защо учениците от частните училища не получават безплатни учебници и закуския

  • 1 654
  • 34
Всяко дете е равноправен член на нашето общество и разлика между децата не трябва да има, особено що се касае до тяхното образование, а държавата ни доста злобничко се опитва да въведе дискриминация между децата. И в крайна сметка - от чий данъци "раздава" безплатно учебници и закуски?
Виж целия пост
# 1
Ами според мен, ако си запишеш детето в общинско училище и то ще има правото на безплатна закуска, аз не виждам дискриминация  newsm78, въпрос на избор! Ти си избрала закуската да е платена  newsm78, нали?!?
Виж целия пост
# 2
 newsm78
явно от твоите Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 3
Ми не съм много в час,
май защото са държавни, държавата им дава.
Искайте от вашия директор допълнително закуска.

А по чия воля плащаш и за учители, след като държавата е наела пак с държавни пари учителите дето работят в държавните училища? Тях можеш да ползвш пак безплатно.

Малко интересно ми се струва при 3000 лв такса да придиряш за учебници и закуска...

Или просто се чувстваш дискриминирана?
Виж целия пост
# 4
Всяко дете е равноправен член на нашето общество и разлика между децата не трябва да има, особено що се касае до тяхното образование
Тогава или твойто го записваш в кварталното школо, или плащаш на моето да учи във вашето училище  Mr. Green

Дискриминация въвежда не държавата, а родителите - твоето дете има ли GSM за 600лв?

А от чии данъци - ами на работещите и осигуряващите се. Grinning

"Доста злобничко" е да искаш безплатна закуска (за 1лв), която се плаща и от моите данъци, при положение, че можеш да си позволиш такса за частно у-ще.
Виж целия пост
# 5
Всяко дете е равноправен член на нашето общество и разлика между децата не трябва да има, особено що се касае до тяхното образование, а държавата ни доста злобничко се опитва да въведе дискриминация между децата. И в крайна сметка - от чий данъци "раздава" безплатно учебници и закуски?

Ти шегуваш ли се????? #Crazy
Виж целия пост
# 6
По същата горе-долу логика се чудех след като от общинските ясли по местоживеене отказват да приемат сина ми, как мога да си взема отпусканите за дете дотации от държавата, за да ми се намали примерно таксата в частната ясла/градина. Но забележете тук ситуациата е, че отказват да приемат детето ми - тоест при добро желание и нерви бих могла да ги съдя за дискриминация.
Но това беше преди време и бях много бясна. Добре че имаше начин да си позволим бавачка. Сега вече всичко е ОК.
Ами сега като няма места за дечковците, защото сградите са преустроени. Според мен трябва общината все пак да отделя средства за тези деца.

Малко объркано стана ама ......

Иначе за училищата - където 3000лв, там и 3101.
Виж целия пост
# 7
и аз това се питам newsm78
Виж целия пост
# 8
Всяко дете е равноправен член на нашето общество и разлика между децата не трябва да има, особено що се касае до тяхното образование, а държавата ни доста злобничко се опитва да въведе дискриминация между децата. И в крайна сметка - от чий данъци "раздава" безплатно учебници и закуски?
Още като видях заглавието и взех да се  newsm78!Голяма наглост!Дискриминацията не я създава държавата, а родители с болни мозъци!
Виж целия пост
# 9
Горките деца дето учат в частни училища и нямат безплатни закуски и безплатни учебници....
Направо се удивлявам как е възможно да се разсъждава така...
То и раждането е безплатно , но аз си платих за да раждам в частна клиника и не ми е минало на ум, че съм дикриминирана....странна логика наистина...
По-скоро бих се замислила за децата които по някаква причина нямат достъп нито до закуски нито да учебници...
Виж целия пост
# 10
  На мен това ми звучи направо абсурдно! Направо не знам как може човек който дава толкова пари за училище да търси някаква закуска за децата.
  Това се направи за да могат да ходят на училище и деца на социално слаби деца, а не се направи за да получават закуски деца, които най-вероятно ще я изхвърлят тъй като ще имат достатъчно средства да си купят нещо по-интересно от една"проста кифла".
Виж целия пост
# 11
По същата логика, като се ходи на частен лекарски кабинет се плаща, нали?
Виж целия пост
# 12
Ами защото държавните училища са на държавна издръжка, а частните - на частна т.е. за купят на детето ти закуска ще трябва да я платиш ти.
Виж целия пост
# 13
защо? като плати таксата, не ти останаха за закуска ли?
извинявай, ама направо ме застреля с това изказване Shocked
Виж целия пост
# 14
 Всъщност аз мога да ти обясня, доста подробно, защо именно е така, но не виждам смисъл.  Не съм си губила времето в университета, за да ограмотявам, озлобели хора по форумите.
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия