"Плетачката и философския обръч"-48

  • 45 146
  • 730
# 225
Здравейте, момичета!  bouquet  bouquet  bouquet
Честит празник на патерици на Фиф, Тити и Еко! Бъдете желани и желаещи, мечтани и мечтаещи, обичани и обичащи! И много здрави!  bouquet  bouquet  bouquet
Пак сте показали много красиви неща! Много поздрави на всички творящи тук!
Доци, от мен също УСПЕХ в начинанието ти! Дано нещата да потръгнат и да си доволна и щастлива!  bouquet  bouquet  bouquet
Желая ви успешна седмица и време за хобито ни!
Виж целия пост
# 226
vanyia благодаря за албумчето.Много хубави неща.
Как се плете това ,някой знае ли?

Виж целия пост
# 227
Здравейте утре или най-късно в края на тази седмица ще ви покажа снимки на полата - облечена  Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 228


ще излезна лоша и мързелива  Whistling и ще попитам
някоя от Вас плетачки има ли схема за плетене на такъв тип шал ?

Виж целия пост
# 229
E не се сдържах - ей Ви пак 1 кукаJoy
Виж целия пост
# 230
Здравейте мили плетачки  bouquet
Аз съм нова в плетаческите занимания, разглеждам от няколко седмици вашия форум, но не успях да намеря това, което ме интересува и се надявам да ми помогнете.
Всъщност проблемът е, че нещата, които ме интересуват са твърде елементарни и явно затова никъде не са описани как се правят.
Опитвам се да изплета една бебешка жилетка, но не успявам да направя добре свивките и завършванията на деколтето и ръкавите - стават "къдрави". Аз ще опиша какво съм направила и ще съм много благодарна, ако някой ми обясни къде греша и как трябва да се направи правилно. За деколтето - на гърба, около 2 см преди края завършвам 12 бримки посредата. След това започвам да изплитам едното рамо, като постепенно свивам по 2 или 3 бримки докато останат 15. Проблемът е, че по този начин на едното рамо завършването става плавно (там където плета откъм опаката страна), а на другото - там където започвам откъм лицевата страна да свивам става назъбено Sad  Аз правя завършванията винаги при започване на реда, незнам дали това е правилно, но незная как да ги направя в края Embarassed
За ръкавите - след като стигна до най-широката част и започна скосяването свивам 2 пъти по 2 бримки от двата края, в следствие на което стават малки дупчици. Така ли трябва да бъде? newsm78
Знам, че вие се занимавате с много по-сложни и интересни неща, но ще съм много благодарна, ако някой ми обясни как се правят пустите биета и ръкави  bouquet
Виж целия пост
# 231
 meggylo ,виж това и следващите няколко снимки е схемата - http://picasaweb.google.com/Milentuna/SzaleIChusty#5379002877257000466
Виж целия пост
# 232


ще излезна лоша и мързелива  Whistling и ще попитам
някоя от Вас плетачки има ли схема за плетене на такъв тип шал ?



да плете се с линийка
Виж целия пост
# 233
meggylo, за теб http://makarichka.blogspot.com/2009/04/blog-post.html
Май е по-различно от това на Тули, и на мен ми се струва доста лесно.

Ох сега погледнах, че е доста по-различен синият шал. Ама наподобява.

Мушинка, аз не съм от най-вещите, ама мисля, че се досещам какво не ти е ясно.
Значи като свиваш бримките в началото на реда, ти си завършваш две бримки. По този начин се получава наклон на плетивото на ляво, като го гледаш пред теб. И после от другата страна, го правиш от опаковата страна, за да се получи надясно. Пробвай по друг начин. В края на реда, като дойдат двете бримки за свиване, примерно ако плетеш лицево, първата я прехвърляш на дясната игла като лицева, изплиташ лицево следващата бримка, и тази която си прехвърлила я премяташ върху втората, за да остане само една бримка. По-този начин би трябвало да се получи наклон на дясно. Дали се разбира какво искам да кажа.

Пробвай, дали ще стане така. И дано някой друг да се включи по въпроса.
Виж целия пост
# 234
Аз изнамерих и това и това и това за спиралата-шалче.

А това е от моята прежда по-долу, Фламенко Фър-фъра. Да е жив и здрав китайския народ ...

Суха мащерка, каква линия? Обясни на лаиците малко повече, моля те.  Praynig

Мегилончо, туй ще е за нас кат начинаещи еднокукарки ...
Виж целия пост
# 235
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Благодаря ВИ плетачки,но с 1 кука немога да работя  newsm45

ще си мисля вариант с две  Thinking
Виж целия пост
# 236
много благодаря още веднъж за всички хубави пожелания Simple Smile Еко, приятно ми е, че сме на една дата Wink

на гърба, около 2 см преди края завършвам 12 бримки посредата. След това започвам да изплитам едното рамо, като постепенно свивам по 2 или 3 бримки докато останат 15. Проблемът е, че по този начин на едното рамо завършването става плавно (там където плета откъм опаката страна), а на другото - там където започвам откъм лицевата страна да свивам става назъбено Sad  Аз правя завършванията винаги при започване на реда, незнам дали това е правилно, но незная как да ги направя в края Embarassed
откъм опаковата страна свивай опаково, но откъм лицевата - свивай лицево. Това ще намали назъбеността. Другото се оправя при съединяването на частите или изплитане на бие.

два пъти по две бримки недей да свиваш така - ще има дупчици. Свивай 3 + 1 или някаква друга схема. Аз ръкав свивам много често така: 3-2-1-1-1-1

за да не ти стават къдрави краищата - биетата на деколтето и ръкавите/ако ги плетеш отгоре надолу/, не свивай винаги по 1 бримка, а на всеки 3-4 свивай по две. така краят на плетивото ще се постегне.
Виж целия пост
# 237
meggylo ,виж това и следващите няколко снимки е схемата - http://picasaweb.google.com/Milentuna/SzaleIChusty#5379002877257000466

Мерси за интересните идеи.

Аз от ютуба се научих да плета на 1 кука малко и сега си правя едно нещо,а плетката е дето е там онова с 1 наметка(забравих как се казва).Малко ми е трудно да разгадавам схемите за 1 кука,ама ще свикна,иначе имам какво значи всеки знак.

Ентрелак шапката ми е готова,ама още не съм я снимала.........
Виж целия пост
# 238
предавам се,та вие как успявате за всичко,за няколко дена и се узорих да чета .
мале кви красоти.доци много не съм на вътре но щом е за бизнес-успех ти желая  bouquet
поздравявам всички  Hug за свършените произведения и мен ме чакат три плетки,дано ги свърша ,че като гледам и big pufana кво е пуснала за 1 кука направо се затрупах с мечти.
Виж целия пост
# 239
Цитат
   като гледам и big pufana кво е пуснала за 1 кука направо се затрупах с мечти.

май всички ме на тва дередже,но моя край се вижда поне на 1-вата плетка  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия