Трудно ли е...

  • 1 336
  • 19
да се гледат 2 деца с малка разлика? Как сте опазвали бебето от баткото или каката? Разликата при моите ще е 2 години и 3 месеца и всеки ми казва, че съм щяла да се побъркам и че било много трудно.
Виж целия пост
# 1
моите щерки са с две години разлика.трудно е първата година и половина-две докато им се уеднаквят режимите и интересите. голяма хамалогия е, няма да те лъжа. но като почнат да се заиграват, става даже по-лесно отколкото с едно дете, че като е самО, все теб търси за другарче, а докато се занимават едно с друго ти остава и по малко време за тебе. най-тежки е времето сутрин и вечер - ставане, миене, закуска, вечеря, баня, лягане - и двете имат нужда от помощ и внимание. но чак до побъркване е малко вероятно да стигнеш Simple Smile.
леко раждане и по-спокойно - ще се справиш. щом толкова жени са успели, и ти няма да се даваш. пък и щом до тук си стигнала, имаш ли избор Wink?
Виж целия пост
# 2
Чуждият опит в тоя случай няма никакво значение.Това са твоите деца и те не са като децата на комшийката.Не се впечатлявай от подобни изказвания,всичко си зависи от децата.Моите са с голяма разлика и не мога да дам съвет,но имам доста познати,на които децата са с малка разлика и ги изгледаха безпроблемно.
Виж целия пост
# 3
Може би първата година ще е трудничка, но им даваш шанс за огромна близост през зелия им живот.
Майка ми и вуйчо ми са точно с 2 г. разлика и твърдят, че е било супер детство, а и сега са добри другарчета.
Пожелавам ти най-лекото раждане и поспаливо бебче  Heart Eyes
Виж целия пост
# 4
Може би първата година ще е трудничка, но им даваш шанс за огромна близост през зелия им живот.
Майка ми и вуйчо ми са точно с 2 г. разлика и твърдят, че е било супер детство, а и сега са добри другарчета.
Пожелавам ти най-лекото раждане и поспаливо бебче  Heart Eyes

И аз мисля като елси, а и майка ми и вуйчо ми са със същата разлика. Много са се биели, но пък са били неразделни другарчета Simple Smile.
Виж целия пост
# 5
И аз това се питам, но скоро ще узнаем отговора и двете Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Амиииии трудничко е! Embarassed
Моите са с разлика от 1г. и 8м. и малко се побърквам! Сутрин и вечер наистина е най-трудно, докато ги измиеш, облечеш и нахраниш! Почна да храня каката и бебето започва да реве кански от глад и тогава започвам да пея песнички на каката та да се разсейвам, че откачам като го слушам да плаче а аз не мога да я гушна в момента! Или пък излизаме навън и Деничка хуква през улицата, аз зарязвам количката и хуквам след нея, тя започва да се дърпа на другата страна към люлките и не иска да се върнем до количката! Бебето усетило, че количката е спряла започва да мрънка и аз ставам  Crazy! Най-редовно люлям люлката с едната ръка а с другата клатя количката! Добре, че Дени ходи на ясла и съм с двете само вечер и събота и неделя, че иначе съвсем ще откача!
Особено както Лъчезара е доста ревливо бебе и иска постоянно да е гушната, а Дени като види, че съм я гушнала и веднага тича при мен и нея да гушкам! #Crazy
Незнам ама вечер като заспят и двете /някъде към 12ч.  Confused/ се чувствам като изцедена! Може би още не съм свикнала! Дано по-нататък да стане по-лесно!
Леко раждане и след време да се похвалиш как е при вас! Simple Smile
Виж целия пост
# 7
При мен разликата е 4 години и трудното беше първите 6 месеца,  докато бебо се очовечи и всички свикнат с новия член на семейството .
Сега вече е по- лесно . Голямото гледа малкото .
Вярно , че при вас разликата е на половина , но това не значи не трябва да изчеткваш баткото честичко .... колко е добър , умен и колко мнооого ти помага за бебо / това за в бъдеще/ .
Истината е че след като се прибрах в къщи от родилния ... гушкам едното да го накърмя / с едната ръка/ и гушкам другото / с другата ръка / и чета приказки .... понякога ми се искаше са имам поне още 2-3 ръце. После бати носеше кърпите , "помага" да къпем бебо , носи памперсите / той избираше с каква картинка да е памперса , тогава бяхме на "Памперс"/ , подаваше ми мокрите кърпички и избираше кое боди да му се облече .......  включвах го във всичко което е свързано с бебо и той го прие много бързо .
Сега вече си играят заедно .... единя строи -другия руши  Wink .
Само за инфо .... имам брат с 1 година и 4 месеца  по-малък .... много е готино , щото "дребното " е с 1 глава по -високо от мен ,  много се разбираме и обичаме ..... мъж ми пък има сестра 1,5 години им е разликата .
Трудното е за майката , но за децата си е страшно готино / като поотраснат и спрат да се конкурират за обичта на родителите/ .
Виж целия пост
# 8
И нашият случай е по различен, но приятелката ми има две момченца с такава разлика и винаги казва, че не е полудяла през първите месеци само благодарение на мъжа си, защото той поел основните грижи за по-голямото. Освен "четкането"/похвалите/ на по-голямото приятелката ми беше предупредила бабите да не се прехласват много шумно по бебето пред баткото.
Опазването на малкото от любопитството на каката/батето става с много обясняване, много показване и бързи реакции... Бъди готова за хиляда и едно ЗАЩОта и КАКВОта??? newsm12
Как ли се справят майките с по 3-4-5 дечица? Няма да се излагаме и ние дето имаме само по двечки, я  Laughing
Леко раждане, здраво и сладко бебче и щастливо и послушно по-голямо детенце!
Виж целия пост
# 9
Не се настройвай още от сега,това ще го разбереш като родиш.Е сигурно ще е трудно,но не си единствената.Много хора гледат по две деца с малка разлика,гледай да си по спокойна и да приемаш нещата малко по-повърхностно,щото иначе ще изперкаш.Ще се справиш споко,да са ти живи и здрави и двете,това е най важно,а от теб се иска да ги обичаш и да се грижиш за тях. Wink
Виж целия пост
# 10
Мойте са с разлика 1г.5м.
Големият не е проявявал агресия към бебето, най-много да му вземе бибата, но после гордо му я даваше Simple Smile
Опитвах се да го ангажирам в гледането на бебето, да ми носи памперси, кърпи, да му дава бибата, той проявяваше самоинициатива да му дава шише с вода.
Най-трудно ми беше навън, в началото излизахме с две колички и винаги ми трябваше помощник. Малкият искаше непрекъснато да го возят, а големия беше като фурия и все някой след него трябваше да тича.

Едва ли някой ще ти каже че е лесно с две, то с едно си е лудница.
Зависи си от децата и от твойта организация. Ако има и някой да помага, най-добре.

Успех!
Виж целия пост
# 11
Амиииии трудничко е! Embarassed
Моите са с разлика от 1г. и 8м. и малко се побърквам! Сутрин и вечер наистина е най-трудно, докато ги измиеш, облечеш и нахраниш! Почна да храня каката и бебето започва да реве кански от глад и тогава започвам да пея песнички на каката та да се разсейвам, че откачам като го слушам да плаче а аз не мога да я гушна в момента! Или пък излизаме навън и Деничка хуква през улицата, аз зарязвам количката и хуквам след нея, тя започва да се дърпа на другата страна към люлките и не иска да се върнем до количката! Бебето усетило, че количката е спряла започва да мрънка и аз ставам  Crazy! Най-редовно люлям люлката с едната ръка а с другата клатя количката! Добре, че Дени ходи на ясла и съм с двете само вечер и събота и неделя, че иначе съвсем ще откача!
Особено както Лъчезара е доста ревливо бебе и иска постоянно да е гушната, а Дени като види, че съм я гушнала и веднага тича при мен и нея да гушкам! #Crazy
Незнам ама вечер като заспят и двете /някъде към 12ч.  Confused/ се чувствам като изцедена! Може би още не съм свикнала! Дано по-нататък да стане по-лесно!
Леко раждане и след време да се похвалиш как е при вас! Simple Smile
При нас е същата работа с разлика между децата  1 г. Напослесдък излизам само с големия, а малкия на двора с тати или гледачката. При храненето докато единия дъвче, подавам на другия, после обратно... По-трудно е, но само в началото, при нас нещата вече започват да стават по-лесни, а като тръгнат и двамата по ясли и градини ще мога и да си напиша дипломната работа !  Grinning
Виж целия пост
# 12
 Ами Димана и Момчил, разликата им е 2г. и 10 месеца, никой не ми е помагал, от 1-ят ден си се оправях сама, но аз съм си така, ако ми цъфне някой, само ще ми пречи.
 Ами не е много весело и има доста изнервящ период, но като пораснат по-големи, става голям купон Laughing
Виж целия пост
# 13
Само мога да предполагам,че ще е трудно,та Ади на 2 години си е бебе още,иска си облужването отвсякъде!Така,че мила въоръжавай се с търпение и нали знаеш "идеална разлика няма",важното е да са живи и здрави дечицата! Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Аз съвет не мога да дам. Нямам опит, но искам да кажа друго. Аз и сестра ми имаме то4но 1 година и два месеца разлика. Майка ми си признава, 4е не и е било лесно. Сестра ми не е била планирана, но с радост си я родили и нея. Познайте сега кой ми е най-близкия 4овек на света?!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия