Отново за картофеното пюре

  • 520
  • 10
Момичета, а как варите картофа(ите) за картофеното пюре - обелен(и) или не? Аз смятам да ползвам метален уред (тип мрежа) за варене на пара, който се поставя в тенджера. Четох, че е по-полезно картофите да се варят необелени (запазва се витамин С), но иначе е по-хигиенично (все пак кората е доста замърсена). Какъв е вашият опит и съвет?
Виж целия пост
# 1
Обелени. Нитратите се съдържат именно в кората. Витамин С при 60 градуса се разпада.
Виж целия пост
# 2
И аз ги правя на пара и ги беля предварително. Не заради нитрати, нашите са "собствено" производство, а именно заради хигиената. Все ми се струва, че не могат да се измият добре и при последващото (след сваряване) обелване може нещо от мърсотията да попадне върху обеления картоф.
Виж целия пост
# 3
Обелени! Simple Smile
Виж целия пост
# 4
винаги варя обелени
вярно, че полезните неща са все в корите, но и вредните и те са все там  Confused
а и честно да си призная вкусът на картофи сварени необелени някак си не ми се нрави..
иначе аз също ги варя на пара, само че в уред, не в мрежичка, и стават чудни Simple Smile
после малко масълце и адаптирано мляко и става пюре бонбон Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Определено обелени, даже нарязани, за да мога после да ползвам и водата - там са повечето минерали от зеленчуците при варене.
Виж целия пост
# 6
Момичета, а как варите картофа(ите)

Обелени и нарязани на малки кубчета!
Виж целия пост
# 7
и аз ги беля
Виж целия пост
# 8

И аз така, винаги.
Всичко беля.
Виж целия пост
# 9
Благодаря! И аз така направих!
Виж целия пост
# 10
Обелени и нарязани на малки кубчета Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия