колко плодово прюре

  • 413
  • 4
Мами нали съм шемет и забравих да попитам педито по колко пюре да давам на бебо. Аз сега го захранвам, но не знам какво е максималното количество, което мога да му дам след като съм го захранила . А и една седмица достатъчна ли е, за да минем към това количество. Благодаря предварително Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Ако го захранваш с плодово пюре между храненията (не заместваш с хранене), мисля че до 50-60 гр. (примерно 1/2 бурканче, а другата 1/2 оставяш в хладилника за другия ден). Аз поне така правя, но нека и другите мами да се изкажат. Една седмица е напълно достатъчен преходен период, за да достигнеш до максималното количество.
Виж целия пост
# 2
Ние сме почти колкото вас,аз като захранвах с плодово пюре го давах между храненията,но тогава Алекс явно не беше гладна и с триста зора изяждаше по 20 гр..Сега и давам плодовото за следобедна закуска към 3часа като изяжда 60-тина гр. и допълвам с мляко 90гр.Незнам дали е правилно да се дава така плодовото пюре,реших го на своя глава,но иначе между храненията само мусе мръщим,а така си го хапваме с кеф.Но повече от 60 гр. не смея да давам.А иначе се чудя дали мога да слагам 2-3 лъжици мляко  ,сухо вещество и така да давам 150?
Виж целия пост
# 3
Мами нали съм шемет и забравих да попитам педито по колко пюре да давам на бебо. Аз сега го захранвам, но не знам какво е максималното количество, което мога да му дам след като съм го захранила . А и една седмица достатъчна ли е, за да минем към това количество. Благодаря предварително Simple Smile

Пие първо, като навършихме 4 мрсрца, се зхранихме със зеленчуково, за 3 седмици стигнахме 1 малко бурканче и така заменихме обедното хранене.
След това, като навършихме 5 месеца, започнахме и плодово. Стигна доста по-бързо до едно малко бурканче (понякога хапва и 1.5 малко бурканче) и заменихме храненето в 18.00ч.
Останаха 3 хранения с мляко - сутрин 2 и вечер последното.

Това е схема по препоръка на нашия педиатър.
Виж целия пост
# 4
Давам му плодово пюре сутрин в 10.00 около 50гр и прз ден вместо следобедната каша му правя 120гр плодово пюре с 2 мерителни лъжики мляко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия