апетит и количеството при храненето на 5месечно бебе!?

  • 1 520
  • 18
Здравейте,

можете ли да споделите как се хранеха вашите на бебета на 5 месеца?! Моята дъщеря от 3-4 дни отказва почти всяко хранене или го приема с някои уговорки. Досега детето имаше завиден апетит дори когато се хранехме с лъжичка отваряше уста за още.

Сега обаче дори смених млякото от Омнео на Милумил, евентуално да провокирам апетит. Гледам да я изчаквам да огладне и й предлагам ядене след 4 часа и повече, но не зная дали не прегладнява. Когато й се спи пък въобще не се интересува от ядене, може да заспи вечер без въобще да е яла!

Има ли ли сте такива периоди на безапетитие!? Страхувам се да не се задълбочи този процес - хем гледам да не й досаждам непрекъснато с хренене, хем не мога да я оставя толкова малка... не нахранена Confused Моете дете никога не е плакало, когато е гледно, така че не върви да я чакам да подаде сигнал за ядене Sad

Най-малко яде на второто хранене сутрин Cry
Виж целия пост
# 1
Имат периоди на безапетитие, понякога свързани със зъбки.

На 5 месеца бебо беше на 6 хранения, едно от които заместено със зеленчуково пюре. Останалите - кърма и ад. мляко (по около 160 мл).
Виж целия пост
# 2
На 5 месеца и ние ядяхме около 170 мл.-5 лъжички със 150 грама вода,а после към края ги вдигнахме на 180.Сега сме на 210 #Crazy
Ядеше си зеленчуково пюренце,следобеда бяхме почнали кашичките...и така.
Ама сега и аз имам един период от няколко дни,в които нещо се мръщи  на зеленчуковите.Дали защото прояде месни и му се харесват? newsm78
Виж целия пост
# 3
Ако това ще те успокой и Рада от 3 дена вече не си пие млякото в 11 часа ( второто след сутрешното ) даже и това в 7 сутринта не го изпива цялото - правя й 150 гр. вода с 5 лъжички Аптамил. Значи яде в 7 и след това чак в 14 часа зеленчуковото пюре. Ако успея да й пробутам малко сок това е което пие. Замислям се дали да не й намаля грамажа на млякото в 7 за да може да е гладна в 11... newsm78
Но това не ме притеснява, защото след това без проблем си изяжда бурканчето, защото е гладна  Party
А също така и следобедното хранене, защото е нещо сладко Wink
Виж целия пост
# 4
Нашето момченце на 5 месеца ядеше 180гр.мляко в 8.00, след това около 50гр. пл.пюре в 10.00, в 13.00 зеленчуково пюре, след обяд към 17.00 пак 180гр. мляко и в 21.00 пак 180гр. мляко. Този режим ни е и до сега, само дето следобяд вместо мляко яде каша или плодово пюре с 2 лъжички мляко в него.
Виж целия пост
# 5
На 5 месеца Дани ядеше по следната схема:
8.00-200мл мляко (180 вода+6м.л.Аптамил)
10.00 - 40-50гр плодово пюре
12.00 - зеленчуково с жълтък - през ден месно
14.00 - сок
16.00 - мляко с бишкота или каша, кисел
20.30 - 8.00-200мл мляко (180 вода+6м.л.Аптамил)
Виж целия пост
# 6
Ми в края на четвъртия и началото на петия месец и при нас яденето беше ад. Девойката отказваше всичко, включително и млякото. Ядеше по около 70 мл, при условие че преди това ядеше около 150. От около две седмици обаче /да чукна на дърво/ ядем по 200 мл мляко, около 150 гр каша и близо 130 грама зеленчуково пюре. Незнам дали щеу ти помогне, но когато ние бяхме в периода на гладната стачка единственото, с което се лъжехме беше плодово пюре в млякото
Виж целия пост
# 7
При нас яденето е ад от около месец. SadНие също минахме на Милумил по същата причина.В млякото слагам и сок от банан само и само да яде,но въпреки това всяко ядене е със зор.Само като види вече шишето и започва да се върти.Първата й закуска е към 5-6ч - 170мл. и в 10ч обикновено не изяжда повече от 120 мл.На обед сме на зеленчуково,а следобед на каша или плодово с 2 лъжички мляко  в него.Вечер спокойно си заспива без да е яла и обикновено е голям рев докато засмуче бибата.Но аз настоявам , защото като я засмуче и си изяжда почти всичко,което значи, че е гладна!Обикновено вечер я храня в полусънено състояние.
Така че не се притеснявай!Явно има такива моменти.Нужно е обаче много търпение, защото на мен често ме хващат лудите,след като 1 час се опитвам да й дам да яде!
Не се притеснявай за часовете!Ние сме на 5 хранения - по съвет на педито и ядем през 4 - 4:30 часа!
Виж целия пост
# 8
При нас яденето е ад от около месец. SadНие също минахме на Милумил по същата причина.В млякото слагам и сок от банан само и само да яде,но въпреки това всяко ядене е със зор.Само като види вече шишето и започва да се върти.Първата й закуска е към 5-6ч - 170мл. и в 10ч обикновено не изяжда повече от 120 мл.На обед сме на зеленчуково,а следобед на каша или плодово с 2 лъжички мляко  в него.Вечер спокойно си заспива без да е яла и обикновено е голям рев докато засмуче бибата.Но аз настоявам , защото като я засмуче и си изяжда почти всичко,което значи, че е гладна!Обикновено вечер я храня в полусънено състояние.
Така че не се притеснявай!Явно има такива моменти.Нужно е обаче много търпение, защото на мен често ме хващат лудите,след като 1 час се опитвам да й дам да яде!
Не се притеснявай за часовете!Ние сме на 5 хранения - по съвет на педито и ядем през 4 - 4:30 часа!

идентично положение на нашето  Confused
При нас от 1 един ден като че ли има подобрение съвсем малко. Това което гледам да правя е да се опитвам да спазвам режим /преди не го правех/, да я храня на по-голям период от 3 часа и половина за да е сигурно че е гладна и да внимавам пък да не й се СПИ, ЗАЩОТО КОГАТО Й СЕ СПИ - НИЩО ДРУГО НЕ Я ИНТЕРЕСУВА Crazy ПО-СКОРО МНОГО Я ДРАЗНИ

Много благодаря за споделеното Вече почнах да се поуспокоявам  Flutter
Виж целия пост
# 9
Лично аз стигнах до извода, че се получава такава стачка към биберона когато започне захранването с лъжичка. Май на бебоците им става интересно от новия начин на хранене  newsm78 и за известно време не толкова млякото, колкото биберона не им харесва. Това обаче си е етап от развитието им и после нещата си идват в рамките на нормалното
Виж целия пост
# 10
ох и при нас е така , аз и давах изцедена кърма защото тя рано се отказа да суче и накрая вече изяждаше по 70-8огр и друго не искаше (не си дояждаше с фризолакк както беше предеи)и минах на милумил е веднага не доиде резултата но сега определено яде малко повече  Praynig ! режима ни се промени напълни след като започнах да давам каша :
 6-6,30              мляко 100-120 гр
10-10,30           мляко 150
12-12,30           плодово пуре 120 гр.
14,30-15           зел.пуре120  + 2м.л. мляко
18,30                каша

и след кашата неиска нищо държи я до 6 сутринта на другия ден това направо ме разби докато разбера защо отказваше всякакво мляко вечерно време ! повече от половин кутия изхвърлих доката се отказах да давам мляко в 23-23,30 часа

децата около нас са по големи и са още на 5 хранения и в много по големи количества , аз като гледам моята злояда щерка се чудя как ще става храненето по нататък ! 

вашите деца след колко време ги държи кашата ?
Виж целия пост
# 11
Ние ядем на 3,5 часа като по часовник. Но госпожицата сама си определи този режим- аз не съм я насилвала. Докато беше горещо ядеше през четири часа и по- малки количества от сега. Независимо дали яде зеленчуково или месно пюре, или пък е на каша пак си търси следващато ядене след 3,5 часа. Но на мен ми прави впечатление, че каша изяжда около 150 грама, пюре не повече от 120 гр, а мляко по 200 мл. Явно различните храни я засищат по различен начин и тя ги яде в по- малко количество
Виж целия пост
# 12
Ето как се хранехме до преди седмица:
08.30 - 150 гр. вода + 5 л. Аптамил 2
12-12.30 - 120 гр. зел. пюре + 2 л. Аптамил (разбъркани с пюрето)
15-15.30 - 120 гр. плодово пюре+ 2 л. Аптамил (разбъркани с пюрето)   или каша на Милупа (5л. + 130 гр вода)
18 - 18.30 - 120 гр. вода + 4 л. Аптамил
21-21.30 - 150 гр. вода + 5 л. Аптамил 2

ОБАЧЕ, на 19 изби първото зъбче без да разберем как и подозирам, че затова сменихме режима на :

08.30 - 180 гр. вода + 6 л Аптамил
13 - зел. пюре с мляко
17 - плодово пюре с мляко или каша
21 - 180 гр. вода + 6 л Аптамил

Просто детето не иска да яде като преди и затова увели1их количеството на млякото. Знам, че е рано за 4 кратно хранене, но тя се събужда късно сутрин и няма кака да й давам мляко
Виж целия пост
# 13
Здравейте ,при нас е точно обратното ,последната седмица съм се видяла в чудо ,рне мога да си го обесня имам син на 5 месеца  и през 1.5 час е гладен  сутрин сме на плодово пюре и карма,на обяд  140гр каша  и през другото време на карма.Защо се получава така вече нямаме никакъв режим и това ме притеснява.Имал ли е някой подобен проблем? newsm78
Виж целия пост
# 14
И при нас беше същото,само че аз горе-долу тогава спрях да я кърмя и беше ужас-не искаше никакво адаптирано мляко,само като видеше шишето-рееев,извиване на дъга и тн Кризата беше 2 месеца и след това пропи Милумил,не ме питай как сме се хранили дотогава ooooh!и сега си е ужасно злояда,ако се опитвам да я насилвам на закуската ,няма да яде цял ден  Twisted EvilЗатова не се и опитвам,ако ще,като огладнее ще яде.Мисля че при вас си е период,и просто трябва да го оставиш да отмине,без да насилваш бебето,без да го храниш полусънено и тн защото може да има последствия в бъдеще/да стане злоядо/но това е мое мнение Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия