. Абсолютно споделям мнението на Евника! Честито и със здраве да си я ползваш Wink
Виж целия пост
# 35
Искам и аз да се пресъединя към всички фенове на Whirlpool. Миналата

седмица се сдобих с нова AWO/E 91200, от новата Carisma линия. Много си

я харесвам. Аз съм си вещоман по принцип и направо съм влюбен в нея. Има

си всичко. Simple Smile
Виж целия пост
# 36
. Минус на пластмасовите казани е по-трудната смяна на лагерите,

смешки, и то големи...  Joy



А като разбие леглата на лагерите в пластмасата на казана кво правим? Тогава никак не е смешно. Но така или иначе почти всички перални вече са с пластмасови казани и трябва да се примирим, че производителите са им предвидили 5-6 години живот, след което в белите държави ги изхвърлят и си купуват нови, по-високотехнологични и икономични домакински електроуреди. А не както ние си къткахме старите енергоразхищаващи печки и перални от времето на соца и ги "кърпехме" до последно, за да доживеят 15-20 години, това вече е отживелица.
Виж целия пост
# 37
мога да кажа  да не сивземате на ''КРАУН'' ужасни са. помпата е адски шумна,програматорът е часови. исКАм да кажа че дълга ПРОГРАМА Е- около3 часа/то и не я ползвам,само веднъж/, а кратка 60 градуса-1 часи 30 мин..
 друг недостатък- центруфугата сега при зимни дрехи е равна на ръчно изтискване,стараясе да не я претъпчвам,но това се получава.
ТЕЗИ ДНИ ПЪК ДОРИ ГИ ВАДЯ И НЕДОИЗПЛАКНАТИ,ТОПЛИ И С ПЯНА
значи след като един път е прала и се почва едно изпомпване което трае около 5,да не кажа понякога и 10 минути. после следва една центруфуга и пак вода,после помпа.... с детето и викаме ''пеещата''. то за пране не оставя време от долкоз смучане,и на края пак мокри.
 един ден у моя братовчедка имаше техник и го пита;
''- Свекървата взе една перална ''КРАУН'' ама нещо много ''боботи''
а той
КАКВО ДА ТИ КАЖА  -НЕ Е  УЦЕЛИЛА СВЕКЪРВАТИ НА МАРКА.
МАЙКА ИМА ''ЕКО'' И Е МНОГО ДОБРА,ПРОГРАМАТОРЪТ Е МНОГО ДОБРЕ НАПРААВЕН,С ВОДЕН СТОП И Т.Н.
 аз имах в апартамента ми  немсска''баункнехт'' перфектна,но беше вече доста стара,на времето доста скъпичка беше.  а сега какво  ЕФТИН БОКЛУК.
-ЕДНА ПРИЯТЕЛКА СИ КУПИХА С МЪЖЪТ И'''ЕЛЕКТРО'' ИЛИ ТАМ КАК СЕ КАЗВАшЕ ТОчНО НЕ ПОМНЯ...НО ЗА НЕЯ СЪщО КАЗВАМЕ'' ПРЕДИ ДА ПОчНЕ ДА ПЕРЕ,ТЯ МИСЛИ'' Wink
Виж целия пост
# 38
Ние след доста проблеми с пералнята, намерихме идеалната за нас.
Много съм доволна от нея, вземам й здравето и ми е вярна.
Аристон е и я препоръчвам на всики приятели.
Не е с електронен дисплей.
Виж целия пост
# 39
Здравейте,
Ние също залагаме на марката Whirpool. Много сме доволни, тъй като години наред тази марка не ни е предавала. Сега понеже се появи ново поколение перални Whirpool, мисилм да си закупим от тях със системата 6-то чувство, понижаващи използваното количество вода и ток, а старата - на мама. А и в крайна сметка нали ще бъде по-икономично. Поздрави. Wink
Виж целия пост
# 40
Вече си взехме ВЕКО и за сега сме много доволни.  wash
Виж целия пост
# 41
нашата е Candy Grando - страхотна пералня! Подариха ни я за сватбата - до сега нямам оплаквания! Препоръчвам я с две ръце!
Виж целия пост
# 42
http://www.youtube.com/watch?v=_jJghK5InJs&feature=related
Виж целия пост
# 43
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09023419 а какво ще кажете за тази пералня? Заслужава ли си?
Виж целия пост
# 44
Ако трябва сега да избирам пералня, може и да се спра на тази. Съотношението цена-продукт е доста добро според мен. Единствения минус за мен е електронното управление. Лично аз се въздържам от излишни електроники и разчитам повее на чистата механика, доколкото е възможно.
Виж целия пост
# 45
Ако трябва сега да избирам пералня, може и да се спра на тази. Съотношението цена-продукт е доста добро според мен. Единствения минус за мен е електронното управление. Лично аз се въздържам от излишни електроники и разчитам повее на чистата механика, доколкото е възможно.
И аз така съм чувала, че колкото по-малко електроника, толкова по-добре!
Виж целия пост
# 46
Shocked
Виж целия пост
# 47

кое те учуди?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия