Къде се плаща за избор на лекар(до родилите майки ) в света София ?

  • 1 403
  • 29
Здравейте

Имам следната дилема, на училището за родители в Света София и на иформация от болницата ми казаха че таксата избор на лекар се заплаща в болница.
    А лекарката при която ще раждам твърди че сумата се внася в МЦ "Св. Петка" където работи и те ти издават някакъв документ за пред болницата.
 Моля майки те който са ползвали тази услуга към 1 АГ Света София да споделят как е станало плащането на таксата при тях?
Виж целия пост
# 1
Zdrasti.Az znam che se plashta sled ragdaneto,kato te izpisvat v samata bolnica.No moge i da ne sam razbrala.Ti tam li si reshila,pri koi doktor.Az shte sam bez ugovorka,nikoi ne poznavam
Виж целия пост
# 2
Мдаааа
По принцип се плаща в болницата, но и мен ме прекараха през системата, за която пишеш.
Спомням си, че оскъпяването беше около 100 лв.
Много ме беше яд, но бях в малко патова ситуация и нямаше как да протестирам:(
Виж целия пост
# 3
Аз родих там на 12.март тази година. Избора на лекар се плаща преди да родиш и този, който си бях избрала (началника на оперативна гинекология Красимир Недялков, защото бях за секцио и него ми го препоръчаха като много добър) ми каза да ги внеса на касата на самата болница. Но на мене не ми се ходеше до болницата защото трябваше да ангажирам и мъжа ми да ме кара с колата, та ги дадох на ръка на Недялков когато 2 дни преди да родя бях за последно в частния му кабинет. Той като се срещнахме сутринта в деня на секциото ми даде един документ-картонче, за платена сума за избор на лекар.
За ВИП стая, ако ползваш, се плаща при изписването, защото сумата зависи от дните на престоя.
Успех и леко раждане!
Виж целия пост
# 4
Aaaaa, аз не знам да е така. На мен ми казаха, че се плаща преди раждането на касата на самата болница ( Св. София), от където ти издават и касова бележка ( точно това ме впечатли мен, че не се дава под масата, на ръка)!!!
Което ще рече, че си избираш лекар, свързваш се по някакъв начин с него ( може би вземаш инфо от тук, или от самата регистратура на АГ-то) звъниш му, срещате се на един ехо-преглед, например, чудиш се дали ти харесва или не, питаш тук и там за него, после отиваш до болницата и на касата обявяваш при кого искаш да раждаш, даваш си 500-те лева, които са регламентирани от шефа на клиниката, вземаш си бележката; обаждаш се пак на лекаря и му казваш че си си платила да раждаш при него, да очаква включване около датата на термина ти Mr. Green Та, така ги виждам аз нещата!
А може обажданката на лекаря да стане преди да заплатиш, че да си сигурна, че този лекар няма да е в отпуска по това време или нещо такова!
Хм.... #Crazy какво значи да плащаш на друго място? newsm78
Виж целия пост
# 5
Доротея и аз така направих и така видях нещата ама друга стана,
докторката твърди че парите се внасят при нея и тя ми дава талонче за пред боницата, а не обратното, както аз разбрах на курса за родители.....и най интересното е че на информация дават същото инфо.


Виж целия пост
# 6
Коя е докторката?
Виж целия пост
# 7
Лазарова
Виж целия пост
# 8
не е тази при която бях аз...
Незнам какво да те посъветвам:(
Виж целия пост
# 9
Reza а на теб защо ти се наложи да доплатиш тези 100 лв?
 ти при коя ражда?
Виж целия пост
# 10
Здравей,
В цялата ситуация, която описваш има нещо странно-пари се дават на касата на болницата и срещу тях ти издават талон с името на лекаря, който си избрала. Всичко останало ми звучи като пари дадени под масата, колкото и да не го обичм тоя израз. Между другото-прегледай списъка с персонала на болницата-никъде не излиза името на докторката, която казваш. По принцип лекари с частна практика могат да ползват родилна зала на определена болница срещу заплащане-да не би случаят с твойта лекарка да е такъв. Сайтът на болницата е следния: http://www.1agb.com/ab_list.php

Успех
Виж целия пост
# 11
Вълчанова.
Така и не разбрах защо стана това с повечето пари.
Работата е там, че се познавам с нея отдавна...говорихме за раждането..ала-бала...аз уж си знаех таксите....и накрая тя ми каза, че парите се дават на нея и тнт.....

Тя също работи към кабинет до болницата. Не вярвам да е взела парите за себе си...по-скоро шефът и от кабинета е измислил някаква врътка, защото талончетата за платена такса са си от болницата...

Та така...беше ме страх да търся тепърва друга болница...друг доктор...и така останаха нещата:(
Виж целия пост
# 12
Вярно че я няма в списъка...

Препоръчали са я на съпруга ми , и тоя е видял че тя пръсъства в списъка на лекарите който могат да бъдат избирани за раждане в боницата... Рових се в нета , тук таме я споменаваха като дежурен лекар в родилното , и мами случайно раждали при нея.
Виж целия пост
# 13
Не знам защо е така,
Може би списъка не е пълен, но все пак за свое успокоение поразпитай тук там още и най-вече в болницата. Аз раждах там и съм много доволна. Секциото мина превъзходно и след 2 седмици бях като нова Simple Smile Моето мнение е че който и лекар да избереш от там-няма да сбъркаш.

Виж целия пост
# 14
brayan, теб кой те изражда?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия