Възтановяване след нормално раждане???

  • 1 509
  • 18
Здравейте мили мами!
Раждах нормално, но съм със доста вътрешни и вънщни шевове.Доста неприятно усещане Cry
и въпроса ми е колко време трае възстановяването, кога падат шевовете, и скоро ли ще мога отново да си сядам на дупето Sad ,защото е много мъчително и имам чувството че никога няма да мине  smile3518 newsm45

Виж целия пост
# 1
Много е индивидуално! Thinking
Аз си сядах на дупето още на втория ден, а на 5-6 вече нищо не чувствах и ма'ах по задачи, но моите шевове не бяха много, а и раждането мина изключително лесно и безболезнено  Hug(със спинална упойка).
Прави си промивки (душове) с отвара от смрадлика и може да пръскаш БИВАЦИН спрей!
Мен много ме облекчаваха.
Потърпи осще 2-3 дена и ще си добре!
Успех и честита рожба   bouquet
Виж целия пост
# 2
При мен около 10 дена беше мъчението, после вече и аз хаиманосвах между кърменията.

Спокойно!
Радвай се на  baby_neutral
Виж целия пост
# 3
Честита рожба! Миличка, щом си успяла да седнеш на компютъра, значи си супер. Аз не можех да седна изобщо дори на мек диван или легло около месец след раждането. Направо лягах. Не ме питай как съм ходила до тоалетна. Шевовете ми паднаха след около седмица - малко по малко. Спокойно, всичко ще забравиш за нула време!
Виж целия пост
# 4
 Честито детенце  bouquet
Освен Бивацин аз ползувах и лидокайн спрей за обезболяване.Но силните болки ще преминат за около 2 до 3 седмици.Аз бях с 3 външни  шева и направо не можех да си сядам на дупето.Най-силни бяха болките 2дена след като свалиха конците.Желая ти бързо въстановяване.
Виж целия пост
# 5
ПЪРВО ЧЕСТИТО за малкия човек  newsm51 .
Мен около 20-тина дни ми беше много мъчително- не можех да сядам почти, само на една страна.Постепенно отшумява, но макар че вече не ме болят аз още си чувствам шевовете при сядане.
Смрадликата наистина облекчава много.А шевовете падат до 7-8 дни след раждането.
Дано по-бързо мине при теб.
А когато те боли, поглеждай малкото човече до себе се и кажи - не си ли заслужава?  Hug
Виж целия пост
# 6
При мен вътрешните конци започнаха да падат 1 седмица след раждането.И аз като мама DessiJ си седнах на дупето в края на първия месец,кърмех легнала,хранех се права,а ходенето до тоалетна ми беше кошмар.Но постепенно всичко се оправя,а това,че вече си имах бебче ме крепеше през цялото време.Честита рожба и бързо възстановяване!
Виж целия пост
# 7
И аз ходех като призрак из нас и само мрънках, че не мога да си седна на задника, ама това до към 10-и ден. Всъщност като ми свалиха конците и доста понамаля болката - преди това ме опъваха. А между другото, поне при мен, вътрешните конци изпадат на парченца - възелчета, та да не се чудиш какво е това.
Аз също се плисках с отвара от смрадлика и се пръсках с Бивацин.
Като ми мина от шевовете, пък имах още 10-ина дни хемороиди  Embarassed, та и това боли, ама пак със смрадлика ги обливах и се оправих.
Най-гадно ми беше, като лягам и ставам, а и като сядам, изобщо гадничко си е, ама си струва  baby_neutral
Виж целия пост
# 8

Наистина ве4е забелязвам 4е по4ват да падат шевове, аз имам 4 външни и 10 вътре6ни, но тези дето паднаха са май вън6ните Thinking, не знам за втрешните ??? newsm78
и на вси4кото отгоре умирам от хемороиди Sick
Всичко правя легнала, даже пред компютъра съм така Wink

Но вси4ко бавно утихва последните 2 дена съм малко по-добре,явно трябва да съм по-търпелива а и да не се шашкам толкова. Аз съм голямя паника между друдото Blush
Виж целия пост
# 9
При мен неудобството продължи 10-тина дни. След  това бях като нова Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Честито бебче  bouquetДа ти е живо и здраво!
При мен конците паднаха след седмица.Сядах си без проблеми Wink
Но правех всеки ден промивки със смрадлика и се пръсках с Бивацин Wink
Виж целия пост
# 11
На 4-тия ден ходихме на църква (беше 15.08.) и доста време бях права! Проблемът при мен не бяха шевовете, а чувството на слабост.

Не се притеснявай - ще се оправиш!
Виж целия пост
# 12
Честито бебенце! Да ти е живо и здраво!

При мен всичко се оправи за десетина дни. Първо да ти кажа за Бивацин спрей - не бива да се ползва повече от един флакон, защото е антибиотик и можеш да си докараш някоя гъбична инфекция. Мий се външно с отвара от смрадлика, ако искаш - помага за заздравяването на раните.

Един съвет от мен - ако не пиеш кафенце сега - вземи си Арника - хомеопатично лекарство, което помага за заздравяването на рани. Аз пиех по 5 гранули 3 пъти на ден заради рагади и ми помогна.   bouquet
Виж целия пост
# 13
Да живее смрадликата и бивацина Grinning
Иначе доста време се клатушках-от анемията и много много не щъках сама.
Вземи си малко желязо,ще ти подейства добре.
Виж целия пост
# 14
При мен конците паднаха към 8-10 ден. Ядях права, кърмех с мъка. Но гадните хемороиди ми разкатаха фамилията! Те как боляяяхххаааа! Oще не са се прибрали като хората и напомнят упорито за себе си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия