Брекети- колко ви излязоха и къде ги поставяхте?

  • 275 601
  • 1 331
# 1 020
А дали е възможно да се прояви алергия към тях?

към брекетите ли?
Виж целия пост
# 1 021
Да.Нали е метал,а дъщеря ми проявява алергии към метали,пластмаси...
Виж целия пост
# 1 022
Да.Нали е метал,а дъщеря ми проявява алергии към метали,пластмаси...

хм, задължително потайте на консултацията...аз мисля, че материалите не би трбявало да предизвикват алергични реакции, но имайки в предвид, че алергиите са непредсказуеми....
Виж целия пост
# 1 023
Деси,благодаря ти за бързите отговори.
Виж целия пост
# 1 024
Деси,благодаря ти за бързите отговори.

няма защо Simple Smile
Виж целия пост
# 1 025
 И аз се записвам в темата за да следя иформацията, която ще ми е много полезна.
  Предстои ми слагане на брекети, не заради козметичен дефект, а заради здравословен.
 Имам дълбока захапка, луксация на челюстта с болка заради износване на ставата, което води до артрит. Освен това трябва да се направи и изграждане на зъбите, защото са се поизтрили от търкането на горните в/у долните.
 Визуално не съм супер зле, но определено трябва да се направи корекция.
 На първо време трябва да направя панорамна снимка, снимка на ставите и още един вид снимка която забравих как се казва, бележката ми е някъде из чантата.
 Обясниха ми, че първоначално трябва да нося около 3 месеца една шина с която да спя през нощта, за да се отпуснат напрегнатите мускули. След този срок вече можело да се сложат брекетите, като преди това се направи изграждане на зъбите.
 Някои има ли с такъв проблем?
Виж целия пост
# 1 026
Аз съм с подобен проблем, само където все още нямах артрит/износване на челюстта...зъбите също са ми изтрити, но за сега изграждане не се налага...
Може би ще прочетеш напред темата или вече си го направила....но при мен проблема се решава с операция на долната челюст...ако ти кажат за това не се шашкай много...аз така се бяха шашнала, че половина година не искаш да чувам за никакви брекети, но си надвих де Wink освен това незнаех нищо за нея...сега поне ще мога да ти предам информацията Simple Smile
Виж целия пост
# 1 027
Ох, операция не звучи добре. Дано не ми се наложи, след като направя снимките ще се знае със точност как ще се действа.
desideskata , не разбрах ти направила ли си операцията или си се разминала с брекети или тепърва ще правиш операция? Прочетох някои страници напред, но не всичко.
Виж целия пост
# 1 028
няма начина да се размине човек с брекетите...защото трябва да се оправи оклузията на двете челюсти и подредбата и тогава под ножа...
от Телерентгенографията (профилната снимка) само можеш да видиш колко ти е дълбока захапката..при мен е повече от дължината на последния кътник, който изцяло не се засича с горните...
Операцията по последни данни може да е след около 3-4 месеца (ще съм готова с всичко останало и ще и дойде реда), но не се знае, защото имам два мъртви зъба предни долни, които не се знае как ще понесат брекетите и напрежението/местенето...от 7ми март съм с брекети и на долните и за сега добре върви, нямам болки, не са се отлепяли, добре го понясят, но естествено не се знае все още нищо....да не говорим, че от 04 04 съм на нова работа с 6 мес изпитателен срок и сигурно и да съм готова за нея...ще трябва да изчакам да мине срока:(
Т.е. не съм я направила, но си походих по консултации с лицево-челюстни хирурзи, имам координати...та това имах в предвид, като казах, че мога да помагам Simple Smile
Виж целия пост
# 1 029
Мерси, desideskata   bouquet
Сложна комбинация правиш и ти. Мъртвите зъби предполагам, че са с коронки, то и аз имам 2, един горе и един долу.
На мен засега ми направиха само отпечатъци от горна и долна челюст + захапка.
Ако ми се наложи консултация с лицево-челюстен хирург непременно ще ти искам препоръка Peace
Виж целия пост
# 1 030
Деси,не бях чула,че мъртвите зъби са проблем при поставянето на брекети.Би ли ми обяснила,ако знаеш.Дъщеря ми също има два мъртви зъба заради "кадърна" зъболекарка.
Виж целия пост
# 1 031
elix, не са с коронки. След като бяха запълнени каналите, сложи материал за бломбички и ги направи, та сега не личи че са мъртви (освен по тъмния цвят и това че аз си знам Wink)
did_di , при мен са умъртвени защото заради неправилната захапка са се стопили корените им и получих гнойна торбичка от некадърна заболекарка (която ми каза че имам безобидна афтичка..)...проблема е, че като цяло те са изтънели и по-чупливи от здравите, може да се оплепи емайла, с отлепянето на брекетите..при движението може пак да започне (при мен) да се образува тази гнойна торбичка, да започнат да бе болят (защото не им е ваден нерва)...и всякакви такива неща...като цяло ОД сега действат по-леко, не така агресивно с дъгите както при горните ми...освен това при мен точно тези двата трябва да се "пъхнат" надолу, че са много излезле и нарушават равнината  ooooh!
има хора с по 15 и повече години с мъртви зъби и нямат драми, но не всички са така...
Една мацка нямаше никакви проблеми с нейния мъртъв 5 или 6 зъб горен, така че всичко е индивидуално, но питайте, за да сте подготвени и да не останете неприятно изненадани...аз само стискам палци да не ме заболят, че тогава се оправя с вадене...
Виж целия пост
# 1 032
Да,май ще трябва да кажа на ОД за тези зъби.Дано да издържат.Благодаря,за информацията.Добре е човек да е подготвен,да знае какво го чака и какво трябва да се вземе под внимание.
Виж целия пост
# 1 033
Здравейте, много разчитам да ме посъветвате   bouquet от толкова много клиники и ортодонти не знам как ще избера, в клиниката, в която се лекувам не съм сигурна дали имат ортодонтия, но ще питам следващия път.

Значи нямам сериозен проблем с криви зъби, т.е има 2 които могат да се понаместят, но не е нещо фрапиращо от естетична гледна точка. Имам обаче проблем с дълбока захапка и тя ми коства пародонтални проблеми и изпилване на зъбите. Решила съм да слагам брекети, на 24 г. съм и нямам притеснения по отношение на възрастта, важно е да си коригирам проблема. Моля препоръчайте ми ортодонт.  Hug
Виж целия пост
# 1 034
Здравейте, много разчитам да ме посъветвате   bouquet от толкова много клиники и ортодонти не знам как ще избера, в клиниката, в която се лекувам не съм сигурна дали имат ортодонтия, но ще питам следващия път.

Значи нямам сериозен проблем с криви зъби, т.е има 2 които могат да се понаместят, но не е нещо фрапиращо от естетична гледна точка. Имам обаче проблем с дълбока захапка и тя ми коства пародонтални проблеми и изпилване на зъбите. Решила съм да слагам брекети, на 24 г. съм и нямам притеснения по отношение на възрастта, важно е да си коригирам проблема. Моля препоръчайте ми ортодонт.  Hug

В идния петък съм на първичен преглед при Иванова-София.Препоръчаха ми я доста хора като много добър специалист..след прегледа ще споделя..мисля че и като цена е "по-евтина"..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия