Откога се дава риба и каква?

  • 24 412
  • 30
Искам да я въведа в менюто, но ме светнете по въпроса Laughing
Поздрави!
Виж целия пост
# 1
Мисля, че се дава бяла риба. Аз съм купила на Семпер "Риба Калкан с копър и картофи", мисля, че имаше пюрета и с  риба Треска. Още не съм я въвела, но мисля, че след 8-ми месец можеш смело. А на това пюре на Семпер, пише че е след 5-тия месец.
Виж целия пост
# 2
Ясно, но мен ме интересува с каква риба да направя домашно пюре? Например може ли с тези замразените океански риби - Хек и мерлуза??Някоя, ако е правила да ме посъветва Wink
Виж целия пост
# 3
Според мен риба не преди годинката.
Ако детенце е проявило някаква хранителна алергия - не по-рано от навършване на две.
Виж целия пост
# 4
мисля, че хек и мерлуза са най-подходящите. Аз приготвям пюрета от 11 м. възраст почти през 3-4 дни.
ради много ги харесва.
Доколкото съм чела някъде нетрябва да се дава черноморска риба, поне до 3 год.възраст. Ако ме питате защо?- незнам.
Виж целия пост
# 5
мисля, че хек и мерлуза са най-подходящите. Аз приготвям пюрета от 11 м. възраст почти през 3-4 дни.
ради много ги харесва.
Доколкото съм чела някъде нетрябва да се дава черноморска риба, поне до 3 год.възраст. Ако ме питате защо?- незнам.
Защото водата е доста замърсена!

А защо давате рибата чак от 10-11 месец?
Аз мисля преди месото да дам риба(след 1-2 седмици) - нали е по-лека...
Виж целия пост
# 6

А защо давате рибата чак от 10-11 месец?
Аз мисля преди месото да дам риба(след 1-2 седмици) - нали е по-лека...

Защото рибата е сред силните алергени, освен това от риба често се получават хранителни разстройства.
Виж целия пост
# 7
Аз давам на Кайа от 6-7м. И то често -по 3 пъти в седмицата.До сега и давах мерлуза.Белите нетлъсти риби са най-добри като за начало.Днес яде и пъстърва.Много и хареса:)
Виж целия пост
# 8
Аз давам на Кайа от 6-7м. И то често -по 3 пъти в седмицата.До сега и давах мерлуза.Белите нетлъсти риби са най-добри като за начало.Днес яде и пъстърва.Много и хареса:)
Пъстървата е доста мазничка.Аз риба още не съм давала.
Виж целия пост
# 9
Мисля, че се дава бяла риба. Аз съм купила на Семпер "Риба Калкан с копър и картофи", мисля, че имаше пюрета и с  риба Треска. Още не съм я въвела, но мисля, че след 8-ми месец можеш смело. А на това пюре на Семпер, пише че е след 5-тия месец.
Аз въведох рибата точно с това пюре през 9 месец и малката го обожава.Може друго нищо да не хапне,но на това не отказва!
По въпроса кога да въведеш риба,ако сте предразположени към алергий възможно по-късно,но ако нямате проблем то можеш след 6-7 месеца да включиш риба в менюто.
Виж целия пост
# 10

А защо давате рибата чак от 10-11 месец?
Аз мисля преди месото да дам риба(след 1-2 седмици) - нали е по-лека...

Защото рибата е сред силните алергени, освен това от риба често се получават хранителни разстройства.

 Така е, както mam4e ти е писала   WinkPeace
Виж целия пост
# 11
Пробвах да му дам риба точно на Никулден,Дани беше на 8 месеца и то аз му я приготвих,но едвам му напъхах и 1 лъжица Sick.
Пробвах пак  след 2-3 месеца,но с готова на Семпер - хареса му.
И от тогава ядем само от рибните на Семпер.
Виж целия пост
# 12
точно същния въпрос щях да задавам и аз
заредих тия дни с рибните пюренца на семпер и се чудя кога да ги почна
ще изчакам още седмица и ще дам:)
Виж целия пост
# 13
Дани като направи 6 месеца му дадох риба и нямаше проблем. Оттогава не съм му давала, но като направи 7 месеца започвам да му давам. Рибата е много полезна заради фосфора който съдържа. Педиатърката ми каза да започна да давам от шестия месец.
Виж целия пост
# 14
Започнах да давам от 10-11 месец - пъстърва. Не е мазна, както някой е писал по-горе, тъкмо напротив. Мъжо я улови та беше и прясна.

Сега /когато е на 16 месеца/ Дариа направи алергична реакция и педиатърката й веднага предположи, че е от рибата, която яде тези дни, затова внимателно с нея.

Аз бих захранила или с рибно пюре или с прясна риба. Замразените риби не винаги се съхраняват правилно и не ми се струва много уместно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия