Мога ли да смесван кърмата?

  • 399
  • 3
Здравейте мамчета!
От известно време с бебо имаме и нощно хранене при което той изяжда само едната гърда,но не винаги, след което изцеждам. Но всеки път количеството е различно - 120 мл, 130 или 150 и от двете гърди след като бебо се е наял. Та въпроса ми е следният - мога ли да смесвам кърмата от отделните цеденета за да стане за едно хранене - примерно след вечерното и след това след нощното хранене.
Виж целия пост
# 1
да, можеш спокойно да смесваш кърма, събрана в рамките на 24ч. и съхранявана в хладилник. Но все пак, защо се изцеждаш -искаш да натрупаш запаси или се страхуваш от мастит? Ако е второто, просто леки изцеди втората гърда, колкото да я облекчиш, защото иначе я стимулираш прекалено и от друга страна е нелеко занимание:).
Виж целия пост
# 2
До сега правих на три пъти мастит и малко ме е страх да не се повтори, защото на втората гърда и се събират около 9 часа от вечерта до сутринта и последният път когато реших да не я изцеждам веднага вдигнах Т. До сега изхвърлях кърмата или я пазех до другия ден и по време на разходка я давах, но като сметнах колко кърма хвърлям реших да я замразявам, че нищо не се знае, а и за сега не ми пречи нощното кърмене и изцеждане.
Виж целия пост
# 3
Сигурно можеш (не ми се е налагало), но с това масивно цедене само поръчваш на тялото да прави огромни количества мляко през нощта, след което цедиш и хвърляш, или в най-добрия случай замразяваш... Няма смисъл. По-добре му давай да суче и от двете, за да не става твърде дълъг периодът без сучене за едната гърда, и изцеждай съвсем малко, ако има напрежение само, докато се регулират нещата и тялото почне да произвежда точно толкова, от колкото бебето има нужда.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия