Кога трябва да започнем да дохранваме?

  • 932
  • 8
Кога разбирате, че трябва да започнете да дохранвате - било то с кърма или друго? Теглото на детето ли е водещо или разбирате това по неговото поведение?
Незнам какво да правя. Беба от няколко дни е несокойна. През ноща спи спокойно, буди се на 3 часа - яде и заспива, но през деня е направо ужас. Мисля, че не яде достатъчно. Проверих, че след като тя престане да яде аз още имам кърма, значи не е от липсата й. Защо не яде до пълното си засищане, а след около 1-1,30-2 отново иска да хапне? Дали да не се опитвам да й давам да хапне допълнително от шише с изцедена кърма след като е яла от гърда? Това няма ли да се отрази на лактацията ми?
Виж целия пост
# 1
Може да е криза на растежа. Ние сме по същия начин сега и при това съчетано със зверски колики. Да не ти разправям. Имам чувството, че по цял ден ми е на гърдата. Но тук момичетата казаха, че това преминава за около 7-10 дни, така че се въоражи с търпение и ако можеш не дохранвай даже и с кърма. Важно е да не даваш биберон. Стискам палци бързо да ви премине!
Виж целия пост
# 2
Е от какъв зор да даваш шише като можеш просто да кърмиш ShockedАз това с дохранването никога не съм го разбирала ThinkingАйде да даваш формула, ако хич не кърмиш - ок! Ама да имаш кърма, да можеш да я увеличиш, и то именно с кърмене, а ти да даваш шишето...ей т'ва който го е измислил - да ме прощава, ама нищо не разбира от бебегледане!
Виж целия пост
# 3
Съвсем сте навреме за класическия скок в растежа 6-тата седмица Grinning
Не се притеснявай,не дохранвай,кърми на всяко промрънкване,дори да е 20 мин след последното хранене - пийвай лактогонен чай за твое успокоение и след седмица всичко ще е ок - обещаваме Grinning
Виж целия пост
# 4
Ако се буди след час и половина, пробвай пак да я кърмиш. Кърмата е лесно смилаема и детето може пак да си е гладно. Мъничко е още, така че си го накърми.
Да дадеш добавка от шише е сигурен начин да прецакаш кърменето.
Няма да ти казвам какво чудо е - мойта калпазанка на 4 мес беше наддала 200 г и ми казаха да я дохранвам (според мен беше наддала толкова, защото спрях да я кърмя нощем, и защото почнах да й давам плодово пюре, което всъщност не се усвоява добре, защото бебешките стомахчета отделят основно ензима, който разгражда млякото... ама сега си го обяснявам, а тогава...) Та, малко наддала, да й давам добавка. Като хареса тва дете шишето и край... и да видиш дали нямам кърма? щях да се пръсна просто... цедя ли цедя... а на всичко отгоре не ще вече кърма, даже и от шишето... Та, ако искаш да си докараш таз беля... дохранвай...
Щото аз така провалих кърменето... и после гадост, ставай нощем, приготвяй шишета...
Виж целия пост
# 5
Това, че иска често да суче не значи задължително, че е гладна. Може просто да търси близък контакт с мама - на бебетата им е много хубаво на гърдата  Wink Отпусни се и се наслаждавай на контакта си с малкото човече. Замисли се как съвсем скоро то ще хукне и няма да можеш да го хванеш да го нагушкаш (както е при нас в момента  Sad) Това, че имаш още кърма след като бебето се насуче е много хубаво и може да си сигурна, че при това положение бебето не остава гладно. То суче докато се засити. Моят съве е да не даваш шише. Някои бебета са много капризни и като опитат шишето после не искат да сучат от гърда и се отбиват, така че по-добре не си прави експерименти. Гушкай си детето и го кърми без даа гледаш часовника и колко часа са минали от предишното кърмене. Всеки път, когато си изтощена и нямаш сила да седиш и кърмиш с часове си спомни, че това е може би единствената ти възможност да прекарваш цял ден толкова близо до малкото човече и че спомените за тези мигове ще те топлят цял живот. Наслаждавай се!  newsm47
Виж целия пост
# 6
Води се по бебето  - като е гладно му давай. Ако искаш да увеличиш кърмата трябва да го кърмиш преди да заплаче от глад, предлагай, а то може ако иска да откаже. Не мисли за добавката, въобще не я слагай в сметките. Simple Smile След кърмене ти се стува, че остава кърма, защото изцеждаш капчици ли? Не се притеснявай, дори да сте в криза на разтежа, често кърмене, почивка, течности и ще се справите за нула време.
Виж целия пост
# 7
Това с кърменето преди да опищи квартала нещо не мога да го овладея Cry Тя основно спи! Ако се опитам да я събудя - не иска да яде изобщо. Ако я оставя да си доспи.....познайте ooooh!
Виж целия пост
# 8
Съвсем сте навреме за класическия скок в растежа 6-тата седмица Grinning
Не се притеснявай,не дохранвай,кърми на всяко промрънкване,дори да е 20 мин след последното хранене - пийвай лактогонен чай за твое успокоение и след седмица всичко ще е ок - обещаваме Grinning

Да наистина, няма защо да дохранваш, давай му на детето да яде, когато поиска, кърмата много бързо се разгражда и затова кърмените деца ядат по-често. Успешно кърмене! Ала
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия