Моите притеснения

  • 825
  • 12
От утре 15 Септември тръгваме на градина.Вики е почти на 3 г/на 5 Октомври ще ги направи/,но още заспиваме на обед и вечер с шише с кисело мляко.Лощото е че за да заспи аз я гушвам и тя ме "чеше" по лакътя и едновременно с това пие мляко./ние заспиваме към 14.30,а там ги слагат към 13 часа да спят/Не знам как ще се отърва от този навик.В детската градина няма да има кой да "чеше".Другото ми притеснение е че като се заиграе забравя да каже,че й се пишка и често в парка я намирам леко напикана.Аз естествено нося резервни гащи и веднага ги сменям,но там дали някой ще ги поглежда.До сега не съм я давала на никакво детско заведение и не знам дали няма да плаче.Още от днес съм се запритеснявала и сигурно ще ме заболи главата от тези проблеми за които ви споделям.
И последното,което ме притеснява е че в понеделник личната докторка й взе анален секрет,но за перианален каза, че не достигат в лабораторията стъкалца и за това взехме от фекална маса.Всичко с изследванията е ОК,но дали няма да ми направят проблем,че не й е взет перианален секрет?!
Ох...казах си притесненията и сега се надявам на вашия опит с изпращането на деца в детската градина.
Виж целия пост
# 1
Не се притеснявай! Всичко ще е наред с детето и навиците му. И ние като тръгвахме през април на ясла, заспивахме само на ръце (което обаче не го казах в яслата, защото не ми се слушаха стандратните конски, а пък и нямаше как да им обяснявам, че от родилния дом сме си караконджори и спим колкото да не е без хич!). Освен това: не беше делена от мен за повече от един ден, гледаше я по-паникьосаната от двете и баби, която беше решила, че всички деца разнасят вируси и микроби и не я събираше с тях, спяхме по два пъти дневно, а там само един път и пр. Тръгнахме на ясла и се оказа, че на всички проблеми се намери решение. Понеже спеше два пъти, те я сложили към 10 ч. да спи. Не заспала, щото не е на ръце. До 12 ч. когато лягат всички деца, тя така се уморяваше, че заспиваше без проблем и без да е на ръце. И спеше по 3-4 часа, нвъпреки шума от още незаспалите или вече събудени деца. Това е само едно от нещата, които си оправихме с яслата. Дано случите на свястна градина. Ако е така, няма от какво да се безпокоиш. А и децата се държат по един начинв яслата/градината , а вкъщи - по съвсем друг. И аз не вярвах, че е така, ама се уверих, че е истина. Успех утре и да кажеш как сте след някой и друг ден!
Виж целия пост
# 2
Как мина първия ден в градината, че и на нас ни предстои утре?
Виж целия пост
# 3
съвет от ли4ен опит не мога да ти дам ..но една приятелка е имала подобни страхове - синът и е заспивал винаги и само с нея ..и никога не го правел сам . в детската градина пъривят ден лели4ката го е гу6нала и той заспал . и от втория ден сам си легнал в легълцето .
успех . дано при вас  да е също толкова лесно .
казват 4е когато детето види как го правят другите и то бързо свиква
Виж целия пост
# 4
Дори,не се притеснявай!В детската градина,сред децата, малкото ти момиче ще се промени много бързо,защото ще гледа другите и ще се старае да е като тях!Ще забрави млякото и чесането по лакътя и  лекото напишване!Пращай я с някоя любима играчка-това ще и помага в адаптирането с новата среда,със заспиването в новото креватче ooooh!Най-важното е   Naughtyда не и предаваш своите притеснения като я оставяш в градината!Е, как мина първият ден,че и вторият?
Виж целия пост
# 5
...В детската градина няма да има кой да "чеше"...

Всичко зависи от учителките, сподели всичко с тях.Въпроса с чесането не вярвам да се уреди, но ако учителките проявят разбиране ще му обърнат по-специално внимание, поне докато се адаптира.

Цитат
...Другото ми притеснение е че като се заиграе забравя да каже,че й се пишка..но там дали някой ще ги поглежда...

Поне при нас децата ги подканват редовно на групи да се изпишкат.Правят го също преди да излязат на двора, преди и след сън.И за това също можеш да предупредиш.

Цитат
...До сега не съм я давала на никакво детско заведение и не знам дали няма да плаче...

Съжалявам, че трябва да го кажа, но сигурно ще го прави в началото..Обикновено първите 1-2 дни са спокойни повечето деца, после мрънкат и зависи от теб до голяма степен как ще се справи детето ти с адаптацията.Позволявам си тук да кажа лично мое мнение.В крайна сметка затова го водиш там - за да прекара деня в детската.При всички положения то ще остане там.По-леко и на двама ви ще бъде, ако по-бързо приключите с "довиждане"-то.Едно по-дълго "довиждане" само разстройва и майката и детето.А на учителката ще й бъде още по-трудно да успокои едно разстроено дете.То се мъчи повече от теб в момента, но по-бързо ще се успокои вътре в сравнение с теб навън.Осигуряваш си дружка, която да ти бърше сълзите, докато пиете кафе, за да ти е по-леко.А детето има г-жата на разположение, но ако детето е разхълцано прекалено задачата й става още по-трудна.Уважавам притесненията ви и с най-добри чувства ви казвам как аз се справих с всичко това навремето.

   
Цитат
...И последното,което ме притеснява е че...не й е взет перианален секрет?!...

Според мен можеш да се обадиш предварително в градината и да попиташ дали това е проблем, за да си спестиш излишни разхождания и накрая да те върнат и да не приемат детето ти, заради липсата на тоя секрет.Успех!
Виж целия пост
# 6
Моето момиченце изобщо не хареса детската градина-плаче по цял ден и нищо не хапва. Сутрин още с отварянето на очичките пита-"Днес ще ходя ли на градина?", когато отговоря с да започва да плаче и така... Как мога да помогна по-бързо да се адаптира? Някой има ли идеи?
Виж целия пост
# 7
Моето момиченце изобщо не хареса детската градина-плаче по цял ден и нищо не хапва. Сутрин още с отварянето на очичките пита-"Днес ще ходя ли на градина?", когато отговоря с да започва да плаче и така... Как мога да помогна по-бързо да се адаптира? Някой има ли идеи?

Ако й кажеш нещо такова върши ли работа :"Аз те водя в детската НЕ защото не искам да бъдеш с мен или аз с теб.Просто в детската не пускат майки, а в мойта работа не пускат деца.Аз работя, за да имаме парички да се черпим с тортичка, да ти купувам книжки и играчки, да ходим на море и т.н., а ти ходиш при големите деца, за да си играеш и да се забавляваш през деня, докато аз работя.Харесай си поне едно момиченце и се заиграй, ще видиш колко е забавно.В детската ходят само големите, защото само те могат да се забавляват без майките си.Майките през това време не са на купон, а работят, за да могат да се грижат за децата си...Без пари как да се грижат, нали ?"
Виж целия пост
# 8
Sarky, благодаря за идеята, но това вече го пробвах-не помага. Тя едва ли не е убедена, че ходи там за наказание (представа нямам защо, само хубави неща и говорих за ДГ). Дори ми казва, че я оставям защото не я обичам-ужас!
Виж целия пост
# 9
Sarky, благодаря за идеята, но това вече го пробвах-не помага. Тя едва ли не е убедена, че ходи там за наказание (представа нямам защо, само хубави неща и говорих за ДГ). Дори ми казва, че я оставям защото не я обичам-ужас!

Това за съжаление ме кара да си мисля, че там не се чувства обичана ИЛИ СЕ ЧУВСТВА НАКАЗАНА ЗАРАДИ НЕЩО....Естествено не може да получи от г-жите всичко това, което получава от теб...Да не би в детската да става нещо, което ти не знаеш, но нея я мъчи? Сигурно си говорила с детето си и с г-жите, но разчовъркай ситуацията по-надълбоко.Дано не изникне нещо съвсем елементарно и безобидно, но което пък за детето ти да е от съществено значение и то негативно.От моята камбанария ми е адски трудно да ти помогна, защото нямам грам проблем с мойта дрисла - в нашата градина съм вече супер стара пушка, сина ми беше там на времето, а другарките са ми повече от приятелки и то отдавна...А с последното даже се гордея.Сина ми например ходеше в една детска преди да попаднем случайно в сегашната и там не спеше следобяд, защото нямаше възгавници, не ходеше по голяма нужда, защото го било стах да не падне в дупката, оная кучка го тъпкала да яде, а аз всеки път й казвах, че е закусвал и да не го насилва.И на финала го изправила напикан пред групата и казала :"Вижте го пикльото ! hahaha Сега ще му отрежем пишката !!!" #Crazy Е, тва живот ли е било за детето ми !!!???? Twisted Evil Оная скучубра трябва да е щастлива, че не я разфасовах тогава...Направо живее втори живот!Утрепах я само със словестни тупаници, ама й беше малко да й *** майката !!! Twisted Evil Там, където сме сега съм повече от доволна и щастлива, детето ми също !! Hug Писала съм много по въпроса из темите, но и тук ще се повторя :

НАЙ-ДОБРАТА ГРАДИНА И НАЙ-ВЕЛИКИТЕ Г-ЖИ ЗА МЕН СА ВАЛЯ И ПЕТЯ ОТ 9-ТО ОДЗ"ЗОРНИЦА" В "МЛАДОСТ" - 1 !!! ОБИЧАМ ВИ, ДРУГАРКИ МОИ !!! ДЕЦАТА МИ СЪЩО !!!
Виж целия пост
# 10
Тя ходи едва от една седмица, може би още е рано, а може и просто да опитва как ще реагирам, за да стане както иска. Със сигурност не се чувства обичана-те са 38 деца! Кого по-напред. Госпожиците изглеждат много свестни и ме успокояват, но е много неприятно положението, най-вече защото не зная как да го преодолея.
Виж целия пост
# 11
Тя ходи едва от една седмица, може би още е рано, а може и просто да опитва как ще реагирам, за да стане както иска. Със сигурност не се чувства обичана-те са 38 деца! Кого по-напред. Госпожиците изглеждат много свестни и ме успокояват, но е много неприятно положението, най-вече защото не зная как да го преодолея.

Баси групата !!! #Crazy Къде тва, бее ?!? Това даже е над норматив ! Тия за за проверка и санкции! Нема начин направо да ги преброят, кво остава за внимание към всяко !!! Особено за начинаещи дребоси е гадно да са в тая навалица...Но въпреки това ще ти мрънка в началото.Въпроса е да не й се даваш на хитрушата.Не се сещам къде писах за мнението ми за начина, по който майката /според мен/ трябва да се държи сутрин при завеждането на детето в детската.Сори, ама ще се повторя и тук.Колкото по-бързо си кажете "довиждане" толкова по-добре и за двете ви.В крайна сметка я водиш там, за да си прекара деня там.По-дългото "довиждане" само разстройва и двете ви, а едно силно разстроено дете е по-трудно да бъде успокоено от която и да е госпожа.А в тая навалица при вас направо ще е ад и за детето и за г-жата.Целуваш я набързо, казваш й да бъде добра и излиташ веднага.Навън си реви колкото искаш...Ако тя те види да плачеш не мога да я мисля как ще те удави и тя...Каквото и да става трябва да го преодолеете и двете и да се справите първо поотделно и после заедно...Желая ти успех !!! Heart Eyes Питай защо са 1000 деца в групата все пак...Временно ли е това, къв е случая? Ако искаш ще ти намеря наредбата за норматива за брой деца в градинска група, за да се аргументираш с доказателство.Пък и без него пак постави въпроса...Аз със сигурност бих го поставила.При нас са около 20 май, но не всички идват всеки ден и пак е психиятрия , а при 38....НЕАМ ДУМИ БРАТЧЕ ! КОШМАР И ЗА ДЕЦАТА И ЗА Г-ЖИТЕ...
Виж целия пост
# 12
Да ви разкажа как изкарахме първите два дни:първият ден отидохме 3мата,но мъжа остана отвън да си говори с охранителя,който си намери слушател.А аз влязох с малката в антрето на нейната група.Две дечица сърцераздирателно плачеха като едното с жален глас казваше'Но аз какво ще правя сам?Защо ме оставяте?"Дядо му и майка му нещо му обясняваха,но аз не ги чух защото бях къде-къде по-притеснена.Вики стоеше плътно до мен и ме попита защо плачат децата, а аз й казах,че са паднали и са се ударили и за това реват.Не исках да й споменавам,че реват за майките си.Докато попълвах една бланка с телефони и други изисквания малката оглеждаше децата и сякаш беше любопитна какво правят за това я обух и я пуснах при тях.После поговорих набързо с учителката като й казах за млякото.Но според нейните думи Вики нямала да има нужда от него.
Целият ден се побърках от нерви във вкъщи питайки се дали реве или си играе,а как ли е заспала,а дали е яла от техните манджи.С една дума се чувствах като "дрогирана" от нерви.Следобеда едва изчакахме да стане 16 часа и първи отидохме да си вземем детето. И какво да видя -тя си игаре спокойно и дори седна да закусва.Леличките ми казаха,че яла и спала като не потърсила изобщо млякото.На втория ден отидохме с песен.Посрещнаха ни леличките и докато се усетя Вики се бе "пъхнала" при другите деца в стаята.Успокоена се прибрах.Мъжа ми имаше път през градината и минал и му се чуло че плаче нашето дете,но аз му казах че може да е чул друго детенце.Както и да е..следобеда отидохме къмм 16.30 посрещна ни една нова учителка,която ми обясни, че Вики плакала,заспала като я галела и само за 10 мин.Самото Викче го заварих в плачещо състояние,но си мисля че е нормално.Сега в понеделника пак сме на градина,но иска и аз да остана с нея.Ох...кой знае как ще я залъжа...
Та това са ни първите дни в градината
Направи ми впечатление вчера,че бе много жадна и когато я взех ми изпи едно шише от 250 мл вода.Дали им готвят солено или пък не им дават вода?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия