Черни мисли

  • 7 863
  • 6
Здравейте момичета!Чета вашият форум и много ми харесва.Всички сте много мили и отвзивчиви и затова реших да задам въпроса си именно тук.Ходих на лекар и ми казаха,че имам изместена матка в ляво.Тази констатация толкова ме притесни,че дори не успях да попитам какви са причините,на какво се дължи,опасно ли е? Confused: Следващото ми ходене е чак в понеделник(ще ме гледат на ултразвук),а до тогава ще се побъркам от разни мисли. wavey Моля ви ако някои знае нещо или е имал същия проблем нека ми отговори.
Виж целия пост
# 1
Това означава, че матката ти е нормално разположена, както на всички жени - нарича се латеропозицио. Следващият път просто питай лекаря. Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Но тя ми каза,че трябвало матката да бъде в средата на корема,а не в ляво,и това ме притесни.
Виж целия пост
# 3
Явно не си е научила урока по анатомия. Дано не е била моя студентка! Embarassed
Виж целия пост
# 4
Мели,в амбулаторният лист лекарката е записала: ПВКУ Б.О.матка със синистро позицио.Параметриум в ляво скъсен.Аднекси двустранно чувствителни при палпация,в дясно окръглени,мековати.Какво ще рече това?
Виж целия пост
# 5
Цитат на: Anonymous
Мели,в амбулаторният лист лекарката е записала: ПВКУ Б.О.матка със синистро позицио.Параметриум в ляво скъсен.Аднекси двустранно чувствителни при палпация,в дясно окръглени,мековати.Какво ще рече това?


Ми аз не съм гинеколог, само мога да подозирам, че гинекологът ти се съмнява за възпалителен процес на двете маточни тръби (чувствителни аднекси двустранно). ПВКУ е Порцио Вагиналис Коли Утери, т.е. тази част от маточната шийка, която се вижда при преглед през влагалището. Б.О. значи без особености. За параметриума, какво да ти кажа, очевидно няма предвид това, което се нарича параметриум като анатомична структура. Просто следващият път попитай за подробности.
Виж целия пост
# 6
Благодаря ти за изчерпателния отговор.В понеделник ще искам повече разяснения.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия