Едно въпросче за осиновяването

  • 1 361
  • 14
Извинявам се първо, но не можах да формулирам заглавие на темата! Мисля си какъв е шанса при едно осиновено дете да осиновиш второ? Значи не се отписваш от регистрите след като си осиновил, предлагат ти друго дете и от тук питанката - дали няма да кажат не може ти вече си имаш. И друго - уж регистъра е единен. Кога ще дойде пак твоя ред за второ дете? Объркани мисли малко...
Виж целия пост
# 1
Не виждам защо трябва да се откаже при подобен случай!Регистъра е един,но никога нищо не се знае!Късмет newsm10
Виж целия пост
# 2
Не виждам защо трябва да се откаже при подобен случай!Регистъра е един,но никога нищо не се знае!Късмет newsm10

Щом ти предлагат не би трябвало и да ти отказват и трябва и да знаят мисля, че има едно осиновено дете. Да, но при наличие на хора, които не са осиновили? ThinkingВсе пак трябва да има някакъв ред, но май няма. И тия регистри вятър работа. Както казваш нищо се не знае пък и всичко си е до късмет.
Виж целия пост
# 3
Наистина малко е объркано.Но както ти сама каза,всичко си е до късмет.Според мен това че вече имаме осиновено детенце не е проблем за второ.
Все пак това не е стока дифицит."Тези вече имат едно няма да им дадем второ".
Наистина е доста объркано. newsm78
Виж целия пост
# 4
Наистина малко е объркано.Но както ти сама каза,всичко си е до късмет.Според мен това че вече имаме осиновено детенце не е проблем за второ.
Все пак това не е стока дифицит."Тези вече имат едно няма да им дадем второ".
Наистина е доста объркано. newsm78

Такава е боза меко казано, че накрая ще взема да пробвам да видим какво ще се получи. Поне ако има отказ ще видя какво им е основанието.  Регистър за цялата страна, а никъде не се отразява и никой незнае, че си осиновил. И има нещо още по-кофти, което не се знае дали с някаква цел се прави, но в последствие ще кажа.
Виж целия пост
# 5
Да най-добре пробвай!Пък и това,че веднъж сте осиновили и пак искате трябва да е само в плюс за вас! newsm10
Виж целия пост
# 6
 По новия закон според детото се избира родител . Така че ако си / сте подходящи за дадено дете и ви е дошъл каналния ред не идея да ви откажат. Лично аз и съпруга ми след осиновяването на двете деца  решихме да си осиновим още. Така че нашите документи си останаха в Регистъра. Чакаме отново:)
Виж целия пост
# 7
Аз имам познати, които чакат да осиновят второ детеце, не съм чула социалните да им правят изречения. Е, отказ няма да има сигурно, но може да го усукват.

Ние  също сме решили да подадем заявление веднага след като осиновим първото, защото и без това става бавно.

Виж целия пост
# 8
Privet.Az we4e imam dwe osinoweni deca i mislia 4e wa6iat  wans e po-goliam to4no poradi tazi pri4ina...pone pri nas be6e taka.I po wuprosa za izbor na deca...nikoga ne e imalo wuzmognost za takuw!Neznam zasto niakoi hora si misliat 4e otiwat na pazara da si kupuwat kartofi a ne da osinoviavat dete.Roditelite se izbirat za deteto a ne obratnoto.
Виж целия пост
# 9
Другият въпрос - отписваш се от регистрите, продължават да ти предлагат деца. Щом си отписан съответно и отказваш. А знаете при колко отказа детето заминава. Цел има ли или просто системата ни е такава?
Виж целия пост
# 10
След три отказа от български семейства,децата се предлагат на осиновители в чужбина.Ние първо подписахме отказ/като трети/ за едно момиченце с лека епилепсия,което вече имаше подготвена чужбинска ориентация Thinking,след това ни предложиха нашето момиче Heart Eyes
Виж целия пост
# 11
След три отказа от български семейства,децата се предлагат на осиновители в чужбина.Ние първо подписахме отказ/като трети/ за едно момиченце с лека епилепсия,което вече имаше подготвена чужбинска ориентация Thinking,след това ни предложиха нашето момиче Heart Eyes

Именно. Та след като си отписан от регистъра защо продължават да ти предлагат.
Виж целия пост
# 12
Това, че си отказал дете, не означава, че си отписан от регистрите. Сигурно отписването от регистъра става със молба, така, както и вписването Thinking

Виж целия пост
# 13
Това, че си отказал дете, не означава, че си отписан от регистрите. Сигурно отписването от регистъра става със молба, така, както и вписването Thinking



С молба естествено и точно за това говоря.
Виж целия пост
# 14
ами ако пак ти предлагат-взимай??нали искаш да си вземете и второ?или нещо не съм разбрала?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия