Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 7

  • 50 721
  • 759
# 555
Да си призная-пак ме скъсаха.....и точно както го е описала •ºtreisyº•-само,че едно такси ми спря отпред/това в средната лента/,аз тръгнах да се престроявам в лява лента...ама отзад идваха на скорост и не ме пуснаха/не,че трябваше де/...и ДАИ-джията ми натисна спирачките и ми се разкрещя....и дотам ми беше перфектното до тоя момент представяне......после колегата го въртя на бавен огън-около 45-50мин. го бута им най-кривите и натоварени улици.....и накрая и него го скъса.....Та ще се виждаме пак........
Виж целия пост
# 556
Е да се похваля,взех го!Карах последна,чаках от 10.00 до 14.30,но резултата е положителен Laughing
Люба,съжалявам,че са те скъсали:(
Стискам палци за другия път.
Веселото беше,че карах някъде,където изобщо не бях минавала:)))
Успех на всички!
Виж целия пост
# 557
Честито на Лара  и от мен!Имам няколко въпроса към нея,а може да пишат и други  ,които имат мнение по въпроса!Удачно ли е да шофираш последен на изпит?Една приятелка така взе книжка,мина между капките,изпитващия явно е  решил да й даде книжка,с 4 год стаж е,но и до сега не може да паркира,оставя колата на поляната зад блока Grinning!Когато си дойде съпругът й премества колата пред  блока!Имаше ли скъсани колеги и за какво ги скъсаха.....???
На мен може би следващата седмица ще ми насрочат  дата за изпит пред ДАИ,вчера с голям страх взех вътрешния...!!Пишете момичета,давайте съвети....''не питай старило,а патило ''казват хората!Аз се навих да карам курса заради  2-те деца,много ми е трудно ,признавам си!На няколко пъти ми идваше да се откажа,но доста пари са инвестирани до сега,трябва да го взема!
Виж целия пост
# 558
Люба, следващият път ще го вземеш, стискаме палци. ))))

lara_sun, а на теб честито. ))))

duciana, аз бях единствената, която се явявах на изпит при моя инструктор....така че не знам дали е по-добре първи, втори, или последен да караш. ))))
Виж целия пост
# 559
Момичета, надява мсе да ме приемете във вашата компания. Simple SmileОт другата седмица почва мкурсовете .Престраших се накрая, просто м иписна вече да измислям как да се придвижвам.Попитах инструктора дали мога да решавам листовки в онлайн, а той каза "Не".Имало техническ игрешки и някои не били верни. Дали наистиан е така
Стискам палци на всичли ,които не са успели за други път и се радвам за успелите  bouquet
Виж целия пост
# 560
Не се лъжи с листовките в Интернет, имат грешки и ще те подведат. Naughty
Купи си Официалните изпитни листовки на Труд, струват 10 лева и можеш да си ги поръчаш от нета. 1 към1 са с изпитните.
Честито на lara_sun, и късмет на Люба следващия път.
duciana , не разчитай на това, че ще си последна. Обикновенно първите карат по-дълго, докато последните лекинко ги претупват. Но това не значи , че ако се издъниш, изпитващия няма да те отсвири.
Просто шанса да сбъркаш при трийсет минутно въртене е по- голям, отколкото ако караш 15 мин. Wink
Виж целия пост
# 561
По принцип аз исках да мина първа,защото да седя и да се шашкам допълнително-кофти.Но така се получи,че сложиха курсистите на друга кола първи и така или иначе трябваше да чакам.После всички се бяха разделили по двойки,защото си се познаваха и така останах последна.Имах късмет да се падне страхотен изпитващ и дори скъсаните,които дойдоха да си попълнят заявленията,казаха,че даяджията е много печен.Момчето пред мен  кара 10 мин. и го скъсаха,така че и колко караш пак не е критерий.Аз карах около 20мин. на място,което изобщо не съм минавала,дори пеш:)правих обратен,ляв завой,паркиране,но имах късмет,просто този изпит е субективен,но не е страшен.Аз много се притеснявах,а се оказа,че изобщо не е страшно.За листовките,както са те посъветвали,вземи си на Труд,тези в Нета са кофти.
На всички,които им предстои-УСПЕХ
Виж целия пост
# 562
Любаааааааа,следващият път ще имаш късмет,ще видиш! Hug
lara_sun,честито!  Hug
Виж целия пост
# 563
Била съм на изпит два пъти.Първият път ме скъсаха нарочно,без причина,после се разбра,че е ставало дума за още пари-да си бяха казали по-рано.Ккато и да е .Седнах първа,карах си супер,обаче тоя тъпанар ме скъса.Викам си:следващия път ще карам втора.Обаче не можахме да се разберем с едно друго момиче кой да кара втори и теглихме листчета и какво-пак се падна да карам първа.Казах си,че такъв ми бил късмета,седнах и си карах като предния път уверена и си минах.Изпитвачът ме похвали дори GrinningСамо нали знаете,че ако сте първи колата ще е по-тежка и съответно трябва да дадете малко повече газ,защото може да загасне.На мен не ми е гаснела,имам доста опит без книжка,ама една приятелка я скъсаха,защото и е загаснала няколко пъти.На изпита бъдете спокойни и да не ви пука!Аз съм пълен непукист и така
Виж целия пост
# 564
Мерси,момичета  bouquet Hug....аз,че ще го взема,ще го взема/не казвам от кой път,че  не се знае с тоя моя карък Mr. Green/
 taniuha,ще ги пиша тук изпитващите,че може и някой друг да го интересува-първия път беше Тютюнджиев-по мнение и на инструкторите,много педантичен...та чак до невъзможност да  се вземе изпит при него/е,не,че няма взели.......ама много трудно,отделно,че човека дума не обелва...само сумти докато караш....и няма да ти кажа,как ми подейства-направо се бях огипсирала/,а вчера беше Алексиев-той е поне по-усмихнат/но пък си кара по протокол "от-до"-започна ни с проверка по устройството на автомобила-пита къде са проводниците с високо напрежение,реле-регулатора,всички основни системи да му покажем-къде се сипва масло,спирачна течност,за чистачките/аз не,че ги знаех,но видяхме че препитва и докато чакахме инструктора ни ги показа/.......,та при него по-става ...,ама аз  неможах да отреагирам адекватно на кривата ситуация с таксито.......а пък явно и колегата нещо не му беше симпатичен/а момчето си кара много добре-и то толкова време през най-натоварените улици и го прекара през едни доста кофти места,където си се справи доста добре...ама-на,явно не достатъчно според изпитващия/...Абе,наистина си е субективно това със изпита.......в смисъл,че е малко на късмет работата....Иначе,вчера се престраших и покарах малко и семейната кола/по едни тихи и пусти  улички в квартала и после малко на един паркинг празен потренирах паркиране/и ще видя тия дни да се запиша пак.....ама нещо много нанагорно ми идва/откъм финанси/ начесто да се явявам.....
А,за това кой поред да си-честно не мисля,че има значение за взимането-по-скоро като минеш по-в началото по-бързо минава зор-а......Аз,миналия път бях първа,сега по-средата......освен следващия да искам да съм последна..... Thinking
Виж целия пост
# 565
Относно листовките,аз също съм доволна от тези на в."Труд'',решавах и в нета,но наистина има няколко сбъркани..!Ако се научи добре теорията,листовките не са проблем!Аз решавах и от 2-те места,но в нета става по-бързо!
Дано да имаме късмет на изпитите,аз всичко от притеснение го правя!Ще бъдем 3-ма курсиста на изпита,наистина ме е страх 1-ва да сядам!На вътрешния разбрах също,по -точно почувствах го ,че когато са повече хората как колата гасне,по-тежка е просто....!Но до тогава бяхме винаги 2-та с инструктора,само 2 пъти сме били 3-ма човека в колата!
Виж целия пост
# 566
И двата пъти, когато се явявах на практическия изпит, бях последна.
Първия път, когато ме скъсаха, карах 10 мин. И един юнак с бус ми отне предимство - направи си левия завой под носа ми - явно е решил, че като съм с У няма да успея да тръгна.

Вторият път карах поне половин час. Не усетих как мина времето, толкова бях концентрирана. Така че според мен това няма значение. Всичко е въпрос на късмет. А и по-добре да не разпитваш другите ако си първа кой го е взел, кой не, по кои маршрути са минали, какви грешки са допуснали ..  Wink
Виж целия пост
# 567
След 11 взети часа, и в процес на подготовка за теория, съм малко отчаяна.
На няколко пъти ми гасне колата и ми е трудно да гледам в страни от пътя. Още се съсредоточвам на техническите похвати, без да обръщам голямо внимание на движението.  Laughing
При вас как беше, колко бързо напредвахте Thinking
Виж целия пост
# 568
И аз напредвах много бавно,всичко се старая да го ''мисля'',а инструктора ми казва да го почувствам по колата!Днес ми каза,че карам много ''палаво'' Laughing,в една еднопосочна улица паркирали колите и от 2-те страни,трябваше да забавя хода на колата със съединителя,а аз просто си махнах крака от газ-та!Отчаяна съм също...уж нарочно записах курса във Варна,за да се науча,а сега не знам от кой път ще успея да взема книжка,определено няма да е от 1-я!Чакам за дата.. пред  ДАИ! smile3518 smile3518
Виж целия пост
# 569
И аз напредвах много бавно,всичко се старая да го ''мисля'',а инструктора ми казва да го почувствам по колата!Днес ми каза,че карам много ''палаво'' Laughing,в една еднопосочна улица паркирали колите и от 2-те страни,трябваше да забавя хода на колата със съединителя,а аз просто си махнах крака от газ-та!Отчаяна съм също...уж нарочно записах курса във Варна,за да се науча,а сега не знам от кой път ще успея да взема книжка,определено няма да е от 1-я!Чакам за дата.. пред  ДАИ! smile3518 smile3518

съединителя ли?!
според мен ти си постъпила правилно - мен поне са ме учили съединител да ползвам едва когато колата започне да се "дави" при спиране
книжката е едно, гледай да усвоиш повече неща при шофирането  Peace

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия