Събирам идейки за хран. режим

  • 479
  • 7
Проблематиката е следната:
Кърмя на поискване или хищникът си създаде сам навика кога да се гушнат с гърдата. Както е видно той е на ясла, досега беше на 4 часа и ходя на място обедно време да кърмя. Но понеже съм мама-студентка ще се наложи от октомври да престоява повече от 4 часа следобедите.
Искам да започна със захранване от тогава (давам на лелката в яслата и тя го храни) обаче, не искам да замествам напълно едно хранене. Все още.

Т.е. докато не стане на 9 м. да има и кърма и добавка от пюре или каша.
Дилемата: да дам изцедена кърма, но не съм убедена, че ще дадат първо кърмата  и после другото.
Да ходя там да кърмя 2 пъти дневно пак няма да смогвам в определени дни Thinking
Досега имам като идея захранването да правя преди обед у дома, пък в яслата да дам кърма за следобяда.

Мислите ли, че е добро като начало? Или какво да променя, без да отпада кърмене newsm78

Виж целия пост
# 1
Ако мислиш, че в яслата ще уважат исканията ти, аз съм за първа опция.
Поговори с тях първо...

Ако се съмняваш, по-добре си дай пюренцето/кашата в къщи, а пък на тях - изцедената кърма.
Виж целия пост
# 2
Можеш да приготвяш храната смесена с кърма. Малко по-рядко става, ама лелята няма да има избор, тъй че кърмата ще бъде дадена със сигурност. А докато си със Хищника - кърмиш на поискване. Ние така я карахме от 6 м. до 1 г. След 1 г. храната е млечна само ако си е такава по рецепта (каши, кисели, но не и манджи)

Виж целия пост
# 3
Можеш да приготвяш храната смесена с кърма. Малко по-рядко става, ама лелята няма да има избор, тъй че кърмата ще бъде дадена със сигурност. А докато си със Хищника - кърмиш на поискване. Ние така я карахме от 6 м. до 1 г. След 1 г. храната е млечна само ако си е такава по рецепта (каши, кисели, но не и манджи)


Не приемат собсвеноприготвени неща, страх ги е от стомашни разстройства и т.н. трябва да давам пюренца или пакетчета с каши  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
Значи по-скоро нямаш голям избор - захранката у вас, изцедената кърма- на яслата. Защото наистина рискуваш лелята да прескочи даването на кърма с чашка, лъжичка и т.н....и направо да мине на пюрето или кашата.

Аз съм я пускала като тема, но ако си пропуснала, виж схемата, която използвах за Ирина. Има я тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20919.0

Копия от оригиналните страници на книгата на английски има в албума ми в Уебшотс, ти го знаеш къде е. Абе не го мисли отсега, ще му намериш начина на човека, той сам ще ти подскаже как да я наредите тая работа.
Виж целия пост
# 5
Голямо благодаря, това ще ми е от полза!
 Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Знаеш ли тук майките как правят, за да видят дали се спазват указанията в яслата. Посещават без предупреждение. Отиваш за обед точно когато хранят бебо например;)
Виж целия пост
# 7
Знаеш ли тук майките как правят, за да видят дали се спазват указанията в яслата. Посещават без предупреждение. Отиваш за обед точно когато хранят бебо например;)
Хм, не става, не пускат така направо. Мерки за сигурност има.
Вече си мисля, дали да не го мъкна в слинга на следобедните лекции след яслата, хем цица, хем спане  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия