фиброаденом на гърдата

  • 4 849
  • 6
Преди две години ми откриха кисти на гърдите.Правиха ми пункция,а след една година и операция тъй като целите ми гърди са в кисти.Преди един месец претърпях катастрофа и имах рана  на главата около 7-8 см,и счупено ребро.Бях в шок.Между другото хирурга ми прегледа и гърдите и ми каза,че имам фиброаденом.Знам,че това е доброкачествен тумор,а възможно ли е от стреса да стане злокачествен?Ако някой е имал фиброаденом моля да ми пиши ,как се е излекувал.Чувствам се ужасно от преживяното.Все още не мога да се съвзема.Все още ме боли гърба и след  малко повече умствено натоварване и главата.А сега и този фиброаденом,съвсем ме побърка.Казват,че съм силен човек,но явно и силните хора могат да бъдат и слаби в даден момент.Предварително благодаря на тези,които ще ми пишат за съвета,дали да предприема нещо за премахването на фиброаденома!
Виж целия пост
# 1
Не пиша от личен опит, все още не съм обърнала внимание на гърдите си покрай други проблеми, но на майка и откриха фиброаденом преди две седмици на профилактичните прегледи, които провеждат от предприятията и и казаха, че трябва да бъде отстранен. Тя се консултира с двама специалисти в областта, които бяха категорични за премахването му. Сега и предстои операция. Не знам дали ти помогнах, възможно е и възрастта и общото здравословно състояние да са от значение за решението дали да се махне, или не / ноември месец миналата година майка претърпя и хистеректомия /. Казали са и, че ако е киста ще се наблюдава, но щом е фиброаденом трябва да го махне.
Виж целия пост
# 2
Здравей. Преди почти година си напипах бучка. Отидох на доктор който ме прегледа и каза че е или киста или фиброаденом. КАза, че ако е киста при вземане на течност от мястото  ще се махне, но ако не е по добре операция. Много често е доброкачествено, но има опасност и да не е . Затова ми препоръча да се оперирам. Всичко стана много бързо. За около 2-3 дена. Значи влязох първата вечер, на следващия ден ме оперираха ( с пълна упойка) и на следващия бях в къщи. Няколко месеца ме болеше мястото, но за сега слава богу съм добре. Според мен е по добре да се оперира отколкото постоянно да го мислиш. Има няколко теми в този подфорум за това.
Успех каквото и да решиш.
Виж целия пост
# 3
В началото на декември ми предстои операция на два фиброаденома. операцията не ме притеснява толкова, колкото факта, да не се окажат образованията злокачествени. Ще ме оперира д-р Ненков - Варна. Някой може ли да помогне с информация за него?
Виж целия пост
# 4
В началото на декември ми предстои операция на два фиброаденома. операцията не ме притеснява толкова, колкото факта, да не се окажат образованията злокачествени. Ще ме оперира д-р Ненков - Варна. Някой може ли да помогне с информация за него?

Защо не отидеш за второ мнение при д-р Брюкнер?Има платен прием в МД! Тя е невероятен специалист,ще те види на ехограф...Мисля че фиброаденома може и само да се наблюдава без да се оперира.
Виж целия пост
# 5
Благодаря много за отзивчивостта! Simple Smile
Аз съм минала през ехограф и мамограф + иглена биопсия, така че това вече е направено. По отношение на д-р Брюкнер имам по-особено мнение. Преди 10 години имах подобна операция(не фиброаденом) и имах възможността да бъда прегледана и от нея, не останах с прекрасни впечатления! Ще съм благодарна за отзиви за д-р Ненков!!!  bouquet
Виж целия пост
# 6
Според мен трябва лекарят да прецени стетента на риск на образуванието и дали е наистина наложителна операция, все пак говорим за пълна упойка...
Аз имам същия проблем, откриха ми го съвсем случайно преди година при общ преглед. Лекарката ме беще изплашила страшно много, че е много опасно и трябва веднага да се оперирам. Отидох във "Вита", направиха ми щателно излседване и се установи , че образуванието е 4 мм и на този етап не изглежда проблемно, макар, че имам леки болки, особено преди цикъл в ПМС. Докторът там ме посъветва да не се оперирам засега, освен ако не започне да се видоизменя бързо и да нараства. Ето, вече 1 година си стои все 4 мм, но ходя на преглед на всеки 3 месеца. На 32 г. съм, в рода ни няма никакви ракови заболявания. Живея си с него и не го мисля, само внимавам да се следя редовно при мамолога.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия