Работа на кораб, круиз

  • 344 083
  • 842
# 150
френда не е одобрен.край на инфо-то.
Виж целия пост
# 151


моряшки паспорт вече не ви трябва - навсякъде се пътува с лична карта, а за Щатите само с червен е достатъчно. моряшките паспорти са отживелица от визовия режим - тогава само с тях издаваха визите

?????? Как стигна до този извод?
Виж целия пост
# 152
Сестрата на мъжа ми  и приятеля и доста дълги години вече работи по круизни кораби като аниматор и крупие. Много са доволни.
Виж целия пост
# 153
Да раздвижим темата. Някой скоро да е кандидатствал, в кои агенции и т.н.?
Виж целия пост
# 154
Аз през пролетта се качих на една американска компания CARNIVAL. Тя е най-голямата компания,имат над 100 кораба. Направих един контракт и след 7 дни се качвам за втори. Интервюто ми беше във Варна,на английски език.След това имахме интервю и от представител на фирмата,тест на английски и така наречения table test. Аз понеже работя като крупие и се изисква познаване и добре владеене на игрите. Доволна съм,имам привилегии като пасажер,всичко ми е позволено,храната и леглата са без заплащане,работя по 8 часа на ден,в много редки случаи по 10-12. През целия ден когато съм на пристанище съм свободна, работя след като кораба отплава.Имаме си и почивни дни,е не толкова на често колкото ми се иска,но все пак съм отишла да работя,нали?
Виж целия пост
# 155
Мила, а ще споделиш ли горе- долу каква сума ти излезе и с коя компания се свърза? Ако не искаш тук пиши на лични Simple Smile
Виж целия пост
# 156
А, никакви лични, тука да споделя, за какво е темата Simple Smile
Виж целия пост
# 157


моряшки паспорт вече не ви трябва - навсякъде се пътува с лична карта, а за Щатите само с червен е достатъчно. моряшките паспорти са отживелица от визовия режим - тогава само с тях издаваха визите

?????? Как стигна до този извод?
ако въпросът ти е към мен - до този извод стигнах от 10 годишната си практика, като съм сменила 2 моряшки паспорта поради изтичане на срока им  Laughing вторият почти не съм го ползвала понеже си пътувах само с червения. но преди 2007 в посолствата издаваха моряшки визи само ако имаш моряшки паспорт. иначе американсаката ми виза ми я сложиха в червения.
да не ти обяснявам, че моряшки паспорт само ние бг-тата имахме и хората ни гледаха ей-така  Shocked що сме с по толкова паспорти
Виж целия пост
# 158
kamerierka na rechen kruizen korab-osnovna zaplata 550 e-vakancionni na mesec 150e-osnoven tips--bakshish--800e na mesec--ako vi dadat pasageri dopalnitelno,si e vash  lichen
Виж целия пост
# 159
Здравейте, изчетох и препрочетох всичко написано, но все пак не ми стана ясно в случай че минеш интервюто на живо, какви са процедурите след това? Мен ме интересува за позицията Shop Assistant, кои документи ще ми трябват за да се кача, трябвали ми или не моряшки паспорт и тн   Sad
Другия ми въпрос е решава ли се на интервюто точно на коя дата заминаваш и от къде, или стоиш в неведение до последно и чакаш да те повикат...
Предварително благорадя! Хубав ден! Wink
Виж целия пост
# 160
В момента съм на тази вълна за работа,намерих си фирма /там работят и хора с които съм била колежка/ обаче позицията за която искам е малко специфична от към пол. гОТВАЧ Grinning ама май няма да ме огрее ,че предимно качват мъже за тези позиции.
Някой може ли да ми каже дали имам шанс, изобщо да ме вземат?
И искат моряшки паспорт, и курсове за безопасност и някакви документи от НАП. Превод на документите на английски и т.н. и т.н.
Виж целия пост
# 161
Ех, кораби , кораби. Бяха безгрижни времена. Работила съм 3 години на круизен кораб. Когато се качих 2006 беше последната силна година и съм изкарвала много. После по малко започна кризата и парите паднаха на всички компании. Добрите пари се взимат на палубата и в машинното. А 2 години по рано са взимали супер пари и колегите ми са с апартаменти пък било то и не в София. Сега е доста слабо. Но срещнах съпруга си , сега съм омъжена , имам си малко слънчице. Съпругът ми пътува. НА корабите ако не намериш желание да слезнеш на време, попадаш в един омагьосан кръг. Всеки път уж за още един контракт и годините си летят. Сега срещам много мои колеги, които пътуват, защото просто не знаят какво да правят на сушата. Но за година - две си струва, но само ако нямаш друга алтернатива. Не ангажирам с мнението си, това важи само за мене, а не за който иска да се качи. НЕка го направи. Много познати го правят с цел да намерят съпруг. Някои успяват, други получават доста срещаното по корабите , че тази е ..... Работилите на круизни кораби знаят за какво става на въпрос. А корабите са като да живееш в малък град, всичко се знае и разбира. Няма скрито. Агента , с който тогава заминах не съществува.
Който има желание нека да опита. Хубаво е. Работиш, дори и да не е за това, което беше преди и ако си пестелив, може и да спестиш. Ще обиколиш безплатно свят. Ще се запознаеш с различни националностти , с някои ще станеш приятел. ПРиготви се да споделяш живота си с напълно непознати и да делиш с тях 2 метра кабина, със всичките и екстри наблъскани в нея. Купон голям.
Виж целия пост
# 162
колко хубаво си го описала, точно така е на кораб.
А бях от 2000 до 2002 и успях да спестя за двустаен във Варна.
Сега доколкото чувам това е почти невъзможно.
Срещнах мъжа ми и имаме две деца, това е най-голямото ми богатство.
Много мои познати не могат да се откачат от работата на корабите, защото са загубили средата си тук на сушата.
Оптимално е да се направят 2-3 контракта - максимум 2-3 години, защото после направо си ставаш корабен плъх
Виж целия пост
# 163
Интересна гледна точка Simple Smile Аз също мисля да го направя, разликата е, че ще съм с приятеля си. Това променя много неща. Само че не виждам как "прекрасният" живот в България ще ме накара да не искам да обиколя и да разгледам различни места. Работили сме на място, в което ситуацията е подобна и предпочитам това, пред това да работя в голям град или като цяло в БГ, но аз съм пристрастна, защото по принцип не смятам да живея тук. Прави сте, обаче, за всичко останало, за съжаление е така. А и предпочитам първо да видя как е, защото мнението ми може да се промени след това Simple Smile  Hug
Виж целия пост
# 164
  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия