дайте ми съвет

  • 495
  • 10
Здравейте,за първи път се включвам със въпрос,но иначе следя редовно статиите.Нуждая се от вашият съвет.Имам син на 4 м и половина и по съвет на докторката .започнах захранването приди около седмица със оризова каша,до този момент бяхме само на кърма.Вече трябваше да съм заместила едно хранене,но уви малкия изяда около 50 гр и не иска повече,,незнам дали да продължавам да настоявам или да започна да му давам  картофено пюре или зеленчуково.Всеки обяд ни е с рев.Как да постъпя?Предварително ви благодаря!
Виж целия пост
# 1
Кърми си човечето, не го насилвай. Колкото изяжда - толкова!   bouquet
Виж целия пост
# 2
И аз подкрепям Margarita.

Не го насилвай, има си предпочитания детето  Wink
Виж целия пост
# 3
И аз така смятам - кърмете се и след известно време пробвайте пак /примерно 10-ина дни/. Нашето захранване не беше с оризова каша, а с картофено пюре. Освен това Боби оризовата каша въобще не я харесва на вкус. Може и вие да сте така?
Виж целия пост
# 4
А може да не му харесва да яде с лъжица. Трябва си време да свикне, на някои деца повече време.
Моята дъщеря по съвет на педито след нав. 3м. и нещо я пробвах с плодово пюре на Ам Ам. След третата лъжица падаше див рев, докато не получи млякото. Мъчих я 1 седмица, после направих 2 седмици почивка и купих Хип. Прояде ги моментално и ушите й плющяха чак. Обаче чак към 5-я месец започна да изяжда цяло бурканче 190г пюре (зеленчуково, плодово). Преди това ядеше най-много половин бурк. и после дохранвах с мляко. Отбелязвам и че не кърмех, и според проблема беше в лъжицата. Сега си отваря устата сама и дори предпочита лъжицата, защото напоследък яде наполовина мляко.
Така че спокойно, има време, постепенно ще свикне. Grinning
Виж целия пост
# 5
Аз единствено имах проблем със зеленчуковите пюрета. Но с двуседмична упоритост свикна с тях и сега яде по цяло бурканче. Така че аз бих те посъветвала да бъдеш упорита. Е, не да му буташ в устата докато свърши бурканчето. А кашата можеш да я смениш. Аз например захраних с ориз и царевица на Фризокрем.
Виж целия пост
# 6
Кърми си човечето,  не го насилвай. Колкото изяжда - толкова!   bouquet


Няма какво повече да се каже.

Насилието прави злояди деца!
Виж целия пост
# 7
Ние по съвет на нашия педиатър започнахме със зеленчуково пюре при навършени 4 месеца. След 1 седмица ядеше по 50-60 гр. (след което мляко), и след още две седмици стигна до едно малко бурканче, и така заменихме обедното хранене с пюре (в което слагаме и малко мляко, ако не съдържа мляко или сметана, защото от купешките има и такива).
Виж целия пост
# 8
Кърми си човечето, не го насилвай. Колкото изяжда - толкова!   bouquet

Това е така, освен това аз успях да заместя цяло хранене напълно чак около месец, след като започнах захранването. Щом се кърмите няма никакъв проблем.
Виж целия пост
# 9
А кашата можеш да я смениш. Аз например захраних с ориз и царевица на Фризокрем.

О, ориз и царевица на Фризокрем е толкова вкусна, дъщеря ми умира за нея. Не мога да бутам лъжицата толкова бързо, колкото тя преглъща. За друга храна детето си решава колко да изяде, но за тази каша няма спирачка, яде докато има в купичката. А само как ми мирише, иде ми да си направя и на мен и да я изям цялата Embarassed

Насилието прави злояди деца!

Съгласна съм абсолютно.
Виж целия пост
# 10
При нас захранването със зеленчуково пюре беше голям зор и доста се проточи - ядеше по 4 -5 лъжички и след това започваше един рев........ Cry, но никога не съм го насилвала.
Реших да спра и да се пробвам пак след 2 седмици - може би бебо не беше готов.
И така след 2 седмична пауза започнах пак да му давам зел.пюре.Реакцията му беше абсолютно същата Sick
Реших да пробвам с домашно приготвено пюре - ами хареса му.
И до сега си му готвя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия