влагалищен секрет

  • 2 584
  • 18
Моля ви мами и бъдещи мами кажете взимали ли са ви влагалищен секрет и за какво го изследват ? newsm78     
Виж целия пост
# 1
Да, за бременни се взима задължително в първия триместър веднъж и след това, ако разбира се нямаш оплаквания- в 9- тия месец.
Изследва се за наличие на патогенни микроорганизми- гъбички, бактерии и прочие.
Ако имаш някакво течение, сърбеж или други оплаквания може да поискаш допълнително изследване и в хода на бременността.
Виж целия пост
# 2
а захар изследва ли се ?
Виж целия пост
# 3
Аз досега не съм си правила..На последната консултация лекаря ми каза,че не е нужно.. newsm78
Виж целия пост
# 4
а захар изследва ли се ?

Разбира се, всеки месец е хубаво да се следи- в кръвта и в урината.
Виж целия пост
# 5
Изобщо не са ми взимали влагалишен секрет, докато бях бременна Naughty...
Виж целия пост
# 6
а в началото на 6 месец добре ли е да съм с 5-6 кг. отгоре ??? Абе днес бях на консултация и сега ме гризат тези въпроси за секрета, изследванията и килограмите и то освен тук кой друг да питам newsm78 ??? А тези килца малко ме тревожат вече съм 50- 51кг. какво ли ще стана до края #Crazy #Crazy newsm78
Виж целия пост
# 7
Хм,стига си се тормозила с глупости:))
Много ли ти се струват 5/6 кг??Аз в 6месец бях +9..Важно е бебето да ти е добре;всичко друго ще се оправи..Относно изследванията-лекаря,който те следи,той предценява какви да ти пуска..Така че я горе главата и се радвай на бременноста:) Wink
Виж целия пост
# 8
Хм,стига си се тормозила с глупости:))
Много ли ти се струват 5/6 кг??Аз в 6месец бях +9..Важно е бебето да ти е добре;всичко друго ще се оправи..Относно изследванията-лекаря,който те следи,той предценява какви да ти пуска..Така че я горе главата и се радвай на бременноста:) Wink
Да ти кажа наистина си права !!! Това е най-важното бебчето да е добре ама аз съм си малко паника де...
Виж целия пост
# 9
sv_ceci  защо имам чувството, че се вманиачаваш с тези кг? Постоянно питаш за тях и се шашкаш...Предполагам знаеш, че нормата е 10- 12 до 15 кг максимум, колко ще качиш не може да се каже, защото е индивидуално, но зависи и от това как се храниш. Аз в 6- тия бях + 5- 6, сега съм + 10- 11.
А колко си висока? 50- 51 кг не са много.
Виж целия пост
# 10
sv_ceci  защо имам чувството, че се вманиачаваш с тези кг? Постоянно питаш за тях и се шашкаш...Предполагам знаеш, че нормата е 10- 12 до 15 кг максимум, колко ще качиш не може да се каже, защото е индивидуално, но зависи и от това как се храниш. Аз в 6- тия бях + 5- 6, сега съм + 10- 11.
А колко си висока? 50- 51 кг не са много.
Наистина се шашкам, защото тук някъде четох че някоя наддала 20 кг. за месец което да ти кажа чесно не ми се вярва ,но се притесних малко, то на няколко пъти чета такива работи и какво да си мисля  newsm78 Ама да ти кажа вече не ми пука толкова! Иначе съм висока 162, обаче ми се отвори апетита !
Виж целия пост
# 11
Наистина се шашкам, защото тук някъде четох че някоя наддала 20 кг. за месец ....

щом си чела това, значи си чела и обратното. Тук можеш всичко да прочетеш, въпросът е да не приемаш, че всичко ще бъде валидно и за тебе.
И аз съм 160 см, вече съм +18 предимно на корем, имам си апетит отвсякъде и изобщо не ми пука, понеже изследванията ми са добри.
Още въпроси? Simple Smile Питай за стриите, ако искаш Simple Smile
Виж целия пост
# 12
И аз съм като теб..в началото като стигнах 50 се хванах за главата и изпаднах едва ли не в депресия..Ама си казах,че е тъпо да се жалвам за глупости,в момента друго седи на първо място пред мен..Иначе такъв апетит ми се отвори,че си казах така или иначе съм бременна,сега ми е паднало,и яжжжж...Ама дреме ми,след като родя пак почвам стария си режим-здравословно хранене,спорт,мазила...
Виж целия пост
# 13
За килограмите  аз  влязох в 8  месец   +16 кг отгоре.Не ям много и внимавам какво  ям.Приспособи се към мисълта,4е ще ка4ваш,но след раждането 7-8  се  свалят за няколко дена както казвят майките във форума тук,освен това задържаме те4ности(подуването)...не  вси4ко е  мазнини , споко  Grinning  !

За секрет , не са ми правили вагинален преглед през  циалата бременност и не са ми взимали нищо , замо ултрасаунд и много кръвни изследвания  всеки месец.

За захарта правиха ми  едно  изследване , при което се изпива 1 4ашка с  много слака те4ност(бял прах +вода)....носих си и 1 лимон и го изстисках за да  се пие по-лесно....и след 1 4ас ми взеха кръв и урина да видят как реагирам на  ударна  доза  захар.Но тази захар която се развива при някои бременни жени  е  временна , само за бремеността , не е за цял живот  диабет....няма  страшно.
Виж целия пост
# 14
Хубаво е да ти направят изследване на влаглищен секрет. Аз никога не съм имала оплаквания, но се оказа, че трябваше да лекувам нещо. Бременността предразполага към развтие на бактерии.

За килограмите  Mr. Green в 6-ти месец и аз бях така Simple Smile Всеки следващ месец си мислех, че вече много съм наддала и повече няма накъде. Повярвай ми, в 8-ми и 9-ти наистина качването е през ден, но това е за сметка на бебчето. През 2-3 дни кантара отчиташе +200/300гр. Хубавото е, че вече спря. За статистиката с твоите размери съм и килограмите с +11
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия