Работа на кораб, круиз

  • 343 961
  • 842
# 30
Работила съм на такива 10 години  Laughing Парите не са толкова много, колкото се говори, но не е и зле. Основни изисквания са:
английски на много добро ниво, всеки следващ език е предимство, солиден стаж по позицията за която ще кандидатстваш, възраст до 30год, приличен външен вид.
Чувам, че на италиански и гръцки кораби се работи по-трудно заради манталитета на хората, а норвежки и американски са за предпочитане. Съгласни ли сте с това мнение, има ли и други опции.
Напротив, манталитета им е близък до нашия и се работи по-лесно. Американците са твърде стриктни.
Виж целия пост
# 31
Имате ли идея, кои длъжности са най-добр еплатени на подобни кораби и кои са най-трудни и ангажиращи. Бих искал да започна с нещо по-леко.
А ти какво можеш да работиш?  Wink Имай предвид, че там за 1 място се явяват над 10 кандидата, конкуренцията е голяма и стажа е от значение.
Виж целия пост
# 32
Като цяло имам опит с деца и като преподавател. Също така съм работил с гости в хотел, имам опит и с пациенти. Автор съм на няколко статии, стаж като преводач. Английски, немски и руски на отлично ниво. Не търся работа на кораб точно в момента, но проучвам възможността, защото ми звучи привлекателно.
Виж целия пост
# 33
Крупиетата го водят стаф и имат право да се хранят в пасажерска зона,да посещават дискотеки и барове разбира се прилично облечени а на някои места задължително с униформи  Rolling Eyes Така беше поне на корабите, на които аз съм работила  Peace
MadGirl , дано спомените да са приятни  Grinning
Виж целия пост
# 34
Като цяло имам опит с деца и като преподавател. Също така съм работил с гости в хотел, имам опит и с пациенти. Автор съм на няколко статии, стаж като преводач. Английски, немски и руски на отлично ниво. Не търся работа на кораб точно в момента, но проучвам възможността, защото ми звучи привлекателно.
В такъв случай можеш да се пробваш на рецепция или магазин.Заплащането не е много високо - около1500- 2000 долара, но пък се ползваш с доста привилегии, за разлика от обикновенния обслужващ персонал. Тъй като нямаш стаж на кораб/тогава можеш да си търсиш работа и сам/, най-добре се обърни към фирма посредник/подготви се финансово Wink/. Във Варна - Златна котва е най-сериозната фирма, но има и други, по- малки.
Руския определено е голям плюс в момента  Peace
Виж целия пост
# 35
В момента работя предимно с немски и руски гости, затова овладяването на руски наистина ми се струва оправдано по отношение на туризма като поприще. Пътували ли сте на немски кораб, четох, че има и доста такива. Дали обаче не са само възрастни хора по такива круизове...
Виж целия пост
# 36
Дали обаче не са само възрастни хора по такива круизове...
то е ясно, че само възрастни. Кой друг има време целогодишно да обикаля с кораб. Един познат си купи такава екскурзия и се беше нагласил за невероятни преживявания, купон, а се оказа, че най- големия купон е някоя баба под 80 да играе с него на табла. hahaha
Виж целия пост
# 37
Работата на круизен кораб е нещо което бих препоръчала на всеки млад човек. Това е според мен уникално преживяване и макар че в момента парите не са чак толкова повече отколкото могат да се изкарат и тук (преди беше по-различно) все пак са доста добри, а местата които ще посетиш са просто уникални.
Не е работа за семейни и обвързани хора, макар, че е пълно с такива по корабите, но трудно можеш да имаш здраво семейство ако постоянно пътуваш.

Аз имам 3 контракта - работила съм първо като камериерка, после като Guest Agent - което си е един вид рецепция.
Камериерките и сервитьорите изкарват добри пари - взимат и бакшиши, но работата им е доста тежка, а и шефовете ти обикновено гледат да те подтискат. Водиш се crew и имаш ограничени права.
Ако работиш на рецепция си си честно казано почти като на почивка. Водиш се staff и имаш доста повече права. В същата графа са и продавачите в Duty free, но там работата май е повече.

С морската болест се свиква, повярвай ми, а може и изобщо да не страдаш от нея Peace

Щом си с немски имаш доста добри шансове. Немските туристи са най-многобройни.  Peace

Курсовете по безопасност се карат във Варна и ще ги изкараш след като имаш предложение за работа.

Най-старата агенция наистина е Златна котва във Варна, но се имат за голяма работа и се надуват. Това беше преди де...  Grinning
Иначе бих ти препоръчала и Лъки М - тя е русенска посредническа фирма, но нека това не те спира - обади им се по телефона да проучиш какви са възможностите Peace.
Брат ми и приятелката му пътуваха чрез тях преди 2 години. Работиха като продавачи в магазин. Съгласиха се даже да ги вземат двамата на един кораб по едно и също време.

Моят съвет е да се целиш в рецепция или ако има дори нещо по-добро. Едно време взимаха само камериерки и сервитьори от България, е и морски специалисти де.

Речните кораби са също много добра оферта до колкото знам, въпреки, че не съм била. Навсякъде искаха немски  Twisted Evil


Ако се сетиш нещо - питай  Peace






Виж целия пост
# 38
това лято бях на корабче три-четири пъти за по 7-8 часа, като междувременно се прекачвахме на гумена лодка и на съвсем нормална малка морска моторна лодка (включително през нощта). не съм се чувствал зле при нито един от тези излети. мога ли въпреки това да очаквам да очаквам морска болест при един по-дълъг престой на плавателен съд?
Виж целия пост
# 39
Определено може и да ти стане лошо, много зависи от вълнението, но това не бива да те плаши. Морската болест е много гадно нещо и това с което мога да го сравня е много тежък махмурлук Wink , но се привиква. Друго е ако си отишъл само за няколко дни да се забавляваш и постоянно ти е лошо. Освен това като си легнал не ти е лошо.

Това, че не ти е ставало лошо на лодката определено е добър знак, а и на мъжете обикновено не им става лошо, жените го понасят по-тежко.

Аз последния път като се качих си спомням, че ми стана лошо още докато кораба беше на пристанището.  Laughing
Виж целия пост
# 40
Дали обаче не са само възрастни хора по такива круизове...
то е ясно, че само възрастни. Кой друг има време целогодишно да обикаля с кораб. Един познат си купи такава екскурзия и се беше нагласил за невероятни преживявания, купон, а се оказа, че най- големия купон е някоя баба под 80 да играе с него на табла. hahaha
мисля си, че може да има двойки на меден месец, както и студентски групи, които са във ваканция. това са мои предположение без да имам някаква представа за нещата. а с бабите може да има и деца, включително тийнейджъри. вече реално така ли е, вие ще кажете Sunglasses
Виж целия пост
# 41
На корабите, на които аз съм била е имало и доста млади хора но като цяло са около 50-60 годишни  Peace
Виж целия пост
# 42
Дали обаче не са само възрастни хора по такива круизове...
то е ясно, че само възрастни. Кой друг има време целогодишно да обикаля с кораб.

Ами и хората в другите възрастови граници имат отпуски все пак Rolling Eyes

Иначе съм съгласна с vesseluchka,че е работа за млади хора по-скоро и такива без семейство,защото контрактите са по около 5-6 месеца,което си е доста дълго отсъствие от вкъщи.
Аз съм работила преди години  тук,но чувам,че нещата доста са се променили.
 
Виж целия пост
# 43
Прочетох в уикипедия, че вече имало и такива кораби, на които услугите са окастрени, но за сметка на това излиза много евтино. като лоу-кост чартерен полет за малко пари. предполагам, че на тях има хора от всякакви възрастови групи Simple Smile
Виж целия пост
# 44
Прочетох в уикипедия, че вече имало и такива кораби, на които услугите са окастрени, но за сметка на това излиза много евтино. като лоу-кост чартерен полет за малко пари. предполагам, че на тях има хора от всякакви възрастови групи Simple Smile

Дай линк, ако обичаш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия