Дайте съвет за възпалено дупе

  • 2 057
  • 22
Винаги сме поддържали изрядна хигиена, мажеме се с бюбхен, мустела, че и бочко накрая, но не помагат. Откакто сме на Алфаре акаме много редовно и червеното дупе е налице. Много е зле положението. В аптеката ми препоръчаха някакъв тридерм, но като му прочетох листовката се отказах.
Дайте акъл мами.
Виж целия пост
# 1
Потърси в някоя аптека,в която работят с екстемпорални препарати (т.е. приготвят се в момента,като едно време,сещаш ли се).Попитай ги за крем против подсичане и ще ти го забъркат за час-два.Тези кремчета съвсем не миришат приятно,но по ефикасност не може да им се опре никоя от козметичните фирми Wink
Виж целия пост
# 2
Дими само веднъж имаше много зачервено дупе (от разстройство  Sad) и тогава страшно ни помогна Мустелла. Мий го често оставяй кожата да се проветри (не слагай веднага нов памперс) и подсушавай хубаво преди да сложиш обилно крем. Стискаме палци за бързо оправяне.  newsm10
Виж целия пост
# 3
И ние сме така ... и то не само дупето, но и коремчето под пампата - аз почнах доста усърдно да мажа с Бюбхен и помага ... за друго не се сещам
Виж целия пост
# 4
Бейби Тан - много е добро за възпалено дупенце!
Виж целия пост
# 5
Цитат
Бейби Тан - много е добро за възпалено дупенце!
И аз това щях да напиша. Много бързо минава от него, да му се ненадяваш Hug
Виж целия пост
# 6
Аз също съм за Бейби тан, наистина на нас много ни помага.
Пробвай поне, не е и скъп  Grinning
Виж целия пост
# 7
Крем Нивеа, крем Здраве.

Доволна съм и от двата.
Виж целия пост
# 8
оставяй го голу дупето / на въздух, така наре4ените въздушни бани  Peace колко е възможно по 4есто и по колкото време издържиш / главно ти  Wink
Виж целия пост
# 9
И аз бях доволна от Бейби тан, но при много възпалено дупе - само Банеоцин. С едно, максимум две намазвания дупето става като ново Simple Smile Мисля, че не трябва да се ползва дълго и много често, само когато се налага. Педиатърката го беше предписала, много бях доволна.
Виж целия пост
# 10
Веднъж имахме огромен проблем - пак от разтройство беше. опитах толкова неща, включително и някакъв изключителен английски крем. накрая ми помогна, при това за отрицателно време, само КРЕМ ЗДРАВЕ! просто за минути действа! страхотен е! оттогава винаги си имам крем Здраве, невероятен е!!!
Виж целия пост
# 11
Преписвам ти от рецептата на нашия педиатър крема, който вече 6 месеца ни предпазва не само от подсичане, но и от всички останали пъпки и обриви.
Ланолин и вазелин по 100мл (или гр. само 100 е написано) и по една ампула вит А и Вит Д2. Приготвя се в аптеката. На нас ни струваше около 8-9лв., но е супер ефикасно. Сега го виждам, че започва да свършва и трябва пак да го купя, но няма да се поколебая и за момент. Успех с малкото сладко пухкаво дупе  Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
Най-ефикасното нещо е да го оставяш възможно най-много по голо дупе. Не трябва да ползваш сапун, защото още повече изсушава кожата. Миеш само с вода или мокри кърпи и подсушаваш. Много е важно да е съвсем сухо. После оставяй поне 10 мин. на въздух. Ние също ползвахме Мустела - стелактив при по-зачервено дупе, но за мое учудване Бочко е по-ефикасен.
Виж целия пост
# 13
Бочко е със смрадлика, която е с много добро противовъзпалително действие и затова е по ефикасен от вносните кремове които обикновенно използват лайка!
Тридерм използвах за пъпчиците по лицето- изключително мазило- с едно намазване минава! И понеже го имах под ръка намазах и дупата като се зачерви един ден- веднага и мина! Съдържа антибиотик за инфекции, антимикотик за гъбите и кортикостероид за възпалението и на практика е ефикасет за всичко! Една мама ми каза че кожна лекарка и изписала паводерм за дупето.
Виж целия пост
# 14
Ако няма пъпчици пробвай с Дефламол. На нас винаги ни е помагал, само с 2-3 намазвания.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия