преференции в таксата за детска градина

  • 804
  • 6
Мами, споделете възползвате ли се от 50 % намаление на таксата в детската градина, ако  нямате брак.
в случая при мен директорката на детската градина каза, че въпреки удостоверението за семейно положение, щом не отглеждама детето си сама, нямам право на половин такса
при вас как е??
Виж целия пост
# 1
Тази отстъпка е за самотни майки, а не за несключили брак двойки, правилно са ти отказали!
Аз и детскитеза 2-те си деца  не взимам , защото доходът ни реално е по-висок, въпреки, че по документи имам право на тях. Нека има повече средства за наистина нуждаещите се!
Виж целия пост
# 2
 Никога не съм търдсила, подобни преференции с мъжа ми нямаме сключен брак, но живеем заедно и не мисля, че е правилно да се възползвам от това намалеение.

  За социалните служби е също така, дори и да си самотна майка, се праща социален работник да провери, дали не живееш с бащата и ако живеете съвместно, не се отпуска търсената помощ, от графа самотна майка.
Виж целия пост
# 3
Аз си ползвах 50% те процента за яслата и не съм крила, че живеем без подпис... и детските си взимам .... защо пък не ... замиляли ли сте ако сте наистина самотна майка и трява да работите, без някой който да ви помага .... как ще намерите време да събирате всичките документи  и да висите с бебока в социалните newsm78 .... пък и с мизерните суми които дават една самотна майка не би могла да си гледа дето - факт Sad .... според мен не трябва да ти отказват #Crazy ...
Виж целия пост
# 4
При нас в детската кухня, която е заедно с градина и ясла си пише, че се ползва намаление 50% за несключили брак, самотни родители и т.н. Аз не съм декларирала, че съм самотна родителка, декларирах, че не съм сключила брак, което си е самата истина. А документите подадохме заедно с таткото. Проблем нямаше.
Виж целия пост
# 5
А на мен нищо не ми бяха споменали в началото за такова намелиние .. знаех, че само студентките го ползват ... във форума се просветлих и попитах завждащата, тя ми каза, че няма проблеми, само бележка от общината ми искаха за семейно положение ... нищо не съм декларирала допълнително.
Виж целия пост
# 6
Директорката трябва да вземе предвид удостоверението от общината, а не да разсъждава с кого си гледаш детето. Искат се определени документи, ако според тях имаш право - ползваш. В крайна сметка ти се водиш самотен родител. Те майките, които са самотни, все пак някой им помага в отглеждането - баби и т.н. По тая логика и на тях трябва да откажат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия