Мухъл безкрай!

  • 16 684
  • 60
Проблема ни е от 2-3 години, но става все по- сериозен. От около 4-5 години сме в жилището.
Мухлясват външните стени около прозорците, също и тавана. Чистихме със Саво, бяхме много доволни, но на следващата година мухъла пак излиза. Много е, и е дебел. Предната зима, в кухнята беше толкова дебел, че с едно обилно пръскане със Саво не изчезна. Пръскахме повторно и пак останаха дребни петънца.
Тази година вече е пика. Мухлясват ни 3 стени в кухнята. Включително една, която е южна стена. Мухлясват и външни и вътрешни стени. Мухлясаха ни 2 шкафа, вещите от единия са просто за боклука. Гардероба, който е на вътрешна стена, също мухляса. Някои по- забутани дрехи в него вече изхвърлих. Мухлясала ни е дори масичката, която е в средата на хола. По- трудно ми е да намеря нещо в къщи, което да не е мухлясало  Confused

Някой имал ли е подобен проблем? Дали има спасение? Някакви съвети, каво можем да направим, за да се спасим от този мухъл?
Вече си мисля, че най- добре е да напуснем жилището....

П.П. Слагахме вътрешна изолация в хола, като че ли намаля мухъла, но за изчезване и дума не може да става!
Не сме на последен етаж, на предпоследен сме.
Виж целия пост
# 1
На мен ми помогна влагоуловителят на Церезит- трябва само да съобразиш колко броя трябва да купиш ( 1 няма да свърши работа за целият апартамент). Купувала съм и други, но този е най- ефикасен. Изчисти навсякъде мухъла и сложи, ще видиш че ще останеш доволна Simple Smile
Виж целия пост
# 2
 Shocked Егати, положението е страшно при вас.....явно си знаете че е нужно често да проветрявате, да има отопление през студените месеци и да изолирате причината за мухъла, явно има теч  някъде или нещо подобно, влагоуловители задължително сложете.
Успех.
Виж целия пост
# 3
Мислихме за влагоуловител  Thinking  Пробвахме климатика, нали има такава функция. Струва ми се, че нищо не прави...

За проветрението, проветрявам колкото може повече. Сега, когато все още не е много студено по няколо часа на ден е отворено. Зимата отопляваме всички стаи, съвсем прилично топло е. Нямаме теч  Thinking
Виж целия пост
# 4
Доколкото знам влажността на въздуха е най-голяма във Варна.Затова спасението ви е да си вземете  мощен електрически влагоуловител и да си го местите от стая на стая.Тези на Церезит вършат работа при по-ниска влажност на климата.
Виж целия пост
# 5
В къщата на приятелката отначалото като са се топлили на климатик само е имало мухъл, сега са на твърдо гориво и няма проблеми.
Но аз го свързвам това че и къщата е била нова, преди няколко години е строена.
Иначе мощни ел. влагоуловители може и да помогнат.
Виж целия пост
# 6
Пина,
това звучи ужасно. Щом е с години и се влошава, проверете дали все пак някъде няма теч по стените. Само за това се сещам. На кой етаж сте?  Питай съседите дали нямат такива проблеми. Дали не е възможно да тече някъде от горе и да се събира при вас?
Виж целия пост
# 7
Да, и начина на отопление си има значение- където сме с климатик имахме мухъл, а в едната стая сме с акумулираща печка и нямам никакви проблеми. Момичетата са прави, май наистина трябва мощен влагоуловител.
Виж целия пост
# 8
Това мухълът е голяма напаст.За стените спасението е от тези
латекси,които имат нещо вътре против мухлясване.Ние сме
с такъв латекс и има ефект.
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви за коментарите!
С климатик сме. Мухъла тръгна точно от стаята с климатика, но вече е навсякъде.

Да, във Варна е много влажно. Ама, аз съм живяла в 4 жилища във Варна, не сме имали толкова мухъл. Даже в двете жилища нямаше никакъв мухъл, та явно е възможно...

Терасата над нас има климатик, който капе там. Аз мислех, че е от него. Казахме на съседа, той каза, че ще вземе мерки, не зная дали го е направил, но точно там, от където тръгна мухъла, в момента има най- малко. Лошото е, че от другата страна, където няма ни съседи, ни течове и е южна стена - там сега е цялата стена в зелени и черни огромни петна...  Confused

Ние, общо взето, решихме да се махаме. Само, точно в този момент, продажбата ще стане трудно, за да си купим друго жилище. Имаме и други недоволства от района, тъй че, явно ще се местим. Обаче, това за тези влагоуловители, ще го имам предвид за в бъдеще. Не искам да допускаме за в бъдеще да се стига до тук. Сега и да намалим влажността, тоя мухъл няма просто така да си иде  Thinking  Отделно, че мебелите са вече за боклука.
Виж целия пост
# 10
Пина, и в къщата,където живееше свекърва ми избиваше много мухъл на една от външните стени в спалнята, но там сградата е стара с поолющена фасада и много стара дограма.Там нищо не помагаше.
На село имахме страшно много мухъл по тавана в банята, въпреки че е с постоянно отворен прозорец.Сега намерихме спасение в латекса на Дулукс, който е против плесени и гъбички.
За вашия случай ми се струва, че не е зле да се поинтересувате за латексите Термошилд или Термомакс.Много хора ги хвалеха, преди време имаше подобни теми.
Виж целия пост
# 11
Имам решение, но се прилага без да се живее там поне месец. Действа за няколко години, ако не се премахнат условията за появяването му.
Решението е боядисване две ръце с латекс/ без значение от марката/ за влажни помещения. Може и българско производство.
Тайната е да е концентрат, т.е. да се разрежда. Разреждането в случая трябва да стане с хлор-съдържаща белина/жива отрова/. Има вариант и без хлор, с друг препарат, но е адски скъпо и недостъпно за всеки, или поне неоправдано за жилището.
Виж целия пост
# 12
Значи, да боядисаме с латекс за валжни помещения, смесен с хлор с белина? Не трябва да живеем там, заради миризмата, нали?  То със Саво-то става нещо подобно. Пак не се седи тука... По една седмица едва се търпи от миризма, а първия ден просто не става да седиш в стаята. Иначе бих пръскала всеки месец, но няма да можем да живеем тук....  Сега едва започва зимата, т.е. есента започва... До края на март стените няма да се виждат от мухъл, с това темпо!!  Sad

Ще видя и тези Термошилд и Термомакс. Много благодаря за съветите!  Peace
Виж целия пост
# 13
Да попитам за тия латекси, също за тази адска смес... - цялото жилище ли трябва да боядисаме?  Предполагам, че да.  Ако боядисаме само засегнатите участъци..., не че има много незасегнати де...  Ама и сезона не е вече за ремонти...  Thinking
Ако боядисваме стаите една след друга, дали ще можем да спим в друга стая, или няма да се търпи от тази смес - латекса + хлор + белина?
Виж целия пост
# 14
Цялото!
Не можете да спите, да стоите там! Хлорът е отрова.
Ако ще го правиш, трябва да се изнесете поне за месец и да е по-топло/пролет-лято/ за да изсъхне лесно.
Виж целия пост
# 15
Ех, че работа.... До лятото ще сме потънали в мухъл...   Все пак, много ти благодаря за съвета, Дедо, полезно ми е и ще го приложа задължително, дори профилактично да е...
Виж целия пост
# 16
pina, в кой район сте?  Thinking
Виж целия пост
# 17
От долната страна на пазара. Защо, има ли значение? Аз си го мислех, че тука е, май, по- валжен района.... Живяла съм в Гръцката махала, там няма никакъв мухъл! Във Владиславово съм живяла и там нямахме. Но тук, не е само у нас и то в такива огормни количества и започнах да си мисля, че е от района, но някак, не ми звучи правдоподобно...  Thinking
Виж целия пост
# 18
Попитах от любопитство... ако решиш да си слагаш от Церезит устройствата, ще ти уредя по-евтино от магазина ))))
Виж целия пост
# 19
Преди години,когато парното беше по джоба на всеки и дограмите ни бяха просто дървени мухъл нямаше....Сега всеки сменя дограми с уж по-качествени,парното или се пести или хич го няма и мухала напада като епидемия навсякъде.А той не е нещо безобидно,като дишаме спорите на мухала сме по-често с кашлици,бронхити,алергии и т.н..Особено опасно е за малките деца.
Виж целия пост
# 20
А аз си мислех, че имаме много мухъл...
Pina, едва ли ще ти помогне много, но аз си реших проблема с котешка тоалетна. Избива ми влага на външна стена зад един скрин. Всичко в скрина се беше вмирисало + самият скрин, а гърбът му беше мухлясал. Изчистих, дезинфекцирах и изгладих всичко, а зад скрина сложих плитък съд с "Бенто". В чекмеджетата съм "заредила" по един стар чорап, пълен с тоалетна. За сега поне няма влага и най-вече миризма. Можеш да пробваш поне за гардеробите.
Виж целия пост
# 21
Преди години,когато парното беше по джоба на всеки и дограмите ни бяха просто дървени мухъл нямаше....Сега всеки сменя дограми с уж по-качествени,парното или се пести или хич го няма и мухала напада като епидемия навсякъде.А той не е нещо безобидно,като дишаме спорите на мухала сме по-често с кашлици,бронхити,алергии и т.н..Особено опасно е за малките деца.


Във Варна няма парно с изкл. на един квартал, така че не е от пестене.
Виж целия пост
# 22
Аз сега живея в тухлена кооперация, с дървена дограма и няма спасение, дори в летните жеги ....
Няма ден да не стои отворено поне 8 часа, дори и зимата.
При толкова много мухъл Церезит не ми свърши никаква работа
този имам
Сега за новия дом си купихме влагоуловител електрически, но не съм го носила в стария апартамент (където все още живеем) за да споделя резултати
Виж целия пост
# 23
Да, парно никога не сме имали.
На времето бяхме в панел. Нямаше ден, в който майка ми, всъщност и баща ми, да не опяват колко е кофти панела и да редят безкрайните му неодстатъци. Сега сме в тухла. И преди съм била в тухла. Всъщност това вече е друга тема..., но в панела нямахме мухъл никакъв, изобщо не може да става дума за сравнение със сега....
Все още сме с дървена дограма. Сестра ми си смениха дограмите, сложиха изолация и вседствие на това мухлясаха целите..... Не чак като у нас, де.

Засега сме планирали да напръскаме обилно със Саво и белина, да се проветри и после да боядисаме с латекс против мухъл. Дано поне зимата да издържи.....  Единият шкаф е пътник, както и повечето вещи в него.... Те всички са пътници, но там са ни и старите снимки на хартия, някои други неща, които няма да извърля, колкото и да са мухлясали....  Гардероба не мога да хвърля, нямаме друг. Този е голям, че и нов...  Мисля, че трябва да извърлим всичко, но няма как да стане, на този етап поне.

След някоя друга седмица ще пиша как се е получило и после мога да пиша до кога е издържало, защото ми е ясно, че ще тръгне пак и то скоро...
Виж целия пост
# 24
Пина,
след като напръскате със Саво и белина, опитайте поне 24 часа да не сте в апартамента, защото това е истинска отрова.
Виж целия пост
# 25
pina,аз искам да те попитам имате ли розетки в апартамента?
Ние през март месец сложихме нова дограма,в ЕПК живеем.До този момент мухъл не сме имали,нито конденз някакъв.По принцип не знам кога най много се появява конденз и мухъл,в смисъл зимата ли,есента ли....надявам се да не се появи.Според съпруга ми разковничето било да има откъде да "дишат" стените.Хората обикновенно розетките си зи зазиждат.Ние ги оставихме и в трите стаи.Освен това направихме така,че входната врата да не прилепва изцяло до пода,има някаква минимално разстояние.То не се усеща навътре в апартамента,толкова е малко,обаче като застанеш точно до входната врата се усеща,че оттам влиза въздух.Не знам това дали ще ни помогне,но е факт,че тази есен все още нямаме парно,но нямаме и конденз,нито мухъл.
Друго,живеехме на квартира с дървена стара дограма,тухлен апартамент.На външните стени толкова мухъл се беше образувало,че не е истина.
Виж целия пост
# 26
Ох, ами няма къде да идем... То, не че няма де, но не ни се спи по роднини... Иначе сме замислили да напръскаме сутринта рано и да излезем и до вечерта да ни няма. Но максимум 12 часа ще станат.
Ние сме пръскали вече няколко пъти със Саво, много е гадно.

Розетки, аз даже не знам точно какво е  Thinking Едва ли имаме, не сме се впускали в кой знае какви украси и подобрения, защото бяхме с намерението временно да живее тук. А процеп под входната врата си имаме, то навсякъде имаме, защото не сме сменяли нищо, както си е издадено от строителя, а преди 8 години слагаха колкото да има - много са зле. Дефакто, щем не щем се проветряваме денонощно, защото не сме хич уплътнени, но това изобщо не помага.

Виж целия пост
# 27
Ами аз не знам дали точно розетка се казва из цяла България.Не е украса Grinning,а онова нещо,което се слага на дупката на комина.
Виж целия пост
# 28
Ааа, нямаме. То ние май нямаме дупка към кумин  Thinking
Виж целия пост
# 29
Ние преди да сменим дограмите никога не сме имали мухъл.След смяната се появи и то само в едната стая.Това лято напраихме и външна изолация с надеждата да се отървем от него.Но като чета,че и без нови дограми пак има-страх ме хваща,защото сменихме и мебелите в тази стая.
Виж целия пост
# 30
Със сигурност разковни4ето се крие в циркулирането на въздуха, Прав е мъжът ти, Валенце, за дишането.Виждала съм във Франция че има по дограмите едни малки отвори- като решетка- от там влиза въздух и не става всичко като хермети4ески затворено.( и в България се оказа че ги слагат).И по таваните има подбни вентиалционни отвори( вероятно розетките играят подобна роля в наши исловия Thinking Аз съм в ново строителсто и , ведно с остатъчната строителна влага ни се струпаха и наводнение от комшии, както й теч от калкана и строящия се там съседн блок- близнак #2gunfire Пробвах Саво и още няколко подобни препарата- нищо и половина Crazy Лятото нямаме този проблем. но като се захлади става страшно ooooh! За щастие- само в едната стая, която се отоплява по-нередовно и е северна.Тази седмица ще монтирам климатик и там, с надеждата да потуши проблема.Мисля си че като се отоплява редовно и постоянно няма д аима такава температурна разлика и да се появява такава разлика между външна и вътрешна темепратура( прозорците сутрин са като водопади ooooh!).Пробвах Церазит, ама- нищо работа,.Купих и наслагах под спалнята и шкафове едни други кутии- влагоабсорбиращи- българско производство, които определено събират пове4е вода от церазит.истински ефект съм видяла от големите електрически професионални влагоуловители.Взехме под наем 1-2 пъти такъв и се ужасих като видях какви коли4ества вода събра Shocked
Виж целия пост
# 31
И нашите прозорци сутрин са абсолютно мокри!
Тия, големи, професионални влагоуловители са много скъпи, нали?

За циркулацията на въздуха - у нас не спира да цикрулира. Нищо не се затваря плътно, отвсякъде зее.
Виж целия пост
# 32
И нашите прозорци сутрин са абсолютно мокри!
Тия, големи, професионални влагоуловители са много скъпи, нали?

За циркулацията на въздуха - у нас не спира да цикрулира. Нищо не се затваря плътно, отвсякъде зее.
Ние купихме нашия 312 лв., за 20 л., а за 10 лт беше 250, но беше изчерпан в Метро, та купихме за 20 лт.
Ще потърся снимка

Нашия е друга марка, но така изглежда, Обезвлажняване до 20 л/24 ч
Виж целия пост
# 33
пина,
имате ли външна изолация на жилището? С каква дограма сте? Навсякъде ли топлите? Имате ли асорбатор? Имате ли съседи, които също да се отопляват?
Виж целия пост
# 34
Ето това е решението.
Виж целия пост
# 35
Мдаа, обсъждаме напоследък вкъщи да сложим такива клапани. Скъпо удоволствие ли е, знае ли някой?
Виж целия пост
# 36
Миналата зима и у нас беше тежко положението, аз също живея във Варна. Мазане със Саво, гранулки, проветряване, вътрешн изолации и тем подобни изобщо не са разрешение наистина. През лятото като добре поизсъхнаха стените намазахме с един скъп латекс, казва се полисан. Още не сме навлезли в истинската зима, за сега не мога да се изкажа категорично, но със сигурност се подобри качеството ни на живот. Изчезна неприятния мирис у дома. Визуално също стои много по-добре от стандартния латекс. Разликата е осезаема. И ние мислехме за тези клапи, но преди да ги купим си взехме уред за измерване на влагата. Е, изводът ни беше, че това изобщо няма да ни спаси. Сутрин се събуждаме на 82 % влага и след час широко отворен прозорец  показателят пада с 3-5 %. Външният въздух също е много влажен и всички врати и прозорци да седят отворени, няма да стигнем до комфортните 60 %. Най-голямото удовлетворение дойде като си купихме обезвлажнителя и почнахме да изливаме литри вода от контейнера. Пускаме го през деня малко, и вечер преди да си легнем. Така се събуждаме с прилични проценти.
Виж целия пост
# 37
Мдаа, обсъждаме напоследък вкъщи да сложим такива клапани. Скъпо удоволствие ли е, знае ли някой?

В самия сайт има и цени. Доколкото имам спомен, към 70 лв е единия, като е достатъчно да се сложи само на един прозорец в стаята. Гаранцията им е вечна. Просто слагаш и забравяш.
На мен ми предстои нанасяне в ново жилище и сигурно ще си сложа такива, но ще изчакам да видя дали има влага. Доколкото знам в Германия например дограмите се продават направо с такива клапани.
Виж целия пост
# 38
Със сигурност разковни4ето се крие в циркулирането на въздуха,.........

pina, това е истината  Peace

За целта сложете поне един качествен ел. вентилатор, монтиран на отдушник в банята или на комин или на вентил.  тръба, каквото имате там. Да работи постоянно. Нищо че сте във Варна и навън е влажно, пак ще има ефект, гаранция!

Но появилия се вече мухъл трябва да го унищожиш, както си написала е добър вариант.
Виж целия пост
# 39
Аз не вярвам, че става с циркулация  Thinking Вентилатор имаме на отдушника. Не работи постоянно. Тази година, понеже още не се е застудило, в едната стая малко прозорче е отворено около 5-6 до 8 часа на ден. В другата стая вратата на терасата е отворена по 1-2 часа до 3 часа на ден. Както вече писах, толкова са ни калпави дограмите и вратите, че от всякъде всичко зее. Циркулацията не спира, дори да ми се иска....
Мухъла, който изчистихме на пролет със Саво, тръгна отново с пълна сила от около месец, въпреки всички проветрения и т.н.
Виж целия пост
# 40
Разковничето е влагата в помещенията да не е повече от 55-60%! Peace Всичко над тези проценти е ненормално положение и крие проблеми.
Подобни профили предлагат и Gealan. Мисля, че "Братя Градеви" продаваха на времето. Лични впечатления за ефективността им нямам, но от достоверен източник имам уверение, че действа. Ще потърся линк с инфо.
http://www.gealanbg.com/gecco.aspx
Ето така изглежда, GECCO. Може да се монтира на почти всички системи дограма, дори собственоръчно. Цената едва ли ще е 70 лв. на брой, най-вертоятно е по- малко.
Виж целия пост
# 41
Как да определим каква е влажността в % в едно помещение?
Виж целия пост
# 42
Има уреди, нашият струва около 20 лв.
Ето нещо такова: http://fashion.market.dir.bg/xoffer.php?xoffer=2933&cat=2836&shop_id=98
Виж целия пост
# 43
Опитайте www.biozem-bg.com

Германски продукти с 4 години гаранция.Минерални и бевредни

Н.Данаилов
Биозем България
Виж целия пост
# 44
Миналото лято сменихме дограмите с PVC и също в едната ни северна стая се появи мухъл-само в нея.Мухляса долната част на спалнята,гърбът на гардероба и около педя в края на стената-от горе до долу.Направихме и външна изолация това лято,ремонт на стаята и си намерихме повод да си купим нова спалня.И тази сутрин се препотих като видях,че в ъгълчето се е появило малко черно петно.Сега прочетох за тези клапи-утре ще покажа на мъжа ми и ще видим-може да пробваме и с тях.Някой има ли вече впечатления?Не ми се сменя пак спалнята.
Виж целия пост
# 45
Ние в детската си поставихме такава клапа /преди месец/, за сега сме доволни . Тези дни ще си купя влагомер за да следя стойностите.
От тези си взехме http://www.bezvlaga.com/ustroistva/nagnetatelni/#dok1
Виж целия пост
# 46
Извинявай,а каква е цената?Има ли я в сайта -да се ровя.
Виж целия пост
# 47
Ох, този мухъл ми е такава болка и на мен. Преди три години се появи в едната стая, миналата година и в другата. На външни стени. Зимните месеци. Явно си трябва саниране, обаче сме под наем, а на наемодателя му е все тая.
Преди две седмици си вземахме влагоуловител (имаше показан подобен по-напред в темата) и не съм го изключвала от тогава. Направо си ме е страх да го изключа. Що вода събира, направо съм изумена. А каква разлика във въздуха в стаята .. просто е съвсем различно вече. Сега планираме и втори, за другата стая. Но със сигурност ще мина и с латекса.
Виж целия пост
# 48
Присъединявам се и аз към тази болна тема.  Sad
Спалните ни са северни и спасение от мухъла до сега не сме открили. Почти всяка седмица се налага да го отстраняваме от стени и таван. До скоро използвахме Саво и Антимухъл, но се налагаше да изпръскваме промишлени количества и после с дни не можехме да проветрим. Напоследък го махаме с Доместос. Много по-лесно отстранява мухъла и по-лесно се измирисва след това.  Peace

От стените и тавана все някак успяваме да премахнем мухъла с периодични грижи. Лошото е, че мухлясват разни вещи из стаята.  Sick Предни години се е случвало дрехи в гардероба, които почти не използваме, да открия мухлясали. Съответно трябваше да ги изхвърля. Наскоро открих, че матрака на бебето е започнал да мухлясва от долната страна.  #Cussing out Като се има предвид, че бебешкото легло е разположено на най-вътрешната стена и матрака е върху дървена скара, под която има една педя празно пространство.  Sick #2gunfire Бебешкият шезлонг, който просто си стоеше в стаята без да се използва, преди две вечери го забелязах, че е целият в мухъл.  Sick Направо не знам вече какво да правя. Разбирам да беше смотан в някой ъгъл....  Барбитата на голямата ми дъщеря - косите и дрехите им ми миришат на мухъл.  Sick
А най-лошото е, че самите ни легла /матраците/ са пропити с миризма на мухъл. Е това вече не зная как да отстраня...  newsm78 Мисля си последните дни, че вероятно единственото спасение / временно/ е да си купим нови легла. Ама можем ли всяка година да го правим???
 smile3511

Виж целия пост
# 49
Не виждам да сте го коментирали - но ако имате цветя в стаята илижилището това също повишава риска. При нас така се получи - в един външен ъгъл се получаваше преди ремонта мухъл. Изчистихме го със Саво, изстъргахме част от мазилката, минахме отгоре с колоркит, с латекс. Нямахме проблеми нито миналата зима, нито пролетта, нито началото на есента - до преди няколко седмици, когато прибрах цветя от вън. 5 саксии. За една седмица се появи пак мухъла. Изхвърлих цветята и мухъла моментално спря развитието си до където беше стигнал. Сега пак ще пръскам със САво, а напролет май ще пребоядисвам с Дулукс срещу плесени.... много малко е и само в ъгълчето, но дразни. Направо щях да полудея, ако е както го описвате и силно се надявам да намерите добро решение
Виж целия пост
# 50
Имаме цветя в едната стая - 4-5 са. И цветя ли да не гледаме сега....
Ужас, Добрич дори не е на морето, да кажеш, че има такава влажност...
Да беше малко мухъл, но като мухлясват стени, мебели и вещи......
Виж целия пост
# 51
Аз в спалнята нямам цветя,но мухъл има.Интересно защо само в тази стая.Отопляваме се с газ и навсякъде е топло.И кухнята е северна,но там мухъл няма.Сега просто се притеснявам,че новата ни спалня ще мухляса-ужас.Всичко сменихме в тази стая и гледам в ъгълчето вече има малко петънце.Ще го махнем,но мебелите -незнам.
Виж целия пост
# 52
Аз така като гледам - борбата трябва да е комплексна. Т.е. по всички възможни фронтове. Ние сме в стара къща, в която не беше живяно години наред. Сега я ремонтирахме и това допълнително увеличи влажността - заради замазките, тераколите...

Сменихме дограмите и изолирахме. Отопляваме навсякъде - парно с котле. Всеки ден проветряваме - по 10 минути на широко отворени прозорци. За да се смени въздуха без да изстиват стените и мебелите. Топлият въздух поема много повече влага от студения и така дефакто изваждаме влагата с проветряването. Преди имахме влагоуловители - сега не. Но обмислям да сложим пак. Просто видях с очите си как цветята докараха повишаване на влажността. Затова и ги махнах.

Виж целия пост
# 53
И аз задължително проветрявам-разтварям всички врати да стане течение,но пак се появи гадният мухъл.
Виж целия пост
# 54
Пина, живеем на същото място. То наистина е едно от най-влажните в града. Относителната влажност в стаята в момента е 88%, отвън на терасата 82%.
Как да ни помага проветряването като трябва да сме до 60%?
Това лято изолирахме бетонните части над тавана и по челата , сложихме външна изолация с мазилка. За сега се държи, но влагоуловителите от типа на ел. са това, което според мен би ни помогнало.
Виж целия пост
# 55
Renew , а дали можеш да ми кажеш или линк, където да проверя, каква е влажността в различните райони на Варна? Бих искала да знам кои райони са по- влажни и кои по- сухи.
Виж целия пост
# 56
Малко късно виждам темата, но да споделя.
И при нас положението започна, като при пина, след многократно третиране със Саво, антимухъл, доместос, влагоуловител на Церезит и т.н. някои стени бяха буквално зелени от мухъл  Sick, стигнахме дотам, че пускахме духалка, насочена към стената, за да не излиза мухъл. Миналото лято направихме тотален ремонт - изстъргахме цялата шпакловка, направихме нова, запечатихме навсякъде с термошилд (който е безумно скъп  #Crazy) и накрая си купихме влагоуловител на Фагор, модел DH-22 Е - отчита автоматично каква е влажността в стаята, на ден стигахме до 3-4 литра вода да изхвърлям  #Crazy. От тогава нямаме мухъл  Praynig. Моят съвет е да се вземе качествен влагоуловител, защото това е решението, всичко друго е временно. Борбата с мухъла продължи 5-6 години, все ми се свидеха 400 лв. да дам за този влагоуловител, но ремонта ми излезна по-скъп. Дано да съм била полезна.
Виж целия пост
# 57
Не изчетох цялата тема,но само да споделя че при нас мухъл се образуваше заради прозорците,на които имаше алуминеви щори,като спряхме да ги пускаме вечер спря водата по прозорците и мухъла.Също така до стените не трябва да има залепени мебели,зад гардероба също се образуваше много мухъл.
Виж целия пост
# 58
Пина , виждала съм  общински доклад за качеството на въздуха  по райони , но за влажноста - не. Има общо инфо за влажноста в града. Тука не се дава достъп до информация за показателите на въздуха много лесно.  Принципно би трябвало да е по-далеч от водни басейни и по-проветриво място.  

Виж целия пост
# 59
Аз така като гледам - борбата трябва да е комплексна. Т.е. по всички възможни фронтове.


И аз така мисля.  Peace

Виж целия пост
# 60
Преди много години когато се топлихме с газовите преносими печки имаше толкова много влага особено по стъклата а от таваните  капки капеха.Но вече сме на парно с котел. Изолация на външните стени, в две стаи розетки с ел.вентилатор на комините (изобретих им и капаче с лепки от каишките на стари обувки или дрехи,защото нямаха капачета)- сега при поставени капачета и при вятър се чува как течението леко си минава - при не работещи вентилатори и свири като вибрира капачето.И НЕ СЕ ЗАДИМЯВА КОГАТО ГОСТИТЕ ПУШАТ.Не проветрявам много за да не влиза от вън миризмата на пушещи комини.Най - много час за да не се насища климата в стаите с влажен въздух....От тогава нямам мухал, няма влага което се дължи най - вече на външната изолация която е 10 см стериопор ( за да дишат стените).А защо 10 см. ми защото така и така плащаме за майсторлък , за мрежи ,шпакловки и мазилки и т.н.-  парите си ги даваме защо да не е 10 см невероятно топло е и приятно....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия